Petersburg 4 dni

Petersburg 4 dni

I dzień

W godz. popołudniowych wyjazd z miejsca podstawienia autokaru w kierunku granicy, jazda non stop, po trasie krótkie postoje.

II dzień    Petersburg

W godz. porannych przyjazd na granicę w Narwie, odprawa paszportowo – bagażowa, przejazd do Petersburga. Ok. południa spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta: Krążownik Aurora, Plac św. Izaaka, Newski Prospekt, Katedra Kazańska (wzorowana na bazylice św. Piotra w Watykanie), Plac Sztuki, Pomnik Puszkina, Muzeum Rosyjskie. Admiralicka Igła. Złocona iglica zwieńczona jabłkiem i chorągiewką w formie karaweli, która od 1719 roku zdobi wieżę gmachu Admiralicji, to symbol miasta. Newski Prospekt, najsłynniejsza ulica Petersburga.Tu można spotkać nowobogackich Rosjan, żebraków, weteranów wojen w Afganistanie czy Czeczenii, biznesmenów i turystów.Mimo że pamiętające carskie czasy gmachy sąsiadują z radzieckimi plombami jest to najbardziej reprezentacyjna i najelegantsza ulica miasta. Przejazd autokarem pod Sobór Isaakijewskij, którego „złota kopuła” jest charakterystycznym elementem Petersburga – „rozbłyskuje” na południe od placu Dekabrystów. Zwiedzanie soboru, następnie wejście schodami wewnątrz na kolumnadę, podziwianie zachwycającej panoramy miasta. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

II dzień    Petersburg – Carskie Siło (Puszkin)

Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania miasta z przewodnikiem: Twierdza Pietropawłowska z Katedrą św. Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów, Sobór św. Mikołaja,cerkiew i Sobór Aleksandro-Newskaja i Spas na Krwi, Cerkiew i Klasztor Smolny, Teatr Mariiński, Gmach Admiralicji, Gmach Sztabu Generalnego, Pałac marmurowy (bez zwiedzania wnętrz), Cypel Wyspy Wasiliewskiej, Nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Plac Senacki ze słynnym pomnikiem Piotra I -Miedziany Jeździec. Po południu wyjazd z przewodnikiem do Carskiego Sioła, miejscowość została założona przez Katarzynę I, żonę Piotra Wielkiego, jako jej letnia rezydencja – zwiedzanie pałacu i parku. Wewnątrz Wielkiego Pałacu Jekateryninskiego znajduje się kilkadziesiąt komnat. Jednak największą atrakcją jest Bursztynowa Komnata. Mniej znana, choć równie piękna jest Wielka Sala Tronowa (inaczej lustrzana lub balowa), o powierzchni ponad 800 m2. Obiadokolacja integracyjna w restauracji regionalnej „Podworje” lub w hotelu, nocleg.

III dzień    Petersburg / Ermitaż

Po śniadaniu zwiedzimy wnętrza Pałacu Zimowego, w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – Ermitaż. Łącznie ok. 2,5 miliona eksponatów zgromadzonych w 1000 salach z różnych epok. Płótna Rafaela, Leonarda da Vinci, Tycjana, Rembrandta, Renoira, Picassa i innych wybitnych mistrzów pędzla. Niewiele miast na świecie ma tak imponującą kolekcję malarstwa, rzeźby, porcelany i innych dzieł ludzkiego talentu. W zależności od zainteresowań można zwiedzać Ermitaż do godz. 17 lub też wyjść wcześniej aby skorzystać z wolnego czasu. Obiadokolacja w hotelu, transfer autokarem nad Newę, rejsem statkiem wycieczkowym malowniczymi kanałami rzeki Newy, nad którymi wznoszą się mosty zwodzone. Rejs kończy się w Kanale Gribojedowa przy Prospekcie Newskim obok Soboru Kazańskiego. Nocleg.

IV dzień    Peterhof (Pietrodworiec)

Po śniadaniu, wykwaterowanie, przejazd do Peterhofu i zwiedzanie z przewodnikiem byłej letniej rezydencji carskiej, Piotra Wielkiego i Elżbiety I. W niesamowitym zespole pałacowo-parkowym (ponad 1000 ha powierzchni) zobaczymy Dolny Park z fontannami, Górny Ogród. Najbardziej efektowne są fontanny Wielka kaskada i kaskada Szachowa. Zwiedzimy Wielki Pałac: Białą Jadalnię, Salę Tronową, Gabinety Chińskie, piękne barokowe schody. Peterhof jest skarbem rosyjskiej i światowej architektury i sztuki. Wielki Pałac Peterhof jest nie bez przesady nazywany jednym z najpiękniejszych i najbogatszych pałaców całego świata. Na terenie całego parku o powierzchni blisko 600 ha znajdują się 144 fontanny, często złote, o 2000 strumieni wodnych. W parku znajdują się cztery zabytkowe kaskady. Cały zespół fontann wyrzuca łącznie 34 tys. litrów wody na sekundę(!).W godz. popołudniowych wyjazd w kierunku Polski. Późny obiad po przekroczeniu granicy na terenie Estonii. Zakończenie wycieczki w godz. porannych piątego dnia wycieczki.

Świadczenia zawarte w cenie:

  • 3 noclegów w hotelach **/*** w Petersburgu lub na obrzeżach miasta, pok. 2-3 os.
    z pełnym węzłem sanitarnym
  • Wyżywienie: 3 śniadania, 4 obiadokolacja
  • Bilety wstępów w kwocie 100,- E /ceny z 2010r: Twierdza Pietropawłowska, Sobór św. Izaaka, Carskie Sioło (park i pałac), Ermitaż, rejs statkiem, Peterhof (parki i pałac)
  • Opieka profesjonalnego pilota
  • miejscowy przewodnik (3 dni)
  • Ubezpieczenie NNW (4000,- EUR)+ KL  (30000,- EUR) oraz bagaż (150,- EUR). Przejazd autokarem marki zach. wyposażonym w wc, video, mini barek, klimatyzację

Cena: uzależniona od ilości osób w grupie oraz jakości bazy noclegowej
Terminy: do uzgodnienia
Zapraszamy do siedziby biura w celu uzgodnienia szczegółów