Poznań – Berlin – Poczdam – Drezno – 4 dni

I dzień        Poznań
W godz. nocnych wyjazd z Ełku w kierunku Poznania. Spotkanie  z przewodnikiem i zwiedzanie grodu Piastów – pierwszej polskiej dynastii królewskiej – w X wieku. Poznań to nowoczesne miasto z ponad tysiącletnią tradycją. To właśnie stąd pochodzą i tu, w poznańskiej katedrze na Ostrowie Tumskim, spoczywają pierwsi polscy władcy. Stary Rynek: ratusz, renesansowy budynek Wagi Miejskiej, fontanna Prozerpiny, pręgierz, studzienkę z figurką sympatycznej Bamberki, zamek, bibliotekę Raczyńskich- jedną z najstarszych w Polsce. . Następnie Ostrów Tumski najważniejsze miejsce w Poznaniu i jedno z najważniejszych w Polsce : miejsce chrztu Polski w 966, nagrobki Mieszka I i Bolesława Chrobrego, pozostałości najstarszej chrześcijańskiej świątyni w Polsce (mała Rotunda Dąbrówki) wstępy do  najstarszej polskiej katedry. Zwiedzanie ok. 2 g. Browaru LECH, przewodnik oprócz, że pokaże wszystkie etapy produkcji piwa od warzelni poprzez fermentację, filtrację aż po rozlew butelek i puszek to również odpowie na pytania np. Ile chmielu jest w piwie? Ile piwa mieści zielony tank w browarze na poznańskim Franowie? Następnie przejedziemy autokarem w okolice parku Wilsona i ok. 1,5 – 2 godz. zwiedzanie najpiękniejszej Palmiarni w Polsce. Na powierzchni 4600 m² (46 000 m³) w 12 pawilonach (część jest niedostępna dla publiczności – rozmnaża się w nich rośliny) prezentowanych jest około 1100 gatunków roślin, a w akwarium 170 gatunków ryb oraz około 50 gatunków roślin wodnych. Palmiarnia stanowi największe w kraju i jedno z największych w Europie sztucznych zbiorowisk roślinności tropikalnej. W godz. wieczornych przyjazd do miejsca zakwaterowania w Słubicach lub okolicach, obiadokolacja, nocleg.

II dzień        Berlin

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Berlina, zwiedzanie pod opieką przewodnika, wstępy do wybranych obiektów dodatkowo płatne. Brama Brandenburska – symbol Berlina, Reichstag – siedziba rządu niemieckiego, Al. Unter den Linden z odbudowanymi zabytkami, Kościół Marien Kirche., ewentualny wjazd na wieżę telewizyjną (II budowla w Europie-365m) gdzie będziemy podziwiać wspaniałą panoramę miasta, Checkpoint Charlie, dawne przejście graniczne z Berlina Zachodniego, Uniwersytet Humboldt`a, Reichstag-, zwiedzanie muzeum Pergamońskiego, Alexander Platz, Potsdamer plato, Bundeskanzleramt – siedziba Kanclerza Niemiec. Spacer jedną z najdłuższych zarazem „najdroższych” ulic Berlina Kurfürstendam. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

III dzień        Poczdam
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w kierunku Poczdamu, zwiedzanie pod opieką przewodnika, wstępy do wybranych obiektów dodatkowo płatne. Pałac Sanssouci należy do grupy pałaców i zespołów parkowych w Poczdamie i Berlinie wpisanych w 1990 na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzimy m.in. rokokowy kompleks pałacowo – ogrodowy Sanssouci (Nowy Pałac, Belweder, Oranżeria, Chińska Pijalnia Herbaty – wstęp dodatkowo płatny) , Dziedziniec Holenderski, kościół św. Piotra i Pawła, Stare Miasto, Przejazd do pałacu Cecilienhof gdzie odbyła się Konferencja Poczdamska, zwiedzanie wnętrz. Zakwaterowanie w okolicach Zgorzelca, późna obiadokolacja.
IV dzień        Drezno   
Po wczesnym śniadaniu, wyjazd pod opieką pilota-przewodnika w kierunku stolicy Saksonii – Drezna uchodzącego za najpiękniejsze miasto Niemiec. Największy rozkwit Drezno zawdzięcza elektorowi saskiemu i królowi polskiemu Augustowi Mocnemu, który nie mogąc politycznie dorównać Habsburgom i Hohenzollernom starał się przewyższyć ich dwory pod względem przepychu. To za jego panowania powstała większość barokowej zabudowy miasta oraz rokokowe pałace. Do dziś widać wieloletni związek miasta z Polską – na wielu pałacach można znaleźć polskiego orła i litewską pogoń. Objazd miasta autokarem: Szklana Manufaktura Volkswagena, piękne zielone przedmieścia, osiedla z wielkiej płyty, ślady zniszczenia miasta podczas II wojny światowej, wytworne dzielnice willowe, niezwykłe krajobrazy nad Łabą, most „Niebieski cud” – sensacja techniki z przełomu wieków, trzy pałace nieopodal placu Alberta: Pałac Albrechta, Pałac Lingnera i pałac „Eckberg”. Nowe Miasto, Mleczarnia Pfunda – najpiękniejszy mleczny sklep świata. Spacer po słynnej barokowej starówce Drezna (wpisana na listę UNESCO): Pałac Królewski Zwinger – arcydzieło sztuki budownictwa, w którym znajduje się Galeria Mistrzów Dawnych (Rembrandt, Rubens, Rafael, Tycjan, Canaletto, Durer i inni), ; Semperoper – opera, to jedna z najbardziej okazałych, wybudowana w stylu renesansowym, budowli Drezna. Ma ona do dyspozycji 1712 miejsc siedzących i 300 stojących Kościół Hofkirche (Nadworny) – zwany również kościołem polskim, o pow. 4800 m² jest największym kościołem katolickim w Dreźnie a zarazem ostatnią barkową budowlą w mieście. Pałac „Taschenbergpalais”, zbudowany dla hrabiny Cosel „Kamienny Dzwon” – Kościół Frauenklirche XV w. bazylika, która jest najstarszym kościołem farnym w Dreźnie, o pojemności ok. 5000 wiernych. Wielkość bazyliki znakomicie oddaje jej kopuła, zwieńczona latarnią, zwana przez drezdeńczyków „Kamiennym dzwonem” o wysokości 95 metrów i średnicy 23,5 m. Skarbiec, Grünes Gewölbe (zielone sklepienie) – najbogatszy zbiór klejnotów. Gabinet miedziorytów – 200000 graficznych pojedynczych eksponatów, 5000 graficznych serii oraz 25000 rysunków. W późnych godz. popołudniowy wyjazd w kierunku miejsca podstawienia autokaru. Po trasie późny obiad na terenie kraju. Zakończenie wycieczki w godz. wczesno porannych piątego dnia (jazda nocą).

Świadczenia zawarte w cenie:

  1. Trzy noclegi w hotelach, w tym: 2 noclegi w Świecku lub okolicach, 1 w okolicach Zgorzelca pok. 2 os. z pełnym węzłem sanitarnym
  2. Opieka pilota.
  3. Bilety wstępów: katedra w Poznaniu palmiarnia, Browar Lech, muzeum Pergamońskie w Berlinie, pałac Cecilienhof oraz Sanssouci w Poczdamie
  4. Wyżywienie: 3 śniadania , 4 obiadokolacje
  5. Usługi przewodnickie (Poznań, Gniezno, Berlin, Poczdam, Drezno)
  6. Ubezpieczenie KL (10000,- EUR), (NNW (2000,- EUR) oraz bagaż (200,- EUR)
  7. Transport autokarem o podwyższonym standardzie (video, wc, mini bar, klimatyzacja)

Uwaga: kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Terminy: do uzgodnienia.
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie.
W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura.

WordPress Theme built by Shufflehound.