Mierzeja Kurońska – Kłajpeda – Pałanga – Szawle – 3 dni

Mierzeja Kurońska – Kłajpeda – Pałanga – Szawle

I dzień         Mierzeja Kurońska – Szawle

We wczesnych godz. porannych wyjazd w kierunku granicy Polsko-Litewskiej w Budzisku. Przyjazd do Kłajpedy, przejazd do portu, przeprawa promowa (ok. 15 min.) na Mierzeję Kurońską – piaszczysty półwysep (długość 98 km, szerokość 4 km) na Morzu Bałtyckim, oddzielający zatokę Kurońską od otwartego morza. Południowa część należy do Rosji, północna do Litwy. Przejazd autokarem po najpiękniejszym zakątku Litwy, gdzie nie ma rzek, jezior, kamieni, tylko piasek, piasek, piasek. Zobaczymy między innymi: 1. Nida– miejscowość letniskowa na pograniczu litewsko-rosyjskim, Dom Manna – autora „Szklanej Góry” oraz Galerię Bursztynu (oryginalna kolekcja bursztynowych inkluzji i biżuterii). 2. Punkt widokowy wzgórza piaskowe o wysokości do 67 m. w Preila. – przepiękny widok na łańcuch wydm (ok. 7 km), dolinę Nidy, Zalew Kuroński, zegar słoneczny. 3. Górę Czarownic (ponad 100 rzeźbionych w drzewie postaci z legend i bajek litewskich) w Judekrancach. Powrót ok. 16-ej do trzeciego, co do wielkości miasta Litwy – Kłajpedy. Zwiedzanie miasta pod opieką pilota m. in. Stare miasto, port. Wstępy do Muzeum Oceanograficznego i Delfinarium. Przyjazd do Pałangi, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

II dzień         Pałanga – Kretynga

Pałanga to znane uzdrowisko, położone malowniczo nad Morzem Bałtyckim. Słynne zarówno jako miasto historyczne jak i wspaniały kurort. Po śniadaniu krótkie zwiedzanie miasta: Wstępy do Muzeum Bursztynu z unikatową kolekcją bursztynu w Pałacu Tyszkiewiczów, spacer po Parku Botanicznym (110 ha, ponad 300 gatunków drzew, oranżeria z 80 gatunkami róż, liczne fontanny) oraz molo. Po południu wyjazd autokarem do Kretyngi. Nie dla pałacu Józefa Tyszkiewicza, bo już dawno stracił on swoją świetność, ale może zwiedzimy muzeum krajoznawcze z 36000 eksponatami obrazującymi dzieje Żmudzi lub zatrzymamy się na chwilę w kawiarni, która ma swoją siedzibę w przepięknym ogrodzie zimowym ze 130 gatunkami roślinności tropikalnej. Na kolację pojedziemy do Pas Juoza – drewniana restauracja w stylu ludowym ze smaczną żmudzką kuchnią i muzyką ludową (Pt.-Sb.) Powrót na nocleg lub dla zainteresowanych wyjście do kasyna Planeta.

III dzień        Szawle – Kowno

Po śniadaniu wyjazd do Szawli. Zwiedzanie Góra Krzyży (ok. 10 km od Szawli) – niewielkie wzniesienie, na którym stoi las tysięcy większych i mniejszych krzyży z drewna, kamienia i stali. Miejsce to w 1994r odwiedził Jan Paweł II. Przyjazd na obiad do Kowna. Po obiedzie krótkie zwiedzanie miasta: Pomnik Witold Wielkiego, Zamek Kowieński, Archikatedra Św. Piotra i Pawła, Synagoga, Meczet, Ratusz Miejski. W późnych godz. popołudniowych wyjazd w kierunku przejścia granicznego, odprawa paszportowa, przekroczenie granicy. Przyjazd do Ełku ok. g. 24-ej.

Świadczenia zawarte w cenie:

1. 2 nocleg w Kłajpedzie lub Pałandze (hotel lub ośrodek, pok. 2-3 os. z łazienkami)
2. Wyżywienie: 2 śniadania, 2 kolacje
3. Opieka doświadczonego pilota
4. Bilet na prom + opłaty za autokar
5. Bilety wstępu: M. Bursztynu, M. Morskie, pokazy delfinów, Palmiarnia,
6. Opłata ekologiczna
7. Przejazd autokarem o podwyższonym standardzie (wc, klimatyzacja, minibar, video)
8. Ubezpieczenie NNW

Terminy: do uzgodnienia
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie

W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura

WordPress Theme built by Shufflehound.