Bieszczady – Lwów – Żółkiew – 4 dni

I dzień        Bieszczady (pętla bieszczadzka ok. 200 km)
W godz. wieczornych dnia poprzedniego (godz. 23,oo) wyjazd w kierunku Bieszczad. Spotkanie z przewodnikiem, objazd Bieszczad tzw. „Dużą Pętlą „: Lesko, Uherce Min. Bóbrka, Łobozew, Ustjanowa, Ustrzyki Dolne, Lutowiska, Stuposiany, cerkiew w Czarnej Górnej, Baligród-cmentarz i pomnik gen. Świerczewskiego, Przełęcz Wyżna – wejście na Połoninę Wetlińską – 1253 m, piesza wycieczka w góry na Połoninę Wetlińską do „Chatki Puchatka” – 1228 m. n. p. m. około 3-godz Połonina Wetlińską należy do Bieszczad Wysokich, ponieważ obejmują swoim zasięgiem wszystkie najwyższe pasma górskie Bieszczadów od Wetliny na wschód aż po granice państwa opierając się od północy na Bukowym Berdzie (1313 m) oraz na Magurze Stuposiańskiej (983 m). W Myczkowcach zwiedzimy Caritas – centrum Kultury Ekumenicznej z miniaturami 102 drewnianych świątyń karpackich z pogranicza polsko-słowackiego – nowa atrakcja Bieszczadów. Przyjazd do bazy zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.
Uwaga: w tym dniu proponujemy spotkanie integracyjne grupy: kolacja grillowana lub przy ognisku z muzyką na żywo lub mechaniczną.

II dzień        Lwów
Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Lwowa, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta. W programie m.in.: dominujący nad miastem Wysoki Zamek z kopcem Unii Lubelskiej, barokowa Katedra św. Jura z kryptą zmarłych metropolitów, Uniwersytet Lwowski – jedna z najstarszych uczelni wyższych Europy Środkowej, Politechnika Lwowska – najstarsza polska uczelnia techniczna, Dzielnica Łyczaków, Cmentarz Łyczakowski będący najbardziej znanym cmentarzem Lwowa i jednym z najpiękniejszych polskich cmentarzy, miejsce wiecznego spoczynku wielu wybitnych, zasłużonych dla Polski ludzi kultury, nauki, polityki. Cmentarz Orląt Lwowskich, miejsce spoczynku młodych obrońców Lwowa, Park Stryjski, pomnik Jana Kilińskiego Uwaga: Fakultatywnie możliwość rezerwacji biletów wstępu do opery (wstępy ok. 80,- UAH/os.- sekt. A) Lwowski Akademicki Teatr Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej, otwarty w 1900 r. jest dziełem sztuki architektonicznej, obfituje również w piękne w dekoracje malarskie i rzeźbiarskie nawiązujące do sztuki teatralnej. Jednym z najważniejszych zabytków teatru jest kurtyna Henryka Siemiradzkiego.

III dzień        Lwów
Po śniadaniu, ciąg dalszy zwiedzania z przewodnikiem miasta: Stare Miasto, Rynek w którym na szczególną uwagę zasługują otaczające go kamienice, dzielnice: ukraińska, romańska i żydowska, jedyna w swoim rodzaju Katedra Ormiańska zbudowaną na wzór katedry z armeńskiego miasta Ani, Katedra Łacińska pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, manierystyczna Kaplica Boimów, Cerkiew Wołoska, Cerkiew św. Jura, zabytkowy dworzec kolejowy. Powrót do bazy noclegowej, obiadokolacja, nocleg lub za dopłatą obiadokolacja przy dźwiękach kapeli lwowskiej połączona z lwowskim wieczorem regionalnym.

IV dzień        Lwów-Żółkiew
Po śniadaniu wykwaterowanie, krótki spacer po Lwowie pod opieką pilota, czas wolny na ewentualne zakupy ok. południa wyjazd w drogę powrotną, poprzez Żółkiew. Miasto założone zostało w XVI wieku przez Stanisław Żółkiewskiego Hetmana Koronnego Rzeczpospolitej. W 1994 roku uznano Żółkiew jako zabytkowy kompleks historyczno -architektoniczny. Krótkie zwiedzanie pod opieka pilota, miasteczka niegdyś siedziby rodu Żółkiewskich, później Sobieskich. Zwiedzanie pięknych kościołów: parafialnego – Św. Wawrzyńca, Dominikanów, cerkwi Serca Jezusowego, pozostałości zamku Sobieskich, bram i fortyfikacji miejskich, rynku z zabytkowymi kamieniczkami i ratuszem oraz renesansowej synagogi. Spacer po krużgankach, które wskazują na powiązania z rodem Zamojskich. Późny obiad w restauracji na terenie Ukrainy lub po przekroczeniu granicy, wyjazd w kierunku miejsca podstawienia autokaru. Przyjazd do miejsca podstawienia autokaru w godz. porannych następnego dnia.

Świadczenia zawarte w cenie:  

  1. 3 noclegi w hotel lub pensjonat: 1 x na terenie Bieszczad, 2 x  Lwów lub okolice
  2. pok. 2-3 os. z pełnym węzłem sanitarnym
  3. Wyżywienie: 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja, 1 x obiad
  4. Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów: BPN, rejs statkiem, Centrum Kultury Ekumenicznej, cmentarze Łyczakowski i Orląt, katedry, kaplica Boimów, Opera
  5. Opieka profesjonalnego pilota
  6. Usługi przewodników: 1 x Bieszczady oraz 2 x Lwów
  7. Ubezpieczenie KL (10000,- EUR), (NNW (2000,- EUR) oraz bagaż (200,- EUR)
  8. Przejazd autokarem marki zach. wyposażonym w wc, video, mini barek,  DVD, klimatyzację

Uwaga: kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Terminy: do uzgodnienia.
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie.
W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura.

WordPress Theme built by Shufflehound.