Poznań – Berlin – Poczdam – 5 dni

Poznań – Berlin – Poczdam – 5 dni

I dzień         Poznań

We wczesnych godz. rannych wyjazd z miejsca zbiórki w kierunku Poznania. Ok. godz.13:00 przyjazd do Poznania, zwiedzanie ok. 2 godziny m.in.: Stary Rynek: Ratusz – zaprojektowany przez włoskiego architekta, frontową ścianę zdobi renesansowa loggia i attyka, w południe można zauważyć tradycyjne koziołki. Nieopodal ratusza znajduje się budynek Wagi miejskiej, a także fontanna Prozerpiny i pręgierz. Przejazd nad sztuczne jezioro Maltańskie, duży kompleks narciarski Malta Ski oraz letni tor saneczkowy Ponad 500 metrów zjazdu na sankach, w których płozy zastąpiono kółkami a śnieg stalową rynną. Dla chętnych zjazd saneczkami. Przejazd do bazy zakwaterowania na terenie Polski, obiadokolacja i nocleg.

II dzień        Berlin

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Berlina. Zwiedzanie stolicy Niemiec: Checkpoint Charlie, dawne przejście graniczne z Berlina Zachodniego, zwiedzanie muzeum, w którym można obejrzeć wiele oryginalnych przedmiotów, które posłużyły do pomyślnej ucieczki na zachodnią stronę muru (bilet wstępu 5,5 Euro), Brama Brandenburska, spacer przepięknym bulwarem Unter den Linden, na tej ulicy znajduje się m.in. najbardziej znany dla wszystkich germanistów Uniwersytet Humboldt`a, Reichstag- siedziba rządu niemieckiego, zwiedzanie muzeum Pergamońskiego, słynne na całym świecie z imponujących rekonstrukcji antycznych zespołów architektonicznych, najważniejszą atrakcją jest Ołtarz Pergamoński datowany na II wiek przed Chrystusem oraz brama targowa z Miletu. Przyjazd do bazy zakwaterowania na terenie Berlina lub okolice Słubic, obiadokolacja i nocleg.

III dzień      Berlin  

Po śniadaniu, wyjazd na kolejny etap zwiedzania Berlina: Altesmuseum i Neusemuseum, zbiory archeologiczne sztuki klasycznej greckiej oraz rzymskiej, portrety Cezara i Kleopatry, sarkofagi, mumie, freski (bilet wstępu do obu muzeów 8 Euro). Przejazd do centrum, zwiedzanie Alexander Platz, Potsdamer Platz. Wizyta, w „Daimler City” – ogromny kompleks handlowo- rozrywkowy, którego kopuła przypomina „wulkan Fidżi”, a nazwa pochodzi od koncernu Daimler Benz i Sony . Wjazd na wieżę telewizyjną, najwyższy punkt widokowy w Berlinie (bilet wstępu 5 Euro). Obiadokolacja i nocleg.

IV dzień      Berlin

Po śniadaniu, wyjazd na ostatni etap zwiedzania Berlina: Kaiser – Wilhelm Gedachtniskirche – ruiny kościoła, który został zbombardowany w 1945 r. i nigdy nie został odbudowany, nowoczesna kaplica i wieża z niebieskimi witrażami. Bundeskanzleramt – siedziba Kanclerza Niemiec, Gemaldegalerie – zbiór ponad 2600 obrazów z XII i XIV wieku malarzy europejskich (Breugl, Dürer, Caravaggio, Rembrandt, Rubens). Spacer jedną z najdłuższych zarazem „ najdroższych” ulic Berlina Kurfürstendam – prawie przez 3,5 km ciągną się restauracje, kawiarnia, sklepy, kina, teatry oraz sklepy z najmodniejsza odzieżą.

V dzień    
   Poczdam

Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd do Poczdamu. Zwiedzanie miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, m.in. rokokowego kompleksu pałacowo-ogrodowego Sanssouci (miniaturę Wersalu) z pięknymi fontannami, egzotycznymi pawilonami oraz z barokowymi pałacami, chińska herbaciarnia, spacer po ogrodach sycylijskich ( bilet wstępu 4 Euro). Przejazd do centrum, spacer z pilotem połączony ze zwiedzaniem historycznego śródmieścia m.in.: Kościół św. Piotra i Pawła, Dziedziniec Holenderski ponad 150 domków z czerwonej cegły zbudowanych w holenderskim stylu, Stare Miasto oraz Cecylienhof – miejsce, gdzie odbyła się słynna konferencja poczdamska. W godz. popołudniowych wyjazd w kierunku podstawienia autokaru. Nocny przejazd.

Zakończenie wycieczki w porannych godz. szóstego dnia

Świadczenia:

  • Przejazd autokarem klasy lux wyposażonym w wc, video, mini barek, klimatyzację
  • 1 nocleg – ośrodek lub pensjonat pok. 2-3-4 os.z łazienkami (Słubice lub okolice)
  • 3 noclegi – hostel w Berlinie (grupy młodzieży) lub hotel (grupy dorosłe)
  • Wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje
  • Opieka pilota
  • Ubezpieczenie NNW + KL


Terminy:
do uzgodnienia
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie

W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura

WordPress Theme built by Shufflehound.