Paryż

PARYŻ – 6 Dni

I dzień

Podstawienie autokaru wg wskazania, wyjazd w kierunku Paryża (ok. 28 g.), w okolicach granicy późny obiad. Jazda nocą przez Niemcy i Belgię.

II dzień 

W godzinach przedpołudniowych przyjazd do Paryża, zwiedzanie pod opieką pilota: plac TROCADERO /pałac Chaillot, zespół fontann, ogrody, widok na wieżę Eiffla wjazd na III piętro najsłynniejsza żelazna budowla Paryża, która od 1889 roku jest symbolem miasta. Spacer po Montmartre, dzielnicy artystów i nocnego życia: słynny Plac Pigalle, liczne teatry i kabarety (m.in. Moulin Rouge), bazylika Sucre Coeur, która od końca XIX wieku stała się symbolem paryskiej pobożności oraz Plac du Tertre – galeria karykatury pod gołym niebem. Obiadokolacja Flunch (samoobsługowa rest.: przystawka, danie główne, deser) napoje dodatkowo płatne. Przejazd do hotelu w okolice Paryża, nocleg.

III dzień

Po śniadaniu przejazd od WERSALU, zwiedzanie pod opieką miejscowego przewodnika: słynnego kompleksu pałacowo-ogrodowego stworzonego przez Ludwika XIV gdzie zobaczymy m. in. Salę Lustrzaną 17 zwierciadłami oraz apartamenty Madame de Pompadour przejazd do Paryża do dz. Łacińskiej -siedziba uniwersytetów i szkół. Zobaczymy Panteon na Wzgórzu św. Genowefy – miejsce spoczynku M. Skłodowskiej-Curie, katedrę Notre Dame – najwspanialszy zabytek sztuki sakralnej z XII wieku zachwycający lekkością architektury oraz wspaniałymi witrażami i kunsztownie wykonanymi portalami., świętą Kaplicę, plac Sprawiedliwości spacer przy h. de Ville przez dz. Żydowską do centrum Pompidou. Obiadokolacja Flunch przejazd pod Łuk Tryumfalny na Placu Gwiazdy., spacer po Polach Elizejskich, pl. Concorde, Av. Montaigne. Na zakończenie zwiedzania zobaczymy świetlną iluminację wieży z pl. Trocadero wieczorny rejs statkiem po Sekwanie. Przejazd autokarem do hotelu na nocleg.

IV dzień 

Po śniadaniu przejazd autokarem do LUWRU- największego muzeum świata, które ma swoją siedzibę w renesansowym pałacu ze wspaniałą kolekcją arcydzieł sztuki europejskiej: między innymi Mona Liza, Wenus z Milo, Nike z Samotraki. Przez ogrody Tuilries przejdziemy na pl. Vendome Muzeum Armii i Dome des Inwalides z grobem Napoleona. Kolejnym punktem programu będzie Gare d’Orsay- muzeum impresjonistów, zlokalizowane w budynku dawnego dworca kolejowego. Obiadokolacja Flunch. Przejazd autokarem na cmentarz Pere Lachaise – zabytkowej nekropolii Paryża, miejsca spoczynku F. Chopina, E. Piaf, Moliera i J. Morrisona. Powrót do hotelu nocleg.

V dzień – do wyboru

Wariant 1

Śniadanie, wykwaterowanie, c.d. zwiedzania Paryża pod opieką pilota, przejazdy środkami lokomocji miejskiej wyjazd kolejką do dzielnicy LA DEFENSE tzw. paryski Manhattan, najbardziej nowoczesna dzielnica miasta, nie ma tu dwóch identycznych budynków. Wrażenie zamierzonego efektu artystycznego potęguje ogromna ilość zieleni, kwiatów, nowoczesnych rzeźb i kolorowych konstrukcji. Wielki Łuk La Défense, nazywany Wielką Arką. Przejazd metrem do centrum Paryża, wizyta w kościele św. Magdaleny, spacer najbardziej najsłynniejszą rue du Fb St HONORE – luksusowe sklepy, dom mody, najdroższe hotele. Lunch w bufeterii lub wjazd na 56 piętro Wieży Montparnasse i wejście na 59 piętro /panorama Paryża na pożegnanie.

Wariant 2

Całodzienny pobyt w parku rozrywki DISNEYLAND

Wyjazd w kierunku Polski z pl. Zgody ok. 18-ej

VI dzień

W godz. porannych przekroczenie granicy w Świecku. Późne śniadanie Przyjazd do miejsca podstawienia autokaru w późnych godz. wieczornych

Świadczenia zawarte w cenie:

  1. 3 noclegi w hotelu **/***na obrzeżach Paryża, pok. 2 -3 os. z łazienkami
  2. Wyżywienie: Polska: obiadokolacja oraz śniadanie; Paryż: 3 śniadania/europejskie, 4 obiadokolacje (dwudaniowe bez napoi)
  3. Program zwiedzania
  4. Zwiedzanie Wersalu pod opieką miejscowego przewodnika
  5. Opieka profesjonalnego pilota
  6. Ubezpieczenie KL (10000,- EUR)+ NNW (2000,- EUR) oraz bagaż (200,- EUR)
  7. Przejazd autokarem marki zach. wyposażonym w wc, video, mini barek, klimatyzację

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
Termin: do ustalenia.
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie.

WordPress Theme built by Shufflehound.