Poznań – Berlin – Poczdam – 3 dni

I dzień        Poznań
W godz. nocnych wyjazd z Ełku w kierunku Poznania. Spotkanie  z przewodnikiem i zwiedzanie grodu Piastów – pierwszej polskiej dynastii królewskiej – w X wieku: Poznań to nowoczesne miasto z ponad tysiącletnią tradycją. To właśnie stąd pochodzą i tu, w poznańskiej katedrze na Ostrowie Tumskim, spoczywają pierwsi polscy władcy. Stary Rynek: ratusz, renesansowy budynek Wagi Miejskiej, fontanna Prozerpiny, pręgierz, studzienkę z figurką sympatycznej Bamberki, zamek, bibliotekę Raczyńskich- jedną z najstarszych w Polsce. . Następnie Ostrów Tumski najważniejsze miejsce w Poznaniu i jedno z najważniejszych w Polsce : miejsce chrztu Polski w 966, nagrobki Mieszka I i Bolesława Chrobrego, pozostałości najstarszej chrześcijańskiej świątyni w Polsce (mała Rotunda Dąbrówki) wstępy do  najstarszej polskiej katedry. Następnie przejedziemy autokarem w okolice parku Wilsona i ok. 1,5 – 2 godz. zwiedzanie z przewodnikiem najpiękniejszej Palmiarni w Polsce. Na powierzchni 4600 m² (46 000 m³) w 12 pawilonach (część jest niedostępna dla publiczności – rozmnaża się w nich rośliny) prezentowanych jest około 1100 gatunków roślin, a w akwarium 170 gatunków ryb oraz około 50 gatunków roślin wodnych. Palmiarnia stanowi największe w kraju i jedno z największych w Europie sztucznych zbiorowisk roślinności tropikalnej. Zwiedzanie ok. 2 g. Browaru LECH, przewodnik oprócz, że pokaże wszystkie etapy produkcji piwa od warzelni poprzez fermentację, filtrację aż po rozlew butelek i puszek to również odpowie na pytania np. Ile chmielu jest w piwie? Ile piwa mieści zielony tank w browarze na poznańskim Franowie? Przyjazd do miejsca zakwaterowania w Słubicach lub okolicach, kolacja, nocleg.
II dzień        Berlin
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Berlina, zwiedzanie pod opieką przewodnika, Brama Brandenburska – symbol Berlina, Reichstag – siedziba rządu niemieckiego, Al. Unter den Linden z odbudowanymi zabytkami, Kościół Marien Kirche., ewentualny wjazd na wieżę telewizyjną (II budowla w Europie-365m) gdzie będziemy podziwiać wspaniałą panoramę miasta, Checkpoint Charlie, dawne przejście graniczne z Berlina Zachodniego, Uniwersytet Humboldt`a, Reichstag-, zwiedzanie muzeum Pergamońskiego trzy muzea: Zbiory Sztuki Starożytnej, M. Azji Przedniej, M. Sztuki Islamskiej słynie m.in. ze zrekonstruowanego Ołtarza Pergamońskiego, Alexander Platz, Potsdamer plato, Bundeskanzleramt – siedziba Kanclerza Niemiec. Spacer jedną z najdłuższych zarazem „najdroższych” ulic Berlina Kurfürstendam. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

III dzień        Poczdam
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w kierunku Poczdamu, zwiedzanie pod opieką przewodnika, wstępy do wybranych obiektów dodatkowo płatne. Pałac Sanssouci należy do grupy pałaców i zespołów parkowych w Poczdamie i Berlinie wpisanych w 1990 na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzimy m.in.: rokokowy kompleks pałacowo – ogrodowy Sanssouci (Nowy Pałac, Belweder, Oranżeria, Chińska Pijalnia Herbaty – wstęp dodatkowo płatny) , Dziedziniec Holenderski, kościół św. Piotra i Pawła, Stare Miasto, Przejazd do pałacu Cecilienhof gdzie odbyła się Konferencja Poczdamska, zwiedzanie wnętrz. W godz. popołudniowych wyjazd w kierunku kraju, po trasie późny obiad. We wczesnych godz. porannych czwartego dnia przyjazd do miejsca podstawienia autokaru.
Świadczenia zawarte w cenie:

 1. Dwa noclegi w hotelach w Świecku lub okolicach, pok. 2 os. z pełnym węzłem sanitarnym
 2. Opieka pilota.
 3. Bilety wstępów: zamek i park w Kórniku, katedry w Poznaniu i Gnieźnie, muzeum PPP, palmiarnia, Browar Lech, pałace w Poczdamie, muzeum Pergamońskie
 4. Wyżywienie: 3 śniadania , 4 obiadokolacje
 5. Usługi przewodnickie (Kórnik, Poznań, Gniezno, Berlin, Poczdam)
 6. Ubezpieczenie KL (10000,- EUR), (NNW (2000,- EUR) oraz bagaż (200,- EUR)
 7. Transport autokarem o podwyższonym standardzie (video, wc, mini bar, klimatyzacja)Dodatkowo płatne do wyboru:
 1. Wieża Telewizyjna w Berlinie -10,5 Euro/ wys. 368 metrów. Wewnątrz kuli, na wysokości 203,8 m. znajduje się taras widokowy. Nad tarasem, na wysokości 207,5 metra, położona jest obrotowa platforma z restauracją. Wieża jest jedną z największych atrakcji turystycznych Berlina, rocznie odwiedza ją około miliona ludzi.
 2. Muzeum Pergamońskie w Berlinie /trzy muzea: Zbiory Sztuki Starożytnej, M. Azji Przedniej, M. Sztuki Islamskiej słynie m.in. ze zrekonstruowanego Ołtarza Pergamońskiego
 3. Muzeum Haus am Checkpoint Charcie -12,5 Euro/m. Historyczne
 4. Muzeum Altes – 8 Euro/ m. Narodowe z najcenniejszym eksponatem rzeźbą Nefretete
 5. Muzeum Historii Berlina 8 Euro + przewodnik (70 Euro/25osób)
 6. Berliner Dom -5 Euro/ ewangelicka katedra z 1894

Uwaga: kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Terminy: do uzgodnienia.
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie.
W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura.

WordPress Theme built by Shufflehound.