Kowno – Szawle – Pilsrundale – Ryga – Tallinn – 5 dni

Kowno – Szawle – Pilsrundale – Ryga – Tallinn

I dzień           Kowno – Szawle – Pilsrundale

We wczesnych godz. porannych wyjazd w kierunku granicy. Przekroczenie granicy litewskiej w Budzisku. Przyjazd do Kowna i 2 godzinne zwiedzanie z pilotem Starego Miasta: Zamek Kowieński, Rynek, Ratusz, Bazylika Kowieńska, kościół Witolda, Dom Perkuna, zwiedzanie Góry Krzyży w Szawlach – słynna na całym świcie góra z dziesiątkami tysięcy symboli męki Chrystusa. Krzyże wykonane z drewna lub metalu, granitu lub kamienia, szkła czy przeróżnych innych materiałów, ozdobne, proste czy też w formie kapliczek stawiano na wzgórzu od czasów powstań narodowych: styczniowego i listopadowego. Za czasów Zw. Radzieckiego były oznaką przywiązania Litwinów do katolicyzmu i walki o własną tożsamość przekroczenie granicy litewsko-łotewskiej, zwiedzanie w Pilsrundale pałacu zwanego „Nadbałtyckim Wersalem”, pałacu ze 138 pokojami o łącznej pow. ok. 7000m², będącego przykładem kunsztu sztuki barokowej, przyjazd do Rygi lub okolic, zakwaterowanie w hotelu lub pensjonacie. Ok. 19- ej wspólna kolacja, nocleg.

II dzień         Ryga

Po śniadaniu, wykwaterowanie, spotkanie w Rydze z przewodnikiem i zwiedzanie: Starówka masywne, mieszczańskie kamienice oraz zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia”, Ratusz, Zamek Kawalerów Mieczowych, Katedra Domska ze słynnymi organami, Mała i Wielka Gildia, Pomnik Wolność, który jest tym dla Rygi, czym Statua Wolności dla mieszkańców NY. Wyjazd z Rygi nadmorską trasą w kierunku granicy łotewsko-estońskiej. Wieczorny przyjazd do Tallinna, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

III dzień       Tallinn

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta Górne Miasto: historyczne wzgórze z zamkiem i licznymi punktami widokowymi, Dolne Miasto: zabytki wokół ulic Pikk, Lai i Vent, plac ratuszowy, mury obronne z basztami: Kiek in de Kök, Gruba Małgorzata czy też Długi Herman. Sobór Aleksandra Newskiego, Krótka i Długa Noga, kościoły św. Mikołaja i św. ducha, Dom Bractwa Czarnogłowych Zdaniem wielu Tallinn uchodzi za jedno z bardziej fascynujących miejsc w Europie. Można w nim podziwiać najwspanialszą w krajach nadbałtyckich Starówkę z plątaniną wąskich, często zwężających się kamiennych uliczek, średniowieczny rynek z gotyckim ratuszem, rzędy mieszczańskich kamieniczek, interesujące kościoły i muzea, wreszcie potężne mury obronne z basztami: Kiek in de Kok, Grubą Małgorzatą i Długim Hermanem na czele. Atmosfera panująca w Tallinie, do dziś dnia zachowującego jakże północną i hanzeatycką zarazem specyfikę, jest bez wątpienia niepowtarzalna. Prawie każdy chciałby odwiedzić Tallinn podczas słynnych białych nocy, kiedy Dolne i Górne Miasto zdają się tonąć w różowej poświacie. Obiadokolacja i nocleg w hotel.

IV dzień       Tallinn

Po śniadaniu, wykwaterowanie, c.d. zwiedzania miasta pod opieką pilota, m.in. cmentarz Metsakalmistu – jest tym dla Estończyków, czym warszawskie Powązki dla Polaków – leży na nim wielu zasłużonych dla historii i kultury kraju, ogród botaniczny – z ponad 8 tys. roślin (około 350 gatunków na obszarze 123 ha). Rozciąga się nad trawiastymi brzegami rzeczki Pirity, na terenie należącym przed wojną do prezydenta Patsa. Do często odwiedzanych miejsc zaliczyć można arboretum, rosarium, alpinarium oraz palmiarnię z galerią subtropikalnych i tropikalnych roślin i przeszło dwustoma odmianami orchidei wjazd na wieżę telewizyjną – jednego z ważniejszych punktów widokowych w mieście. Panoramę stolicy podziwiać można z wysokości 170 m. Po południu wyjazd w kierunku granicy, jazda non stop.

V dzień         Wilno

Przyjazd do miejsca podstawienia autokaru w godz. przedpołudniowych lub przyjazd do Wilna i zwiedzanie z przewodnikiem: Góra Trzech Krzyży, Cmentarz na Rossie – jednego z najpiękniejszych cmentarzy polskich, na którym znajdują się : grób matki Marszałka J. Piłsudskiego z jego sercem, groby legionistów, górka literatów m. in z grobem J. Lelewela, Pałac i ogrody prezydenckie, dziedzińce Uniwersytetu Wileńskiego, Kościół Piotra i Pawła (ok. 2 tys. stiukowych rzeźb – zabytek wileńskiego baroku), Kościół św. Anny (najsłynniejszy zabytek Wilna-do zdobienia użyto 33 rodzajów cegieł), Kaplica Ostrobramska, Zaułek bernardyński z mieszkaniem A. Mickiewicza, Cela Konrada, cerkiew św. Ducha, ulica Żydowska, Plac Ratuszowy, Katedra (przypuszczalnie wybudowana w miejscu świątyni Perkuna, w latach 50 przez władze sowieckie zamknięta, w 1989r ponownie zwrócono wiernym- największą świątynię na Litwie), wzgórze Gedymina. Pożegnalna kolacja w regionalnej karaimskiej restauracji. Wyjazd w kierunku granicy w Ogrodnikach. Przyjazd do Ełku ok. godz. 24-ej.

Świadczenia zawarte w cenie:

– 3 noclegi ( 1 w Rydze lub okolicach, 2 w Tallinie, pok. 2-3 os. z łazienkami)
– wyżywienie zgonie z programem
– usługi miejscowych przewodników (Ryga, Tallinn, Wilno)
– transport autokarem kl. lux (video, wc, klimatyzacja, mini bar)
– opieka pilota
– bilety wstępu w Tallinie i Wilnie
– ubezpieczenie NNW i KL oraz bagaż

Terminy:
do uzgodnienia
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie

W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura

WordPress Theme built by Shufflehound.