Luxemburg – Paryż – Zamki nad Loarą – 8 dni

I dzień        Polska

W g. popołudniowych podstawienie autokaru wg wskazania, przejazd do Luksemburga
II dzień        Luksemburg
Przyjazd do LUKSEMBURGA zwiedzanie pod opieką przewodnika: zespół fortyfikacji z luksemburską starówką, pomniki w. ks. Charlotty oraz Wilhelma II Katedra Notre Dame, kościół św. Michała, ratusz, Cytadela Św. Ducha, pałac Książęcy i Sprawiedliwości, mosty – Adolfa i Viaduc. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Metz.
III dzień        Paryż
Po śniadaniu, wyjazd w kierunku PARYŻA (400 km ok. 6 g. jazdy). W godz. popołudniowych przyjazd , zwiedzanie pod opieką pilota: plac TROCADERO / pałac Chaillot, zespół fontann, ogrody, widok na wieżę Eiffla, wjazd na wieżę EIFFLA III p najsłynniejsza żelazna budowla Paryża, która od 1889 roku jest symbolem miasta. Spacer po Montmartre, dzielnicy artystów i nocnego życia: słynny Plac Pigalle, liczne teatry i kabarety (m.in. Moulin Rouge), bazylika Sucre Coeur, która od końca XIX wieku stała się symbolem paryskiej pobożności oraz Plac du Tertre – galeria karykatury pod gołym niebem
obiadokolacja Flunch (samoobsługowa rest.: przystawka, danie główne, deser). Przejazd do hotelu w okolice Paryża, nocleg.
IV dzień        Wersal – Paryż
Po śniadaniu przejazd od WERSALU, zwiedzanie pod opieką miejscowego przewodnika: słynnego kompleksu pałacowo-ogrodowego stworzonego przez Ludwika XIV gdzie zobaczymy m. in. Salę Lustrzaną 17 zwierciadłami oraz apartamenty Madame de Pompadour, przejazd do Paryża do dz. Łacińskiej -siedziba uniwersytetów i szkół. Zobaczymy Panteon na Wzgórzu św. Genowefy – miejsce spoczynku M. Skłodowskiej-Curie, katedrę Notre Dame – najwspanialszy zabytek sztuki sakralnej z XII wieku zachwycający lekkością architektury oraz wspaniałymi witrażami i kunsztownie wykonanymi portalami., świętą Kaplicę, plac Sprawiedliwości spacer przy h. de Ville przez dz. Żydowską do centrum Pompidou, obiadokolacja Flunch, przejazd pod Łuk Tryumfalny na Placu Gwiazdy., spacer po Polach Elizejskich, pl. Concorde, Av. Montaigne. Na zakończenie zwiedzania zobaczymy świetlną iluminację wieży z pl. Trocadero, wieczorny rejs statkiem po Sekwanie. Przejazd autokarem do hotelu na nocleg.

V dzień        Luwr  
Po śniadaniu przejazd autokarem do LUWRU- największego muzeum świata, które ma swoją siedzibę w renesansowym pałacu. Ze wspaniałą kolekcją arcydzieł sztuki europejskiej: między innymi Mona Liza, Wenus z Milo, Nike z Samotraki. Przez ogrody Tuilries przejdziemy na pl. Vendome Muzeum Armii i Dome des Inwalides z grobem Napoleona. Kolejnym punktem programu będzie Gare d’Orsay- muzeum impresjonistów, zlokalizowane w budynku dawnego dworca kolejowego, obiadokolacja Flunch. Przejazd autokarem na cmentarz Pere Lachaise – zabytkowej nekropolii Paryża, miejsca spoczynku F. Chopina, E. Piaf, Moliera i J. Morrisona. Powrót do hotelu nocleg.

VI dzień        Zamki nad Loarą
Po śniadaniu, wyjazd do malowniczej DOLINA LOARY – historycznej krainy z imponującą liczbą ponad 300 zamków i pałaców. Zabierzemy Państwa do trzech pięknych zamków CHAMBORD – największy zamek w Dolinie, pochodzi z XVI wieku. Zachwyca harmonijną architekturą o 6 wieżach, 440 komnatach i 84 klatkach schodowych. Jego właścicielami byli m.in. książęta Orleańscy. CHENONCEAU zwany „zamkiem 6 dam“. Były nimi żony i faworyty królów francuskich a historia zamku pełna jest pikantnych szczegółów. Sam zamek ustawiony na wodzie przywodzi widok, jak z bajki. Fosa, wieże strażnicze, baszty i most zwodzony są bardziej stylizacją niż funkcją obronną. Późnym popołudniem wyjazd do BLOIS. Zwiedzanie zamku, z którym łączy się wiele wydarzeń z historii Francji. Powrót do Paryża. Obiadokolacja Flunch lub dla chętnych i wieczór w Moulin Rouge/101,- EUR z lampką szampana lub La Belle Epoque/55,- EUR z kolacją. Powrót do hotelu, nocleg.
VII dzień        Paryż 
Śniadanie, wykwaterowanie, c.d. zwiedzania Paryża pod opieką pilota , przejazdy środkami lokomocji miejskiej. Wyjazd kolejką do dzielnicy LA DEFENSE to paryski Manhattan, najbardziej nowoczesna dzielnica miasta, nie ma tu dwóch identycznych budynków. Wrażenie zamierzonego efektu artystycznego potęguje ogromna ilość zieleni, kwiatów, nowoczesnych rzeźb i kolorowych konstrukcji. Wielki Łuk La Défense, nazywany Wielką Arką. Przejazd metrem do centrum Paryża, wizyta w kościele św. Magdaleny, spacer najbardziej najsłynniejszą rue du Fb St HONORE – luksusowe sklepy, dom mody, najdroższe hotele. Lunch w bufeterii. Wyjazd w kierunku Polski z pl. Zgody ok. 18-ej lub wjazd na 56 piętro Wieży Montparnasse i wejście na 59 piętro /panorama Paryża na pożegnanie.
VIII dzień        Powrót
Przyjazd do miejsca podstawienia autokaru w późnych godz. wieczornych

Świadczenia zawarte w cenie: 

  1. 5 noclegów w hotelach **/***(1 nocleg w Metz lub okolicach, 4 noclegi na obrzeżach  Paryża), pok. 2 os. z łazienkami oraz klimatyzacją
  2. 6 śniadań (europejskich) i 6 obiadokolacji (dwudaniowe bez napoi)
  3. program turystyczny
  4. zwiedzanie Wersalu pod opieką miejscowego przewodnika
  5. Opieka profesjonalnego pilota
  6. Ubezpieczenie NNW (10000,- EUR)+ KL  (2000,- EUR) oraz bagaż (200,- EUR)
  7. Przejazd autokarem marki zach. wyposażonym w wc, video, mini barek, klimatyzację

Uwaga: kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Terminy: do uzgodnienia.
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie.
W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura.

WordPress Theme built by Shufflehound.