Lwów 3 dni

Lwów, to prawdziwy diament Europy Wschodniej. Przypomina muzeum pod otwartym niebem; tu znajduje się 2000 zabytków historycznych, architektonicznych i kulturalnych  (prawie połowa wszystkich na Ukrainie). Miasto zostało założone w połowie XIII wieku (1256 r) przez księcia Daniła Halickiego i nazwane imieniem jego syna Lwa.
I dzień       Lwów     
We późnych godz. wieczornych dnia poprzedniego ( godz. 22,oo) wyjazd w kierunku Lwowa. W godz. porannych przyjazd do Lwowa, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta,  w programie m.in.: dominujący nad miastem Wysoki Zamek z kopcem Unii Lubelskiej, barokowa Katedra św. Jura z kryptą zmarłych metropolitów, Uniwersytet Lwowski – jedna z najstarszych uczelni wyższych Europy Środkowej, Politechnika Lwowska – najstarsza polska uczelnia techniczna, Dzielnica Łyczaków, Cmentarz Orląt – Obrońców Lwowa i Łyczakowski będący najbardziej znanym cmentarzem Lwowa i jednym z najpiękniejszych polskich cmentarzy, miejsce wiecznego spoczynku wielu wybitnych, zasłużonych dla Polski ludzi kultury, nauki, polityki. Spoczywają tu m.in. A. Grottger, M Konopnicka i G. Zapolska.Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

II dzień     Lwów

Po śniadaniu c.d. zwiedzania z przewodnikiem Lwowa rynek Starego Miasta – serce miasta powstałe w średniowieczu, wokół którego wznoszą się cztery linie pięknych kamienic: ukraińska, romańska i żydowska, jedyna w swoim rodzaju Katedra Ormiańska jeden z najstarszych i najcenniejszych zabytkowych kościołów Lwowa, zbudowany w XIV w. na wzór katedry ormiańskiej w Ani na Kaukazie, Katedra Łacińska najstarszy kościół Lwowa, ufundowany przez Kazimierza Wielkiego, manierystyczna Kaplica Boimów, unikalny zabytek architektury Lwowa. Budowa kaplicy rozpoczęła się w 1609 roku i trwała około 7 lat. Cerkiew Uspienska, pałac Potockich, Katedra Św. Jura – późnobarokowa budowla z połowy XVIII w. Monumentalna Lwowski Akademicki Teatr Opery i Baletu  jest dziełem sztuki architektonicznej, obfituje również w piękne w dekoracje malarskie i rzeźbiarskie nawiązujące do sztuki teatralnej. Jednym z najważniejszych zabytków teatru jest kurtyna Henryka Siemiradzkiego.uwaga: fakultatywnie spektakl operze (wstępy ok. 80,- UAH/os.- sekt. A)    powrót na obiadokolację i nocleg lub obiadokolacja połączona z lwowskim wieczorem regionalnym przy dźwiękach kapeli lwowskiej.

III dzień    Lwów
Po śniadaniu, wykwaterowanie, dzień pod opieką pilota, czas wolny na ewentualne zakupy lub spacer pod opieką pilota ulicami Kochanowskiego (Lewickogo) z okazałą kamienicą modernistyczną, pałacyk L. Masłowskiego oraz zespół kamienic z 1930r na ul. Doroszczenka oraz  Rynek (strona wschodnia) – ul. Serbska – kościół i klasztor Bernardynów – ul. Wałowa –pl. Kolijiwszyny, ruiny synagogi, Arsenał Miejski – ul. Fedorowa – ul. Ruska – Arsenał Królewski – Baszta Prochowa – kościół Karmelitów Dworzec Główny z przełomu XIX i XX w ok. południa wyjazd w kierunku Żółkwi, Miasto założone zostało w XVI wieku przez Stanisław Żółkiewskiego Hetmana Koronnego Rzeczpospolitej. W 1994 roku uznano Żółkiew jako zabytkowy kompleks historyczno -architektoniczny. Ogólne zwiedzanie miasta Zamek Żółkiewski, Synagoga, Brama Glińska, Ratusz Miejski, Kościół św. Wawrzyńca, cerkiew św. Trójcy , kamieniczki z XVII w,      późny obiad, wyjazd w drogę powrotną do miejsca podstawienia autokaru. Przyjazd do miejsca podstawienia autokaru w godz. wczesno porannych czwartego dnia.

Świadczenia zawarte w cenie:   

  • 2 noclegi w hotelu w okolicach Lwowa, pok. 2 os. z łazienkami
  • wyżywienie : 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad w drodze powrotnej
  • bilety wstępuje Lwowie: katedry, kaplica Boimów, opera, cmentarz Łyczakowski
  • miejscowy przewodnik we Lwowie
  • opieka profesjonalnego pilota
  • ubezpieczenie KL (10000,- EUR), (NW (2000,- EUR) oraz bagaż (200,- EUR)
  • przejazd autokarem kl. lux (WC, klimatyzacja, DVD, uchylne fotele)

Terminy: do uzgodnienia

Cena: uzależniona od ilości osób w grupie
Zapraszamy serdecznie do siedziby biura w celu ustalenia szczegółów.

WordPress Theme built by Shufflehound.