Wrocław – Adrspach – Praga – Karlowe Vary – Kutna Hora – 5 dni

I dzień        Wrocław
Wyjazd w kierunku Wrocławia. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie: Starego Miasta XII wieczny Rynek, w centrum którego znajduje się Ratusz, jeden z najpiękniejszych w Polsce. W pobliżu rynku znajduj się plac Solny, który w przeszłości był oznaką bogactwa miasta. Ostrowów Tumski- perła Wrocławia, Katedra św. Jana Chrzciciela oraz przepiękna Panorama Racławicka, legendarne dzieło W. Kossaka. Przyjazd do bazy zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.
II dzień        Adrspach      
Po śniadaniu wyjazd w kierunku granicy w Kudowie Zdrój. Następnie dojazd do Adrspach- Skalne Miasto w Czechach – nazwa skalne miasta nie oznacza, że wśród skał żyją ludzie ale dlatego, że skały stoją tak gęsto i blisko siebie jak budynki w mieście i poruszamy się wśród nich po "ulicach" momentami trzeba przechodzić przez bardzo wąskie szczeliny a miejscami można spotkać większe przestrzenie otoczone ze wszystkich stron skałami nazywane "placami". Skały należą do największych zwartych masywów skalnych nie tylko w Czechach ale również i w całej Europie Środkowej. Wspaniałe dzieło przyrody tworzone przez potężne piaskowcowe skały, grzebienie i skalne wieże. zakwaterowanie (pok. 2 osobowe z łazienkami) i obiadokolacja.
III dzień        Praga
Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie. Zwiedzanie dla ułatwienia zaczynamy na Hradczanach. Ma to swoje uzasadnienie w topografii miasta, Hradczany są wyżej położone niż Mała Strana czy Stare Miasto, więc unikniemy wspinania się pod górkę. Zobaczymy m.in. barokowy klasztor Norbertanów na Strachowie ze wspaniałą biblioteką i pięknym kościołem przyklasztornym, Loreta-sanktuarium Matki Boskiej Loretańskiej (najważniejsze sanktuarium maryjne w Pradze), rynek hradczański. W trakcie zwiedzania uroczysta zmiana warty na placu przed Zamkiem Praskim. Dalsze zwiedzanie: Zamek Praski z Pałacem Królewskim i słynną Salą Władysławowską, Bazylika Św. Jerzego(najstarszy kościół w Pradze),Katedra Św. Wita, Wacława i Wojciecha, Złota Uliczka, ogrody królewskie i ogrody Wallensteina. Przejazd metrem pod Wełtawą do centrum miasta. Następnie spacer przez Stare Miasto do Mostu Karola – najsłynniejszy średniowieczny most w Europie z galerią barokowych pomników, przejścia na Małą Stranę – (dzielnica położona na zboczach zamkowego wzgórz, która obfituje w piękne i bogato zdobione barokowe pałace i kamienice oraz  malownicze ogrody) Wjazd kolejką linowo-ziemną na Górę Petrin skąd można podziwiać wspaniałą panoramę Pragi. Wizyta w kościele Panny Marii Zwycięskiej i adoracja figurki Jezulatka Praskiego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Uwaga: w godz. wieczornych możliwy wyjazd na spektakl „Światło i dźwięk”

IV dzień        Karlowe Vary
Po śniadaniu wyjazd do Karlovych Var – malowniczo położonego uzdrowiska w zachodnich Czechach, słynącego z produkcji Becherovki – likieru ziołowego. Spacer po zabytkowym centrum, zwiedzanie Wytwórni Becherovki, czas wolny na  zakupy. Po południu powrót do Pragi i zwiedzanie Wyszehrad – druga siedziba czeskich książąt, kolebka czeskiej państwowości – potężna twierdza z końca XVII , romańska rotunda Św. Marcina, kolegiata Św. Piotra i Pawła, Cmentarz Wyszehradzki, miejsce pochówku najwybitniejszych przedstawicieli czeskiej sztuki, nauki i polityki XIX i XX wieku. Nowego Miasta, Starego Miasta i Dzielnicy Żydowskiej: Vaclawskie Namesti z pomnikiem Wacława IV, ogrody franciszkańskie, Brama Prochowa, Obecny Dum, Rynek Staromiejski z ratuszem, kościołem Panny Marii Przed Tynem i kościołem Św. Mikołaja, Józefov – dzielnica żydowska 2-godz. rejs statkiem (za dodatkową opłatą) po Wełtawie (na statku posiłek w formie bogatego bufetu szwedzkiego). Ze statku widok na Most Karola (dwukrotne przepłynięcie pod mostem), na Teatr Narodowy, ”Tańczący Dom-Ginger i Fred”, Rudolfinom (filharmonię praską), Skałę Wyszechradzką z tzw. Łaźniami Libuszy oraz z neogotyckim kościołem Św. Piotra i Pawła dwukrotnie w czasie podróży wpłynięcie statkiem do śluzy. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg
V dzień        Praga – Kutna Hora
Śniadanie, wykwaterowanie, c. d. zwiedzania pod opieką pilota: kościół Św. Mikołaja – jedna z najokazalszych barokowych świątyń w Europie kościół i klasztor Kawalerów Maltańskich, przejście przez Wyspę Kampę na Most Legii i pod Teatr Narodowy "Tańczący Dom – Ginger i Fred" – najciekawszy przykład współczesnej architektury w Pradze, Plac Wacława – serce współczesnej Pragi. Przyjazd do Kutnej Hory – wpisanej na listę UNESCO. Krótkie zwiedzanie miasta słynącego w średniowieczu z wydobycia srebra: Włoski Dwór – pierwotna siedziba Waclława II , Kolegium Jezuickie. Wstępy (30,-Kc) do katedry św. Barbary – jednej z najpiękniejszych w Czechach. Wyjazd w kierunku miejsca podstawienia autokaru. Zakończenie wycieczki w g. wczesno porannych szóstego dnia wycieczki.

Świadczenia zawarte w cenie:   

  1. 4 noclegi (1 w okolicach Kłodzka oraz 3 w Pradze lub okolicach) pok. 2-3 os. z łazienkami
  2. Wyżywienie: 4x śniadanie, 4x obiadokolacja, 1 obiad w drodze powrotnej
  3. Rejs statkiem po Wełtawie z obiadem
  4. Opieka pilota
  5. 3 x przewodnik: Wrocław, Praga, Adsprach
  6. Bilety wstępu : Panorama Racławicka, Złota Uliczka, Adsprach,
  7. Ubezpieczenie NNW + KL
  8. Przejazd autokarem marki zach. wyposażonym w wc, video, mini barek, klimatyzację     

Uwaga: kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Terminy: do uzgodnienia.
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie.
W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura.