BENELUX – Luksemburg – PARYŻ – Bruksela

I dzień                        Polska – Francja
podstawienie autokaru wg wskazania, przejazd (ok. 22 g.) do Luksemburga
II dzień                       Luksemburg
ok. g. 11,oo przyjazd do LUKSEMBURGA, ogólne zwiedzanie miasta pod opieką pilota, zespół fortyfikacji z luksemburską starówką, pomniki w. ks. Charlotty oraz Wilhelma II,  Katedra Notre Dame, kościół św. Michała, ratusz, Cytadela Św. Ducha, pałac Książęcy i Sprawiedliwości, mosty – Adolfa i Viaduc.
wyjazd do Paryża, obiadokolacja w restauracji samoobsługowej Flunch, zakwaterowanie w hotelu, nocleg
III dzień                     Paryż
Po śniadaniu, zwiedzanie pod opieką pilota
plac TROCADERO /pałac Chaillot, zespół fontann, ogrody, widok na wieżę Eiffla, wjazd na wieżę EIFFLA III p, najsłynniejsza żelazna budowla Paryża, która od 1889 roku jest symbolem miasta. Spacer po Montmartre, dzielnicy artystów i nocnego życia: słynny Plac Pigalle, liczne teatry i kabarety (m.in. Moulin Rouge), bazylika Sucre Coeur, która od końca XIX wieku stała się symbolem paryskiej pobożności oraz Plac du Tertre – galeria karykatury pod gołym niebem, obiadokolacja Flunch. W tym dniu proponujemy wieczorny rejs statkiem po Sekwanie.
Powrót do hotelu, nocleg.
IV dzień                      Wersal – Paryż
Śniadanie, przejazd autokarem do Wersalu, zwiedzanie ok. 4 godz. pod opieką miejscowego przewodnika (dodatkowo płatne) słynnego kompleksu pałacowo-ogrodowego stworzonego przez Ludwika XIV gdzie zobaczymy m. in. Salę Lustrzaną z 17 zwierciadłami oraz apartamenty Madame de Pompadour. przejazd do Paryża do dz. Łacińskiej -siedziba uniwersytetów i szkół. Zobaczymy Panteon na Wzgórzu św. Genowefy – miejsce spoczynku M. Skłodowskiej-Curie, katedrę Notre Dame – najwspanialszy zabytek sztuki sakralnej z XII wieku zachwycający lekkością architektury oraz wspaniałymi witrażami i kunsztownie wykonanymi portalami., świętą Kaplicę, plac Sprawiedliwości spacer przy h. de Ville przez dz. Żydowską do centrum Pompidou,
obiadokolacja Lunch,
przejazd pod Łuk Tryumfalny na Placu Gwiazdy., spacer po Polach Elizejskich, pl. Concorde, Av. Montaigne. Na zakończenie zwiedzania zobaczymy świetlną iluminację wieży z pl. Trocadero. W godz. wieczornych powrót do hotelu, nocleg
V dzień                       Luwr
Po śniadaniu przejazd autokarem do LUWRU – największego muzeum świata, które ma swoją siedzibę w renesansowym pałacu, ze wspaniałą kolekcją arcydzieł sztuki europejskiej: między innymi Mona Liza, Wenus z Milo, Nike z Samotraki. Przez ogrody Tuilries przejdziemy na pl. Vendome Muzeum Armii i Dome des Inwalidek z grobem Napoleona. Spacer, królewskimi ogrodami Tuilleries do Placu Concorde, na którym w czasach Wielkiego Terroru niepodzielnie królowała gilotyna. Kolejnym punktem programu będzie Gare d’Orsay- muzeum impresjonistów, zlokalizowane w budynku dawnego dworca kolejowego.
obiadokolacja Flunch
przejazd autokarem na cmentarz Pere Lachaise – zabytkowej nekropolii Paryża, miejsca spoczynku F. Chopina, E. Piaf, Moliera i J. Morrisona. Powrót do hotelu nocleg.
VI dzień                      Paryż
Śniadanie, wykwaterowanie, złożenie bagaży w autokarze, c.d. zwiedzania Paryża pod opieką pilota, przejazd metrem do dzielnicy LA DEFENSE to paryski Manhattan, najbardziej nowoczesna dzielnica miasta, nie ma tu dwóch identycznych budynków. Wrażenie zamierzonego efektu artystycznego potęguje ogromna ilość zieleni, kwiatów, nowoczesnych rzeźb i kolorowych konstrukcji. Wielki Łuk La Défense, nazywany Wielką Arką. Następnie przejazd do centrum Paryża, spacer najbardziej najsłynniejszą rue du Fb St HONORE – luksusowe sklepy, dom mody, najdroższe hotele, wizyta w kościele św. Magdaleny, lub wjazd na 56 piętro Wieży Montparnasse i wejście na 59 piętro /panorama Paryża na pożegnanie.
W godz. popołudniowych wyjazd w kierunku Brukseli. Obiadokolacja w restauracji w pobliżu centrum Brukseli, zakwaterowanie w hotelu, nocleg
VII dzień                    Bruksela
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd autokarem do Brukseli górnej, panoramiczne zwiedzanie dzielnicy bogactwa: znajduje się tu większość miejskich zamków, pałaców, przepięknych ogrodów, parków, luksusowych hoteli i placówek dyplomatycznych. Wjeżdżając tu ma się wrażenie, że znalazło się nagle w zupełnie innym świecie. Ulice, a właściwie aleje są szerokie, wygodne  i pozbawione typowego miejskiego ruchu. Zobaczymy m.in.: Pałac Królewski to oficjalna siedziba Króla Belgów zlokalizowana w centrum belgijskiej stolicy. Jednakże na co dzień rodzina królewska zamieszkuje Zamek Laeken na obrzeżach Brukseli, pozostawiając pałac Królewski jako miejsce reprezentacyjne służące wykonywaniu królewskich obowiązkow. Parlamentu Europejskiego, rządowe budynki oraz wiele bardzo eleganckich sklepów, następnie wizyta przy słynnym Atomium, monumentalny model kryształu żelaza, powiększony 165 miliardów razy, zlokalizowany w dzielnicy Laeken, na przedmieściach Brukseli. Został zbudowany z okazji Wystawy Światowej w Brukseli w 1958 (EXPO -58) jako symbol ówczesnych naukowych oraz technicznych osiągnięć „wieku atomu”. Budowla ma 103 metry wysokości i waży 2400 ton. Spacer po „najpiękniejszym Placu Świata” – Grand Place z jego cudownymi kamieniczkami, bogato zdobionymi siedzibami Cechów, Ratuszem i Pałacem Królewskim, spacer do Maaneken Pis – symbolu miasta, figurki przedstawiającej siusiającego, nagiego chłopczyka. Figura z XV wieku wykonana początkowo w kamieniu została skradziona, tak jak późniejsze jej wersje. Ostatecznie w 1619 figurę wykonał z brązu flamandzki rzeźbiarz barokowy Jerome Duquesnoy (ojciec Francois Duquesnoya). Figura często ubierana jest w stroje ofiarowane przez stowarzyszenia kulturalne, rzemieślnicze, regiony oraz oficjalne delegacje państwowe. Do czerwca 2007 Manneken Pis otrzymał 789 rożnych strojów, które przechowywane są w Muzeum Miasta Brukseli.  KatedrA Św. Michała, której rozpoczęto w XIII wieku, ale zakończono ją dopiero w XVI w. Dlatego jest to budowla gotycka z elementami renesansu. Wewnątrz znajdują się liczne działa sztuki: XVII-wieczne barokowe rzeźby, barokowa ambona, renesansowy ołtarz oraz XVII-wieczny pomnik grobowy książąt brabanckich, czy też przepiękne XVI-wieczne witraże.
W godz. południowych wyjazd w drogę powrotną, przekroczenie granicy w Świecku w późnych godz. wieczornych, obiadokolacja.
VIII dzień                   Polska
Przyjazd do miejsca podstawienia autokaru w godz. południowych ósmego dnia
świadczenia zawarte w cenie:

 1. 5 noclegów w hotelach **/***(4 noclegi na obrzeżach Paryża; 1 nocleg
  w Brukseli lub okolicach), pok. 2 os. z łazienkami
 2. 6 śniadań (4 europejskie w Paryżu; 1 śniadanie bufet w Brukseli; 1 śniadanie
  obsługa kelnerska w kraju oraz 4 obiadokolacji w Paryżu
  (danie główne, deser, napój); 1 kolacja
 3. program turystyczny
 4. audio guide: bezprzewodowy zestaw słuchawkowy
 5. Opieka profesjonalnego pilota
 6. Ubezpieczenie (KL 10000,- EUR)+  (NNW 2000,- EUR) oraz bagaż (200,- EUR)
 7. Przejazd autokarem marki zach. wyposażonym w wc, video, mini barek, klimatyzację

Termin: do ustalenia.
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie.
W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do siedziby biura.

WordPress Theme built by Shufflehound.