Tallin – Ryga – Wilno – Troki

Wycieczka 5 dni

I dzień    

W godz. wieczornych wyjazd w kierunku granicy. Przekroczenie granicy litewskiej w Budzisku Jazda non stop, nocleg w autokarze.

 II dzień        Tallin

Przyjazd do Tallina (miasta niekiedy złośliwie określanego mianem suburbia Helsinek), spotkanie z miejscowym przewodnikiem i zwiedzanie miasta: Górne Miasto: historyczne wzgórze z zamkiem i licznymi punktami widokowymi, Dolne Miasto: zabytki wokół ulic Pikk, Lai i Vent, plac ratuszowy, mury obronne z basztami: Kiek in de Kök, Gruba Małgorzata czy też Długi Herman. Sobór Aleksandra Newskiego, Krótka i Długa Noga, kościoły św. Mikołaja i św. ducha, Dom Bractwa Czarnogłowych. Czas wolny lub fakultatywnie zwiedzanie: barokowego pałacu Kadriorg (dawna letnia rezydencja cara) i parku, Pałacu Orłowa oraz ośrodka wypoczynkowego z piękną piaszczystą plażą – Pirita. Zakwaterowanie w hostelu, obiadokolacja i nocleg.

 III dzień        Tallin – Ryga

Po wczesnym śniadaniu, wykwaterowanie. Króciutki spacer po starówce, wyjazd w kierunku Rygi. Popołudniowe zwiedzanie ryskiej starówki pod opieką miejscowego przewodnika (4 h.) Pomnik Trzech Gwiazd – zdobiąca szczyt statuy kobieca postać w wyciągniętych ku niebu dłoniach dzierży trzy złote gwiazdy – symbol trzech historycznych prowincji Łotwy: Inflant, Kurlandii i Łatgalii. Plac ratuszowy (Rātslaukums) Dom Bractwa Czarnogłowych (Mała i Wielka Gildia) – przywodzących na myśl tallińskie Trzy Siostry. Mieszczańskie domy zwracają uwagę przede wszystkim wspaniale zdobionymi, acz zupełnie różnymi od siebie frontonami. Domska Katedra – największy kościół leżący w regionie Bałtyku  Zamek Ryski. Zamek został zbudowany w 1330 roku na miejscu pierwszych fortyfikacji. Obecnie zamek jest oficjalną rezydencją prezydenta Łotwy oraz kilku państwowych muzeów. Kościół św. Piotra z platformą widokową. Zbudowano go w 1209 r., stąd też przez całe wieki uznawano go za symbol potęgi chrześcijaństwa na Łotwie. Pokryta patyną wieża widoczna jest z każdego miejsca w centrum, toteż stanowić może doskonały punkt orientacyjny. Kościół Św. Jakuba – według legendy zawieszony na wieży kościelny dzwon (1480 r.) odzywa się zawsze, gdy przechodzi w jego pobliżu niewierna żona. Wieża obronna – Łotewskie Muzeum Wojny budynek parlamentu wzniesiony w 1867 r. w stylu florenckiego renesansu.W godzinach wieczornych Zakwaterowanie w hotelu lub hostelu, obiadokolacja, nocleg.

 IV dzień        Troki – Wilno

Po śniadaniu, wyjazd w kierunku Trok, dawnej stolicy Wielkiego Księcia Litewskiego. Zwiedzanie na wyspie Piles odrestaurowanego XIX w.: Zamku Księcia Witolda. Przejazd do Wilna, obiadokolacja, zakwaterowanie w hostelu, nocleg.

V dzień        Wilno

Po śniadaniu, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta: Góra Trzech Krzyży, Cmentarz na Rossie – jednego z najpiękniejszych cmentarzy polskich, na którym znajdują się : grób matki Marszałka J. Piłsudskiego z jego sercem, groby legionistów, górka literatów m. in z grobem J. Lelewela, Pałac prezydencki, Uniwersytet Wileński – słynie z unikatowej architektury, ciekawych dziedzińców oraz barokowego kościoła św. Janów. Kościół Piotra i Pawła (ok. 2 tys. stiukowych rzeźb – zabytek wileńskiego baroku), Kościół św. Anny (najsłynniejszy zabytek Wilna- do zdobienia użyto 33 rodzajów cegieł), Kaplica Ostrobramska, Zaułek bernardyński z mieszkaniem A.Mickiewicza, Cela Konrada, Cerkiew św. Ducha, ulica Żydowska, Plac Ratuszowy, Plac Katedralny, którego ciekawostką jest jedna z płyt z napisem „stebuklas”-cud, upamiętniająca w 1989r żywy łańcuch ludzki (650 km) ciągnący się z Tallina do Wilna. Tworzyli go protestujący ludzie przeciwko okupacji sowieckiej. Katedra (przypuszczalnie wybudowana w miejscu świątyni Perkuna, w latach 50 przez władze sowieckie zamknięta, w 1989r ponownie zwrócono wiernym- największą świątynię na Litwie). W godz. wieczornych wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd do miejsca podstawienia autokaru ok. północy.

Świadczenia zawarte w cenie:   

  1. 3 noclegi (1 x Tallin,  1 w Ryga, 1 x Wilno)
  2. Wyżywienie: 3 śniadania/szwedzki stół, 3 obiadokolacje oraz 1 obiad/zupa, danie główne, napój, deser, kawa/herbata
  3. 3 x usługi miejscowych przewodników: Rundale, Ryga, Mierzeja Kurońska
  4. Opieka doświadczonego pilota
  5. Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów: pałac w Rundale, M. Morskie, Delfinarium, M. Bursztynu,
  6. Bilet na prom + opłaty za autokar
  7. Opłata ekologiczna za wjazd na Mierzeję Kurońską
  8. Przejazd autokarem o podwyższonym standardzie (wc, klimatyzacja, mini bar, video)
  9. Ubezpieczenie NNW +KL i bagaż

Cena: uzależniona od ilości osób w grupie oraz jakości bazy noclegowej.

Terminy: do uzgodnienia.

W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do siedziby biura.

WordPress Theme built by Shufflehound.