Norymberga – Monachium – Bawaria Zamki

Norymberga- Monachium – Bamberg – Bawaria Zamki – 5 Dni

I dzień

Wyjazd z Polski. Przejazd przez Niemcy. Nocleg w hotelu w Bamberg (późno – wieczorny przyjazd do hotelu, w tym dniu nie ma kolacji w hotelu)

II dzień             Norymberga

Po śniadaniu zwiedzanie Norymbergii czyli „miasta-feniksa”, które podniosło się z pożogi wojennej po zniszczeniach podobnych w skali do tych w Warszawie. W tym dniu zwiedzimy średniowieczną Norymbergę oraz miejsca związane ze współczesną historią tego miasta; Zamek Cesarski – symbol Norymbergi, nieopodal Muzeum Narodowe (Germanisches Nationalmuseum) ze zbiorami dzieł m.in. Dürera, Lukasów i Hansa Cranachów i Wita Stwosza,w samym zamku znajdują się zbiory rzeźby, malarstwa i rzemiosła artystycznego doby średniowiecza. dom – muzeum Albrechta Durera (Ew. wstęp),  gmach sądu gdzie miał miejsce Proces Norymberski, pozostałości po imponujących budowlach III Rzeszy teren zjazdów partyjnych NSDAP, a także cmentarz Johannsfriedhof, gdzie znajduję się grób m.in. Albrechta Durera. Następnie spacer po średniowiecznych uliczkach zabudowanych rzemieślniczymi kamienicami i przejście na rynek staromiejski (Hauptmarkt), gdzie mieści się renesansowy ratusz (Rathaus) piękne gotyckie kościoły – św. Sebalda, NMP i św. Wawrzyńca. Powrót do Bamberg, spacer po przepięknych brukowanych uliczkach. Wieczorem dla chętnych proponujemy wyjście do piwiarnii serwującej słynne „wędzone piwo” warzone przez mnichów.

III dzień            Monachium

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Monachium. W programie między innymi: zwiedzanie Starej i Nowej Pinanoteki, w których umieszczone są wspaniałe zbiory malarstwa, w trakcie dalszego zwiedzania obejrzymy rezydencję Wittelsbachów (królewskiego rodu Bawarii) – perły architektury renesansu (Skarbiec, Rokokowy Teatr), Teatr Narodowy, a następnie spacer ulicami Starego Miasta, Kościół Mariacki, Stary Ratusz, Viktualienmarkt (dawnej targ żywności), Katedra Najświętszej Marii Panny – Frauenkirche pochodząca z XV wieku. Czas wolny, dla chętnych wypad do typowej gospody w centrum miasta, gdzie można skosztować przysmaków kuchni bawarskiej i piwa w litrowych kuflach! Ta tradycyjna karczma (gaststatten), serwuje typowe dania kuchni regionalnej np. golonka po bawarsku z piwem (płatne we własnym zakresie). Zakwaterowanie w okolicach Monachium, obiadokolacja, nocleg

IV dzień             Bawaria

Śniadanie. Przejazd do słynnego na całym świecie zakątka Bawarii, w okolice Schwangau. Zwiedzanie wnętrz najbardziej znanego i bajecznego zamku Ludwika Bawarskiego – Neuschwanstein oraz zamku Hohenschwangau, który należał do jego rodziców. Przejazd do słynnego miejsca pielgrzymkowego Wieskirche – zwiedzanie rokokowego kościoła. Wizyta w benedyktyńskim kościele w Ettal, wzorowanym na Bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie połączona z degustacją likierów w przyklasztornej Destylarni. Późnym popołudniem powrót do kraju po trasie śniadanie.

V dzień

Przyjazd do Ełku w porze obiadowej

Świadczenia zawarte w cenie:

– 2 noclegi w hotelu w Bamberg i 1 w Monachium ( pok. 2 os. z pełnym węzłem sanitarnym)
– Opieka pilota
– Bilety wstępów: Zamek Hohenschwangen, Zamek Neuschwanstein, Zamek Cesarski Kaiseburg
– Wyżywienie: 4 śniadania , 1 x obiadokolacja w drodze powrotnej na terenie kraju
– Usługi przewodnickie (Monachium, Norymberga, Bawaria Zamki)
– Ubezpieczenie KL (10000,- EUR), (NNW (2000,- EUR) oraz bagaż (200,- EUR)
– Transport autokarem o podwyższonym standardzie (video, wc, mini bar, klimatyzacja)

Termin: do ustalenia

Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie

WordPress Theme built by Shufflehound.