Lubeck – Heide Park – Berlin – Tropicana – 4 dni

I dzień        Lubeck – Hamburg    

W godz. późnowieczornych wyjazd z Ełku w kierunku miejscowości Lubeck. Zwiedzanie Starego Miasta pod opieką pilota: Brama Holsztyńska – wejście do Starego Miasta – Symbol pewności siebie i władzy „króla Hanzy” Ta obronna budowla o 3,50 metrowym grubym murze obronnym w późnogotyckim stylu pochodzi z XV wieku. Niederegger – raj marcepanowy. Ratusz, Kościół Św. Marien – to trzeci co do wielkości w Niemczech kościół Rady miasta hanzeatyckiego Lubeki. Jego budowa trwała ok. 100 lat. Jest uważny za przykład dla licznych gotyckich ceglanych kościołów na obszarze Ostseea. Przejścia i dzielnice – Ten zaciszny zakątek w środku Starego Miasta zawdzięcza Lubeka pielęgnacji i trosce swoich mieszkańców; wiele co w innych miastach ustąpiło nowemu, zostało tutaj zachowane. Różnorodność przejść i dziedzińców jest tutaj wspaniała- stoją tutaj budynki , malutkie i kolorowe jak domki dla lalek, mające ponad 400 lat. Zamek klasztorny – Powstały w 1229 roku zamek klasztorny w Lubece jest najbardziej znaczącym średniowiecznym klasztorem w północnych Niemczech. Po reformacji klasztor pełnił rolę domu dla ubogich, od końca XIX wieku mieścił się tutaj sąd i więzienie. Przejazd do Hamburga – spacer z pilotem. Hamburg – miasto pełne mostów…Nie Wenecja, nie Amsterdam, ale właśnie Hamburg ma najwięcej mostów i kładek spośród miast świata, to jest 2,3 tys. Metropolia istnieje od początku VIII wieku, a o jej historii świadczą przede wszystkim zabudowania i piękna architektura. W samym centrum miasta jest piękny dworzec, stare miasto czy wreszcie – monumentalny, neorenesansowy Ratusz na starówce, zbudowany w 1897 roku. Hamburg to przede wszystkim port system kanałów Łaby i rzeka Alster nadają temu hanzeatyckiemu miastu niepowtarzalną, żeglarską atmosferę. W przeciwieństwie do portu w Gdańsku, jest on o wiele łatwiej dostępny, dzięki czemu można obserwować większość przypływających do miasta statków i promów. W godz. wieczornych przyjazd do miejsca zakwaterowania w Heide Park, obiadokolacja, nocleg.

II dzień        Heide Park

Po  śniadaniu, wykwaterowanie z bazy noclegowej. Całodniowy pobyt w parku rozrywki. Heide Park – największe wesołe miasteczko północnych Niemiec! Spośród ponad 50 atrakcji, każdy znajdzie coś właśnie dla siebie. Dla żądnych adrenaliny, polecamy wpisany do księgi rekordów Guinessa Rollercoaster Colossos, który spadając pod kątem 67 stopni, rozpędza się do prędkości 120km/h. Nie można przejść obojętnie obok kolejki górskiej Desert Race, która w 2,4 s rozpędza się do prędkości 120 km/h. Sprawdź jak mocne masz sznurówki na wieży Scream – wysokość spadania to aż 71 metrów!!! Przejazd do Słubic, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

III dzień        Berlin

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Berlina, zwiedzanie pod opieką przewodnika, wstępy do wybranych obiektów dodatkowo płatne. Brama Brandenburska – symbol Berlina, Reichstag – siedziba rządu niemieckiego, Al. Unter den Linden z odbudowanymi zabytkami, Kościół Marien Kirche, ewentualny wjazd na wieżę telewizyjną (II budowla w Europie-368 m) gdzie będziemy podziwiać wspaniałą panoramę miasta, Checkpoint Charlie, dawne przejście graniczne z Berlina Zachodniego, Uniwersytet Humboldt`a, Reichstag-, zwiedzanie muzeum Pergamońskiego, Alexander Platz, Potsdamer plato, Bundeskanzleramt – siedziba Kanclerza Niemiec. Spacer jedną z najdłuższych zarazem „najdroższych” ulic Berlina Kurfürstendam. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

IV dzień        Tropicana Islands

Po śniadaniu, wykwaterowanie z bazy noclegowej, przejazd do Tropical Islands. Odkryjcie świat tropików na 66 000 m², które odpowiadają powierzchni 8 boisk do piłki nożnej. W Tropical Islands czeka na Was temperatura 26 stopni, największy Las Tropikalny świata pod dachem, największa w Europie egzotyczna Strefa Saun, Morze Południowe z piaszczystą plażą o długości 200 metrów i wiele innych atrakcji. Tropikalny raj jest otwarty przez cały rok, przez całą dobę. W późnych godz. popołudniowy wyjazd w kierunku miejsca podstawienia autokaru. Po trasie późny obiad na terenie kraju.

V dzień        Zakończenie wycieczki w godz. wczesno porannych piątego dnia (jazda nocą)

Świadczenia zawarte w cenie:

  1. Trzy noclegi, w tym: 2 noclegi w OSiR w Słubicach, 1 w Holiday Camp – Heide Park (w tym wypożyczenie pościeli)
  2. Opieka pilota.
  3. Wyżywienie: 3 śniadania , 4 obiadokolacje
  4. Ubezpieczenie KL (10000,- EUR), (NNW (2000,- EUR) oraz bagaż (200,- EUR)
  5. Transport autokarem o podwyższonym standardzie (video, wc, mini bar, klimatyzacja)
  6. Czterech opiekunów gratis

Uwaga: kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Terminy: do uzgodnienia.
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie.
W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura.

WordPress Theme built by Shufflehound.