HISZPANIA 4-11.10.2016

HISZPANIA
BARCELONA – FIGURES – GIRONA – MONSERAT

wypoczynek i zwiedzanie Katalonii
04-11 październik 2016

CENA 2820,00
Katalonia to kraj którego historia i sztuka sięga 30.000 lat wstecz a Barcelona to jedno z najciekawszych miast Europy w którym średniowieczne klimaty przeplatają się z osiągnięciami XXI wieku a sztuka nie ogranicza się wyłącznie do galerii. To miasto tętniące życiem napędzanym śródziemnomorskim temperamentem i ciekawością świata.
04.10.16`     Warszawa –Barcelona
Zbiórka na lotnisku Okęcie , odprawa bagażowa, wylot do Barcelony
Przylot do Barcelony, transfer do hotelu w Lloret de Mar, zakwaterowanie, nocleg
W dniach 05-10.10.16’
3 wycieczki w cenie łącznie z biletami wstępu
Barcelona
śniadanie, wyjazd na całodzienną wycieczkę do Barcelony.
W programie zwiedzanie:
– Parc Guell – bajkowy park autorstwa Antonio Gaudiego oraz jego ucznia J. M. Jujola. Eksplozja kolorów, zachwyca formami mozaikowych budowli oraz jedyną na świecie najdłuższą ławeczką.
– Kolejnym przystankiem będzie kościół La Sagrada Familia (Bazylika Świętej Rodzin), dzieło wybitnego architekta Antonio Gaudi, któremu architekt geniusz poświęcił ostatnie kilkanaście lat swojego życia. Budynek jest w budowie od 1882 roku… najbardziej niezwykły kościół na świecie zachwycający swą fantazyjną formą i architekturą. Wnętrze kościoła oficjalnie poświęcone w 2010r jest miejscem robiącym ogromne wrażenie. Ze względu na walory architektoniczne w 2005 roku Sagrada Familia została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
– Paseo de Gracia – jedna z głównych i najbardziej znanych ulic Barcelony.
– Casa Milo i Casa Batllo – modernistyczne świadectwo Gaudiego.
– Plaza de Catalunya – usytuowany centralnie w środku miasta.
– La Rambla – najbardziej znany deptak na świecie.
– Barri Gotic – Stare Miasto-Dzielnica Gotycka – skok w średniowiecze.
– Katedra Świetej Eulalii patronki Barcelony -miejsce tchnące średniowieczną atmosferą, jeden z najcenniejszych przykładów sztuki gotyckiej.
– Barcino – podziemna ekspozycja archeologiczna ruin miasta Barcelony sprzed 2000 lat.
– Plaza St. Jaume – plac na którym znajduje się siedziba Katalońskiego rządu.
– Calle Ferran – główna ulica dzielnicy gotyckiej.
– Plaza Reial – Plac Królewski jeden z najładniejszych Placów w Barcelonie z 1850 roku , urzekające i malownicze miejsce z szeregiem restauracji i barów, plac zdobią niesamowite latarnie zaprojektowane przez Antonio Gaudiego.
– Port Vell – Stary Port Barcelony.

– Monumento a Colon-Kolumna Krzysztofa Kolumba – najsłynniejsza statua w Barcelonie.
– Montjuic Spektakl Magicznych Fontann – ostatni a zarazem najbardziej kolorowy – Monumento a Colon-Kolumna Krzysztofa Kolumba – najsłynniejsza statua w Barcelonie.
– Montjuic Spektakl Magicznych Fontann – ostatni a zarazem najbardziej kolorowy i zachwycający punkt programu….woda, muzyka i gra światła….
Monserrat
po śniadaniu, wyjazd do Monserat,
Montserrat to najwyższe wzniesienie Katalonii, położony 40 km na północny zachód od Barcelony. Od nazwy masywu wywodzi się nazwa klasztoru benedyktynów, który leży na wysokości ok 700 m.n.p.m Klasztor wybudowano po tym jak w cudownych okolicznościach znaleziono figurkę Matki Bożej z Dzieciątkiem, legenda głosi że do Hiszpanii przywiózł ją św. Piotr. Obecnie jest to najświętsze miejsce Katalonii. Malownicze krajobrazy i wiele atrakcji przyciągają w to miejsce tysiące turystów z całego świata. Wizyta w zabytkowej Bazylice benedyktyńskiej położonej na wysokości 720 m. Zobaczymy również Klasztor Benedyktyński oraz Figurkę Czarnej Madonny La Morenety.  W czasie wolnym dla chętnych możliwość wjazdu kolejką na szczyt, z którego prowadzi szlak do punktu widokowego z krzyżem św. Michała skąd rozciąga się niesamowity widok na klasztor i masyw górski, przebycie Drogi Krzyżowej lub udanie się do Santa Covy gdzie znaleziono figurkę La Morenety. 
Szalony Dali Muzeum Figueras i Średniowieczna Girona
Fenomen, geniusz, ekscentryk…najbardziej kontrowersyjny artysta sztuki surrealistycznej. Jego dzieła to twory niesamowitej wszechstronności umysłu, wyobraźni i fantazji.
Muzeum Salvadora Dali w Figueras to odbicie jego mentalności i postrzegania świata…chaos, bałagan i odmienność zaskakuje i zachwyca. Budynek teatralny w którym mieści się muzeum to  miejsce symboliczne zaprojektowane przez samego artystę, w tym tez miejscu po raz pierwszy zostały wystawione jego pracę…
11.10.16’                   Barcelona – Warszawa
Po śniadaniu, do g. 10-ej opuszczenie pokoi, złożenie bagaży, czas wolny.
W godz. popołudniowych transfer na lotnisko, odprawa bagażowa, wylot do Warszawy
Zakończenie wycieczki ok. północy
CENA 2820,00
świadczenia zawarte w cenie

  1. 7 noclegów w hotelu Oasis Park & Spa 4**** Lloret de Mar, pokoje 2 os. http://www.ghthotels.com/en/hotel-costa-brava/hotel-lloret-de-mar/hotel-oasis-park-spa
  2. Wyżywienie: trzy posiłki dziennie w formie bufetu oraz napoje – wino i woda do lunchu i kolacji
  3. Bilety wstępów: Sagrada Familia, Parc Guell, Katedra Św. Eulalii, Muzeum Dali w Figuera Transfery lotnisko Barcelona – hotel Lloret de Mar – lotnisko Barcelona
  4. Taxa turystyczna
  5. Ubezpieczenie NNW (2000,- EUR)+ KL  (10000,- EUR) oraz bagaż (200,- EUR
  6. Bilet lotniczy (ok. 700,00 zł), w cenie bagaż zasadniczy o wadze 20 kg oraz mały bagaż podręczny

Wycieczki fakultatywne
Magia średniowiecza – 45 EURO
Szlakiem zamków, klimatycznych kościołów, wiejskich domostw i nie zapisanych legend odkryjemy esencję  klatalońskiego średniowiecza….
Besalu – małe, urokliwe miasteczko, zachowujące w swym historycznym centrum specyficzny charakter dawnych epok i dzięki unikalnym zabytkom zostało uznane Narodowym Zespołem Zabytków o szczególnej wartości historyczno-artystycznej – Conjunto Artistico -Historico Nacional.
-Kamienny most  z XI-XII w. – symbol miasta
-Call – pozostałości dzielnicy żydowskie
-Plaza Mayor – dawne centrum handlu, miejsce w którym krzyżowały się szlaki łączące 3 miasta regionu -Gironę, Olot, Figueres
-Inglesia de Sant Pere- Kościół Św.
Piotra – 1000 letnia kamienna świątynia
-Inglesia de Sant Vincente – Kościół Św. Wincentego – romańska światynia z gotycką rozetą
Micromundi-Muzeum Miniatur -niepowtarzalne i niezwykłe muzeum miniatur, miniminiatur i microminiatur oglądanych pod mikroskopem.
Castellfollit de la Roca – La Garrotxa – niezwykłe miasteczko krainy wulkanów,zbudowane na skraju 1 kilometrowej gigantycznej bazaltowej skały, jest jednym z najmniejszych miasteczek
w Hiszpanii.
Santuario del Far – Sanktuarium Matki Boskiej od Latarnii Morskiej – kamienna świątynia z XV w. zwiazana z niesamowitą legendą. Obok sanktuarium znajduje się jeden z najpiękniejszych tarasów widokowych na dolinę Vall d’Hostoles i wulkaniczne szczyty Garrotxa.
Rupit- wiecznie żywe średniowieczne miasteczko przeniesie nas w odległe czasy wiejskiej sielanki, to miejsce w którym zatrzymał się czas
Rejs statkiem do Tossa de Mar – 35 EURO
super rejs statkiem Dofi Jet Boats z kurortu Lloret de Mar do malowniczej miejscowości Tossa de Mar. W trakcie podróży kilkunastokilometrowym wybrzeżem Costa Brava zobaczymy niesamowitą galerię malowniczych urwisk i skał oraz zacumujemy do kilku zatoczek.
Statek wyposażony jest także w oszklone burty przez które można oglądać podwodny świat.
Tossa de Mar to malownicze i niesamowite miasteczko ukryte wśród skał które zachwyci nie tylko przepiękną plażą i zachwycającą przyrodą ale także bogactwem sztuki i historii. W trakcie zwiedzania zobaczymy średniowieczne mury obronne z XII wieku, Latarnię Morską, Kapliczkę Verge del Socors – Matki Boskiej Nieustającej Pomocny czczonej przez żeglarzy, ruiny rzymskiej osady Turissa sprzed 2000 lat a także rzeźbę Avy Gardner sławnej aktorki Hollywood która rozsławiła to przepiękne miejsce. Obowiązkowo czas wolny na spacer uliczkami Tossy lub odpoczynek na plaży
Pokaz Flamenco Show – 30 EURO
uwaga:
1. kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie
2. kalkulację sporządzono np. cen obowiązujących w dn. luty 2016’, w przypadku podwyżek cen  zastrzegamy sobie prawo ponownego przeliczenia

W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura.

WordPress Theme built by Shufflehound.