Lwów oraz zamki Złotej Podkowy

Lwów – Złota Podkowa

I dzień    Lwów

W późnych godz. wieczornych dnia poprzedniego (godz. 22,oo) wyjazd w kierunku Lwowa ok. g. 06,oo przyjazd do Medyki, odprawa paszportowo – celna, przekroczenie granicy. Przyjazd do Lwowa spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta, którego historyczne centrum zostało wpisane na listę dziedzictwa narodowego UNESCO. Lwów to prawdziwy diament Europy Wschodniej. Przypomina muzeum pod otwartym niebem; tu znajduje się 2000 zabytków historycznych, architektonicznych i kulturalnych (prawie połowa wszystkich na Ukrainie). Miasto zostało założone w połowie XIII wieku (1256 r.) przez księcia Daniła Halickiego i nazwane imieniem jego syna Lwa. W programie m.in.: dominujący nad miastem Wysoki Zamek z kopcem Unii Lubelskiej, barokowa Katedra św. Jura z kryptą zmarłych metropolitów, Uniwersytet Lwowski – jedna z najstarszych uczelni wyższych Europy Środkowej, Politechnika Lwowska – najstarsza polska uczelnia techniczna, Dzielnica Łyczaków, Cmentarz Orląt i Łyczakowski będący najbardziej znanym cmentarzem Lwowa i jednym z najpiękniejszych polskich cmentarzy, miejsce wiecznego spoczynku wielu wybitnych, zasłużonych dla Polski ludzi kultury, nauki, polityki.Zakwaterowanie we Lwowie lub okolicach, obiadokolacja, nocleg.

II dzień    Zamki tzw. „Złotej Podkowy”

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie zamków. Świrz zamek z XVI w, własność Bora-Komorowskiego do roku 1939r. Złoczów rezydencja budowana przez Jakuba Sobieskiego – Pałac Wielki i pawilon chiński. Podhorce najwspanialsza kresowa rezydencja magnacka – zamek Koniecpolskich, Rzewuskich i Sanguszków Olesko miejsce narodzin króla Jana Sobieskiego – zamek rodu Daniłowiczów, klasztor kapucynów. Powrót na obiadokolację i nocleg lub obiadokolacja integracyjna połączona z lwowskim wieczorem regionalnym przy dźwiękach kapeli lwowskiej.

lub opcja:

Drohobycz – Truskawiec

Po śniadaniu, wyjazd z przewodnikiem do Drohobycz,zwiedzanie miasta w którym  Bruno Schulz polski prozaik (Sklepy Cynamonowe), grafik, malarz, rysownik (Spotkanie, Uliczne spotkania) i krytyk literacki pochodzenia żydowskiego. Zobaczymy m.in.: kościół św. Bartłomieja, rynek z ratuszem, dwie drewniane cerkwie XV-XVI w., Synagoga, która przypomina o żydowskiej ludności zamieszkującej Drohobycz. Przejazd do Truskawca (jedno z głównych uzdrowisk karpackich położone jest w Beskidach Wschodnich na wysokości ok. 400 m n.p.m., w dolinie rzeki Pomiarka – dorzecza Dniestru. Znajdują się tu liczne źródła mineralne spacer głównym deptakiem – Bulwarem Torosewicza, powrót do Lwowa. Obiadokolacja i nocleg.

III dzień    Lwów

Po śniadaniu c.d. zwiedzania z przewodnikiem Lwowa: rynek Starego Miasta, w którym na szczególną uwagę zasługują otaczające go kamienice, dzielnice: ukraińska, romańska i żydowska, jedyna w swoim rodzaju Katedra Ormiańska zbudowana na wzór katedry z armeńskiego miasta Ani, Katedra Łacińska pod wezwaniem WNMP, manierystyczna Kaplica Boimów, Cerkiew Wołoska, pałac Potockich, Opera Lwowska. Uwaga: fakultatywnie spektakl operze (wstępy ok. 80,- UAH/os.- sekt. A) Lwowski Akademicki Teatr Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej, otwarty w 1900 r. jest dziełem sztuki architektonicznej, obfituje również w piękne w dekoracje malarskie i rzeźbiarskie nawiązujące do sztuki teatralnej. Jednym z najważniejszych zabytków teatru jest kurtyna Henryka Siemiradzkiego. Obiadokolacja, nocleg.

IV dzień    Roztocze lub Żółkiew

Po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd pod opieką pilota na wycieczkę po Roztoczu: Krechów – perła ukraińskiej części Roztocza i Jaworowskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie monastyru  Bazylianów pw. św. Mikołaja i spacer  ścieżką leśną do wykutego w skale Peczerskiego Monastyru z przełomu  XVI/ XVII w. i  do źródła z cudowna wodą.

lub opcja

Przejazd do Żółkwi, zwiedzanie  miasta założonego przez  hetmana  Stanisława Żółkiewskiego – zamek z początków XVII w, renesansowa kolegiata p.w. Św. Wawrzyńca Męczennika z grobami Żółkiewskich, greckokatolicka cerkiew św. Trójcy , kamieniczki z XVII wieku, ratusz. Późny obiad, wyjazd w drogę powrotną do miejsca podstawienia autokaru. Zakończenie wycieczki we wczesnych godz. porannych siódmego dnia.

Świadczenia zawarte w cenie:  

  • 3 noclegi w hotelu w okolicach Lwowa, pok. 2 os. z łazienkami
  • wyżywienie : 3 śniadanie, 3 obiadokolacja, 1 obiad w drodze powrotnej
  • bilety wstępu we Lwowie: katedry, kaplica Boimów, opera, cmentarz Łyczakowski
  • miejscowy przewodnik we Lwowie
  • opieka profesjonalnego pilota
  • ubezpieczenie KL (10000,- EUR), (NNW (2000,- EUR) oraz bagaż (150,- EUR)
  • przejazd autokarem kl. lux (WC, klimatyzacja, DVD, uchylne fotele)


Informacje praktyczne:

Przekraczając granicę polsko-ukraińską należy wypełnić kartę imigracyjną. Zawiera ona takie dane jak imię, nazwisko, numer paszportu, adres przeznaczenia. W ostatnią rubrykę można w praktyce wpisać co się chce – np. „Lwów, hotel Hetman” lub „Lwów, ul. Kopernika”; Połowa karty zostaje na granicy, drugą, podstemplowaną, otrzymuje podróżny – należy ją okazać przy wyjeździe. Karta jest ważna 3 miesiące, więc planując kolejną podróż w krótkim czasie można poprosić o jej zatrzymanie przy wyjeździe. Walutą obowiązującą na Ukrainie jest hrywna (100 kopijok). Mimo to większość Ukraińców automatycznie przelicza wartość towarów i usług na dolary, często w tej właśnie walucie podawana jest cena (jak na przykład za noclegi w kwaterach prywatnych). W sytuacjach nieoficjalnych (jak np. wspomniane noclegi) można płacić w dolarach, lub nawet złotówkach, natomiast wszystkie opłaty w sklepach, hotelach, restauracjach, itp. muszą być dokonywane w walucie ukraińskiej. Należy pamiętać, że w obiegu są dwa rodzaje banknotów – stare i nowe. Oba są obowiązującym środkiem płatniczym na Ukrainie. Ciekawym daniem, aczkolwiek nie ukraińskim a rosyjskim jest solanka. To zupa na wodzie z ogórków kiszonych z dodatkiem różnych rodzajów mięsa, wędlin i podrobów oraz oliwek. Zawrotną karierę zrobiła w Niemczech Wschodnich za sprawą stacjonujących tam żołnierzy Armii Czerwonej. We Lwowie można ją zjeść niemal w każdym lokalu.

Uwaga kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Terminy: do uzgodnienia
Cena: uzależniona od ilości osób w grupie

W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do siedziby biura

WordPress Theme built by Shufflehound.