Wrocław – Skalne Miasto – Praga – Karpacz – Szklarska Poręba – 4 dniI dzień           Wrocław
   
We wczesnych godz. rannych (ok. 3-ej) wyjazd w kierunku Wrocławia. Ok. godz. 11.oo planowany przyjazd do Wrocławia. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Starego Miasta XII wieczny Rynek, w samym centrum znajduje się ratusz, jeden z najpiękniejszych w Polsce. W pobliżu rynku znajduję się plac Solny, który w przeszłości był on oznaką bogactwa miasta. Ostrowów Tumski- perła Wrocławia, Katedra św. Jana Chrzciciela oraz przepiękna Panorama Racławicka, legendarne dzieło W. Kossaka. W godzinach wieczornych przyjazd do Karpacza, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

II dzień         Skalne Miasto (Czechy)
Po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd do Adrspach- Skalne Miasto w Czechach – nazwa skalne miasta nie oznacza, że wśród skał żyją ludzie ale dlatego, że skały stoją tak gęsto i blisko siebie jak budynki w mieście i poruszamy się wśród nich po "ulicach" momentami trzeba przechodzić przez bardzo wąskie szczeliny a miejscami można spotkać większe przestrzenie otoczone ze wszystkich stron skałami nazywane "placami". Skały należą do największych zwartych masywów skalnych nie tylko w Czechach ale również i w całej Europie Środkowej. Wspaniałe dzieło przyrody tworzone przez potężne piaskowcowe skały, grzebienie i skalne wieże. Tak wielkie zgrupowanie niezwykłych form skalnych tworzy całe tzw. skalne miasteczka oraz labirynty  „Rzeźnicka Siekierka”,” Ogród Karkonosza” czy też „ Myśliwy na czekaniu”, wodospady. Przejażdżka łodzią ok. 20 min. po skalnym jeziorze (300m długości i ok. 3 m głębokości). Drobne zakupy w Czechach. Powrót do ośrodka na kolację.

III dzień         Praga

Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Pragi, miasta o stu wieżach, zwiedzamy m.in. Stare Miasto, położone po obu stronach Wełtawy, będące sercem Pragi, spacerując przepiękne staromiejskie uliczki, wspaniałe renesansowe i barokowe kamieniczki, Kościół Marii Panny, pomnik Jana Husa, dzielnica żydowska, Złota Uliczka. Na zakończenie pobytu w Pradze spacer po Moście Karola. Późny powrót do bazy zakwaterowania na obiadokolację i nocleg

IV dzień            Karpacz – Śnieżka

Po śniadaniu wyjazd z przewodnikiem do Karpacza, zwiedzanie miasta, m.in. Świątyni Wang W 1841 roku kościółek został przeniesiony z Berlina do Karpacza i częściowo przebudowany. Z niebieskiego szlaku z Karpacza Górnego wjazd wyciągiem krzesełkowym na Kopę, ponad 2 km jazdy do stóp Śnieżki (1602 m n.p.m.), piesze wejście na najwyższy szczyt Karkonoszy(ok. 1 godz.). Zwiedzanie Muzeum Meteorologicznego. Po południu zwiedzanie miasta, m.in. Świątyni Wang, którą w 1842 r. przeniesiono z Berlina i częściowo przebudowano, jednak niektóre elementy zachowano w oryginale t.j. z XIII w. Następnie Bachus – zabytkowy budynek z 1836 roku, jeden z najstarszych w Karpaczu, Karczma Sądowa”, czyli siedziba sołtysa z XIX w. gdzie odbywały się sądy miejscowej ludności w najprostszych sprawach. Po drugiej stronie ulicy znajduje się Lipa ”Sądowa” o obwodzie ok.5m – obecnie jako pomnik Przyrody.

lub
wyjazd do Szklarskiej Poręby, zwiedzanie z przewodnikiem pięknego kurortu wypoczynkowo-sportowego znajdującego się u stóp Szrenicy. Zwiedzanie Muzeum Minerałów. Wędrówka do wodospadu Kamieńczyka (najwyższy wodospad po polskiej stronie Karkonoszy. Próg wodospadu znajduje się na wysok. 843 m n.p.m., wodospad spada trójstopniową kaskadą o wysok. 27 m  oraz Szklarki, ( malowniczo położony na  terenie enklawy KPN, wodospad spadający kaskadą o wysok. 13,3 m). Krucze Skały – okazała grupa skalna na prawym brzegu rzeki Kamiennej na wysokości 718 m n.p.m. Tworzą ją dwie duże bryły granitowe z doskonałym punktem widokowym. Chybotek – od XIX wieku jedna z głównych atrakcji turystycznych Szklarskiej Poręby. Kilkumetrowej wysokości grupa skalna złożona z kilku bloków. Najwyżej położony kamień o średnicy ok. 4 m wsparty w 2 miejscach daje się łatwo rozkołysać przez jedną osobę

lub
       
pobyt 5-6 g w miasteczku Western City   

Planowany przyjazd do miejsca zamieszkania w godzinach nocnych piątego dnia.

Świadczenia zawarte w cenie:

  1. Przejazd autokarem marki zach. wyposażonym w wc, video, mini barek, klimatyzację
  2. 3 noclegi – pensjonat lub hotel w Karpaczu, pok. 2-3-4 os.
  3. Wyżywienie: 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja
  4. Opieka pilota
  5. 3 x przewodnik: Wrocław, Praga, Adsprach oraz Karkonosze
  6. Bilety wstępu : Panorama Racławicka, Złota Uliczka, Świątynia Wang, Muzeum Meteorologiczne, Adsprach, wjazd wyciągiem na Śnieżkę.
  7. Ubezpieczenie NNW + KL

Uwaga: Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Terminy: do uzgodnienia
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie
W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura.