Ryga – Tallin – Helsinki 4 dni

Ryga – Tallin – Helsinki

I dzień        Szawle – Rundale – Ryga

W godzinach nocnych wyjazd w kierunku Rygi, po rasie zwiedzanie:Krótka przerwa w podróży – Góry Krzyży w Szawlach – słynna na całym świcie góra z dziesiątkami tysięcy symboli męki Chrystusa. Krzyże wykonane z drewna lub metalu, granitu lub kamienia, szkła czy przeróżnych innych materiałów, ozdobne, proste czy też w formie kapliczek stawiano na wzgórzu od czasów powstań narodowych: styczniowego i listopadowego. Za czasów Zw. Radzieckiego były oznaką przywiązania Litwinów do katolicyzmu i walki o własną tożsamość. Następnie przyjazd do Rundale i zwiedzanie z przewodnikiem w jęz. rosyjskim pałacu zwanego „Nadbałtyckim Wersalem”, pałacu ze 138 pokojami o łącznej pow. ok. 7000 m2, będącego przykładem kunsztu sztuki barokowej. Zakwaterowanie w Rydze lub okolicach, krótki odpoczynek, wyjazd autokarem do centrum miasta. Spacer pod opieką pilota ulicami: Alberta, Elizabetes i Urlandes – słynna ryska secesja. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

II dzień    Ryga

Stolica Łotwy położona nad rzeką Dźwiną, u jej ujścia do Zatoki Ryskiej. Główną atrakcją miasta jest magia wąskich, brukowanych uliczek, drewniana architektura oraz liczne gotyckie i renesansowe zabytki. By w pełni poznać atmosferę Rygi warto zgubić się tu choć na chwilę, beztrosko po przechadzać po licznych parkach, zatrzymać w restauracji na starówce i skosztować łotewskich smakołyków. Po śniadaniu spotkanie z miejscowym przewodnikiem zwiedzanie ryskiej Starówki: Pomnik Trzech Gwiazd (Zdobiąca szczyt statuy kobieca postać w wyciągniętych ku niebu dłoniach dzierży trzy złote gwiazdy – symbol trzech historycznych prowincji Łotwy: Inflant, Kurlandii i Łatgalii. Plac ratuszowy (Ratslaukums) Gildia Bractwa Czarnogłowych (Mała i Wielka Gildia) Pomnik Rolanda, Doma Katedra – największy kościół leżący w regionie Bałtyku, Zamek Ryski (Rigas Pils) Kościół Św. Piotra (Sv. Peter baznica), Kościół Św. Jakuba (Sv. Jekaba baznica), Wieża obronna (Pulvertornis) – Łotewskie Muzeum Wojny. Po południu wyjazd do Tallina na obiadokolację i nocleg.

III dzień    Helsinki

Po wczesnym śniadaniu, transfer do portu, zaokrętowanie na prom, rejs do Helsinek. Czas wolny na Kauppatori (Targu Rybnym), jednym z ważniejszych placów handlowych w Helsinkach. Zwiedzanie soboru Uspieńskiego na wyspie Katajanokka. Przeprawa tramwajem wodnym na wyspę i zwiedzanie: Twierdza Suomanlina, jedna z największych fortec morskich na świecie zwana Gibraltarem Północy, wpisana na Listę UNESCO, Muzeum Suomenlinny, okręt podwodny Vesikko – ostatni zachowany okręt fińskiej floty wojennej. Powrót i dalsze zwiedzanie miasta: katedra św. Marka, park Kaivopuisto malowniczo położony nad brzegiem morza, kościół Temppeliaukio wykuty w skale, cmentarz Hietaniemi pełniący funkcję panteonu narodowego, pomnik Sybeliusa, wjazd na słynną 72-metrową wieżę Stadionu Olimpijskiego (zależnie od warunków pogodowych). Rejs powrotny do Tallina, obiadokolacja i nocleg.

IV dzień    Tallin

Po śniadaniu spotkanie z miejscowym przewodnikiem i zwiedzanie miasta zwanego Florencją Północy: Spacer po przepięknej średniowiecznej starówce wpisanej na Listę UNESCO, otoczonej potężnym systemem fortyfikacji miejskich z licznymi wieżyczkami i basztami: zamek Toompea – obecnie siedziba parlamentu, Wieża Hermana, średniowieczny rynek z XIV w. z okazałym ratuszem, cerkiew Aleksandra Newskiego, zespół średniowiecznych kamieniczek Trzy Siostry, baszta Gruba Małgorzata, kościół św. Olafa, kościół św. Ducha z XIV w., stadion Święta Pieśni. Zwiedzanie katedry Luterańskiej i pałacu Kadriorg. Panoramiczny przejazd przez dzielnicę olimpijską Pirita. W godz. popołudniowych wyjazd w kierunku Polski, po trasie późna obiadokolacja. Przyjazd do miejsca podstawienia autokaru w godz. wczesno porannych piątego dnia.

Świadczenia zawarte w cenie:

  1. 3 noclegów w hotelu **/*** w tym: 1 w Rydze oraz 2 w Tallinie,pok. 2 os. z pełnym węzłem sanitarnym
  2. Wyżywienie: 3x śniadanie, 4 x obiadokolacja
  3. Bilety wstępów: pałac w Pilsrundale, rejs do Helsinek, tramwaj wodny
  4. Opieka profesjonalnego pilota
  5. Usługi miejscowych przewodników: Ryga, Tallin, Helsinki
  6. Ubezpieczenie NNW (2000,- EUR)+ KL  (10000,- EUR) oraz bagaż (150,- EUR)
  7. Przejazd autokarem marki zach. wyposażonym w wc, video, mini barek, klimatyzację

Uwaga:

  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
  • zastrzegamy prawo ponownego przeliczenia ceny w przypadku podwyżek cen paliwa, dewiz itp

W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do siedziby biura

WordPress Theme built by Shufflehound.