Szawle – Rundale – Ryga – Kowno

Szawle – Rundale – Ryga –Kowno
I dzień            Szawle – Rundale – Ryga
We wczesnych godz. porannych (ok. 04.00) wyjazd z miejsca podstawienia autokaru w kierunku granicy. Krótka przerwa w podróży – Góra Krzyży w Szawlach – słynna na całym świcie góra z dziesiątkami tysięcy symboli męki Chrystusa. Krzyże wykonane z drewna lub metalu, granitu lub kamienia, szkła czy przeróżnych innych materiałów, ozdobne, proste czy też w formie kapliczek stawiano na wzgórzu od czasów powstań narodowych: styczniowego i listopadowego. Za czasów Zw. Radzieckiego były oznaką przywiązania Litwinów do katolicyzmu i walki o własną tożsamość.
Ok. 11-ej przyjazd do Rundale i zwiedzanie z przewodnikiem w jęz. rosyjskim pałacu zwanego „Nadbałtyckim Wersalem”, pałacu ze 138 pokojami o łącznej pow. ok. 7000 m², będącego przykładem kunsztu sztuki barokowej. Pałac wybudował Bartolomeo Rastrali,  ten sam który projektował Pałac Zimowy i pałace Woroncowa i Strogonowa w St. Petersburgu. Zakwaterowanie w Rydze lub okolicach, krótki odpoczynek. Wyjazd autokarem do centrum miasta. Spacer pod opieką pilota ulicami: Alberta, Elizabetes i Urlandes – słynna ryska secesja.Kolacja przy muzyce w restauracji lub w hotelu, nocleg
II dzień           Ryga – Kowno
Po śniadaniu spotkanie z miejscowym przewodnikiem zwiedzanie ryskiej Starówki. Pomnik Trzech Gwiazd – zdobiąca szczyt statuy kobieca postać w wyciągniętych ku niebu dłoniach dzierży trzy złote gwiazdy – symbol trzech historycznych prowincji Łotwy: Inflant, Kurlandii i Łatgalii. Plac ratuszowy (Rātslaukums), Dom Bractwa Czarnogłowych (Mała i Wielka Gildia) – przywodzących na myśl tallińskie Trzy Siostry. Mieszczańskie domy zwracają uwagę przede wszystkim wspaniale zdobionymi, acz zupełnie różnymi od siebie frontonami. Pomnik Rolanda, Domska Katedra – największy kościół leżący w regionie Bałtyku  Zamek Ryski. Zamek został zbudowany w 1330 roku na miejscu pierwszych fortyfikacji. Obecnie zamek jest oficjalną rezydencją prezydenta Łotwy oraz kilku państwowych muzeów. Kościół św. Piotra z platformą widokową. Zbudowano go w 1209 r., stąd też przez całe wieki uznawano go za symbol potęgi chrześcijaństwa na Łotwie. Pokryta patyną wieża widoczna jest z każdego miejsca w centrum, toteż stanowić może doskonały punkt orientacyjny. Kościół Św. Jakuba – według legendy zawieszony na wieży kościelny dzwon (1480 r.) odzywa się zawsze, gdy przechodzi w jego pobliżu niewierna żona. Wieża obronna – Łotewskie Muzeum Wojny, budynek parlamentu wzniesiony w 1867 r. w stylu florenckiego renesansu. W godz. popołudniowych przejazd do Kowna, spacer Al. Wolności pod opieką pilota. Późny obiad, wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd do miejsca podstawienia autokaru w ok. północy.

Uwaga: kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Terminy: do uzgodnienia.
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie.
W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura.

WordPress Theme built by Shufflehound.