Amsterdam – Rotterdam – 3 dni

I dzień            Rotterdam – Madurodram
Podstawienie autokaru wg miejsca wskazania w godz. wieczornych dnia poprzedniego wyjazd w kierunku Holandii, jazda nocą, po trasie krótkie postoje. W g. przedpołudniowych przyjazd do Rotterdamu, najnowocześniejsze holenderskie miasto, które najlepiej podziwiać z  Euromasztu – wieży widokowej najwyższej budowli w Holandii (185m.), skąd roztacza się przepiękna panorama miasta na najnowocześniejszy port  przeładunkowy świata.Przejazd na zach. wybrzeże morza Północnego gdzie znajduje się słynna tama, która jest największą ruchomą konstrukcją na Ziemi. Każde z jej dwóch ramion ma wymiary wieży Eiffla. Tama Maeslantkering stanowi jedno ogniwo ogromnego systemu przeciwpowodziowego, który chroni Holandię przed zalaniem.
Nastepnie wizyta w Madurodam – cała Holandia w jednym miejscu. Słynne na cały świat haskie miniaturowe miasteczko Madurodam, to znakomite miejsce, by poznać wszystkie atrakcje Holandii. Targ serowy w Alkmaar, Pałac Pokoju w Hadze, Pałac Królewski na placu Dam w Amsterdamie i amsterdamskie kamieniczki nad kanałami, wieża katedry w Utrechcie, imponujące zapory Planu Delta. Wszystko z czego słynie Holandia, można zobaczyć tu odtworzone w skali 1:25 w najdrobniejszych szczegółach, w otoczeniu zieleni i kwiatów, las tulipanów w rozmiarze XL, 17 replik, 2,5 m wysokości.obiadokolacja i nocleg w Amsterdamie lub okolicach
II dzień           Keukenhof – najpiękniejszy ogród świata lub HAGA
Śniadanie, przejazd do Keukenhof w terminach marzec do 15 maj. Keukenhof to jedna z największych wiosennych atrakcji Holandii, co roku odwiedzana przez turystów z całego świata. Położony pomiędzy Amsterdam i Hagą ogród rozkwita wiosną ponad na 26 ha 7 milionami kwiatów cebulowych – tulipanów, hiacyntów, narcyzów, żonkili. W 2016 roku tematem przewodnim jest twórczość Vincenta Van Gogha.
Terminy po 15 maja proponujemy:
zwiedzanie Delft, rodzinnego miasta malarza Vermeera, z przepiękną architekturą i kanałami ,gdzie wstąpimy do jednego ze sklepów ze wspaniałą królewską porcelaną oraz Hagi miasta w zachodniej Holandii, nad morzem Północnym, które jest siedzibą Rządu i Rodziny Królewskiej. Podczas krótkiego spaceru zobaczymy Stary Ratusz, kościół Grote Kerk i reprezentacyjną siedzibę Parlamentu holenderskiego. Zwiedzanie (bez przewodnika) Królewskiej Galerii Malarstwa Mauritshuis, gdzie można podziwiać m.in. obraz Vermeera „Dziewczyna z perłą” a także m.in. słynny obraz Rembrandta; „Lekcja Anatomii Doktora Nicolaesa Tulpa„. W kolekcji obrazy XIV-XVII-wiecznych mistrzów jak van der Weijden, Holbein, Rembrandt, Vermeer, Steen, Hals, van Goyen, Rubens i van Dijck.
W godz. popołudniowych powrót do Amsterdamu (Wenecja Północy), zwiedzanie najbardziej liberalnego miasta na świecie.  Do wyboru wstępy do:
1) Muzeum Narodowego – słynne na cały świat muzeum z m.in. najciekawszymi XVII-wiecznymi zbiorami obrazów Rembrandta, Vermeera i Van Halsa. Perłą zbiorów jest „Straż Nocna” Rembrandta. Muzeum zawiera największą kolekcje holenderskiego malarstwa z XV – XIX wieku, holenderskiego rzeźbiarstwa, mebli i innych rzemiosł jak kolekcje porcelany z Delft i Meissen
2) Diamant Muzeum: muzeum prezentujące historię sztuki jubilerskiej i wiedzę na temat diamentów.
Wieczorny spacer po Dzielnicy Czerwonych Latarni – Amsterdam Red Light District, która oddaje drugą osobliwość miasta o niepowtarzalnej urodzie, gdzie również zobaczymy wiele z najpiękniejszych zabytków Amsterdamu, np. Oude Kerk, dom Rembrandta, czy kamienica z katolickim kościołem ukrytym na najwyższym piętrze. Obiadokolacja i nocleg.
III dzień         Amsterdam- Wenecja Północy
Po śniadaniu, zwiedzanie miasta pod opieką pilota. Plac Dam – gdzie obejrzymy Pałac Królewski, pomnik Narodowy Ofiar II Wojny Światowej Nieuwe Kerk (600-letni gotycki kościół, w 1980 odbyła się tutaj koronacja królowe Beatrycze, a 2002 ślub następcy tronu Willema Alexandra), Koninklijk Paleis (XVII wieczny pałac królewski, dawniej nazywany ósmym cudem świata), Magna Plaza (ponad 100-letni, neogotycki dom handlowy, wsparty na ponad pięciu tysiącach pali). Odwiedzimy również targ kwiatowy oraz ulicę Kalvestraat z licznymi sklepami oraz Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaudz kolekcją figur znanych postaci ze świata muzyki, filmu sportu, holenderską rodziną królewską, a także figurami związanymi z historią Holandii. M. In.  Marlin Monroe, Arnold Schwarzeneger, Oprah Winfrey, Rembarndt i wiele innych postaci, godzinny rejs statkiem po kanałach miasta, podczas którego popłyniemy trzema największymi i głównymi kanałami Herengracht, Keizersgracht i Prinzengracht, połączonymi między sobą wieloma mniejszymi kanalikami i mostami.  Sto sześćdziesiąt kanałów o łącznej długości 75 km tworzy wyjątkową siatkę połączeń między poszczególnymi ulicami. Są one ważnym ciągiem komunikacyjnym, jak również miejscem, gdzie toczy się zwyczajne życie mieszkańców (domy na wodzie i mieszkalne barki).
W godz. późno popołudniowych wyjazd w kierunku Polski, po trasie późna obiadokolacja. Przyjazd do miejsca podstawienia autokaru w godz. porannych następnego dnia.
Świadczenia zawarte w cenie:

  1. 2 noclegi  w hotelu 2/3* w Amsterdamie lub okolicach, pokoje 2 -3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym
  2. Opieka pilota
  3. Wyżywienie: 2 x śniadania , 4 x obiadokolacje
  4. Taksa turystyczna
  5. System nagłaśniający AUDIO GUIDE
  6. Ubezpieczenie KL (10000,- EUR), (NNW (2000,- EUR) oraz bagaż (200,- EUR)
  7. Transport autokarem o podwyższonym standardzie (video, wc, mini bar, klimatyzacja)

Cena nie obejmuje:

  1. Bilety wstępów: Euromaszt; Madurodam; Galerii Malarstwa Mauritshuis w Hadze; Madame Tussauds; muzeum Narodowe, rejs statkiem
  2. Przewodnik: 2 x Ogrody Kaukenhof (grupa do 25 os.)
  3. Ogrody Keukenhof

Termin: do ustalenia.
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie.
W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do siedziby biura.

WordPress Theme built by Shufflehound.