WŁOCHY 10-17.09.2016

WŁOCHY – 10-17.09.2016 – 8 dni 

Jaskinie Punkowe (Czechy) – San Marino – Asyż – Watykan – Rzym – Monte Cassino – Florencja – Wenecja
10-09-16’        Czechy

W godz. nocnych wyjazd z miejsca podstawienia autokaru w kierunku Czech , po trasie krótkie postoje.
Po południu przyjazd do krainy Morawskiego Krasu, na terenie którego m. in. znajduje się jaskinia Punkowa. Zwiedzanie z przewodnikiem Jaskini (ok. 1170 m) z czego 450 m to rejs łódkami spływającą rzeką Punkwią, zaczyna się od Przedniej Katedry (Přední dóm), której wejścia strzeże Strażnik (Strážce) największy – stalaktyt jaskini. Następnie przez Tylną Katedrę (Zadní dóm) dojście prawie na dno Przepaści Macochy, która powstała wskutek zawalenia się stropu ogromnej groty. Następnie dla chętnych wspinaczka lub wjazd kolejką na platformę górną, gdzie spojrzymy w „oko”  Przepaści Macochy, najgłębszy lej (138,5 m) krasowy w Czechach.
Przejazd do Brna, krótkie zwiedzanie pod opieką pilota historycznej stolicy Moraw. Spacer po starówce, gotycka katedra św. Piotra i Pawła, krypta Kapucynów, nowy i stary ratusz.
Wieczorny przyjazd do hotelu w okolicach granicy z Austrią, zakwaterowanie.
Integracyjna kolacja w formie tzw „morawskiego wieczoru” z muzyką na żywo

11-09-16’        Włochy

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Włoch. W godz. wieczornych przyjazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Bolonii lub Riwiery Adriatyckiej,.   

12-09-16’        San Marino – Asyż

po śniadaniu, wykwaterowanie, wyjazd do San Marino (Monte Titano 749 m). San Marino to jeden z mniejszych krajów Europy, który otoczony ze wszystkich stron jest przez Włochy. Mniejszym państwem jest jedynie Watykan i Monako. San Marino uważa się za najstarszą republikę świata, utworzoną 301 lat p.n.e. przez utalentowanego chrześcijańskiego budowniczego, kamieniarza zwanego Świętym Marinusem. Pieszy spacer wśród średniowiecznej architektury rozpoczniemy od najstarszej bramy prowadzącej do stolicy republiki – Bramy Św. Franciszka. Następnie przejdziemy do Groty Kuszników oraz plac Piazza della Liberta z ratuszem – siedzibą republiki, zobaczymy również Bazylikę Del Santo, w której przechowywane są relikwie Św. Marino, wieżę Guida najstarszej części  fortyfikacji otaczającej średniowieczne San Marino. Czas wolny na zakup pamiątek.
Około południa wyjazd do ASYŻU, zwiedzanie miasta – gotycki Kościół św. Klary, spacer uliczkami starego miasta oraz pełna prostoty Bazylika św. Franciszka, poświęcona patronowi Asyżu.
Przejazd do hotelu w okolice Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

13-09-16’        Rzym – Monte Cassino

po śniadaniu, przejazd autokarem do Rzymu, spotkanie z przewodnikiem zwiedzanie Rzymu antycznego: okrągły Panteon, zwany świątynią wszystkich bogów, Kapitol, gdzie znajduje się słynna Wilczyca Kapitolińska, spacer wzdłuż Forum Romanum – najważniejszego placu starożytnego miasta, przejście pod pomnik historii i symbol Rzymu Koloseum zwiedzanie bez wstępów.
W godzinach popołudniowych przejazd do MONTE CASSINO- Opactwo Benedyktyńskie, cmentarz polski żołnierzy II Korpusu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

14-09-16’        Watykan – Rzym

po śniadaniu, przejazd od WATYKANU na audiencję generalną (w czasie pobytu Ojca św. w Rzymie). Po audiencji spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie M. Watykańskie, bazylika i plac św. Piotra, wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Przejazd metrem do centrum miasta. Dalszy ciąg zwiedzania: Plac Hiszpański z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi , schody z kaskadą balustrad i balkonów oraz słynną Fontanną di Trevi.
Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg

15-09-16’        Florencja

po śniadaniu, wyjazd w kierunku Florencji – perły Toskanii. Około 4 godz. zwiedzanie z przewodnikiem : wstępy do Santa Croce, pozostałe obiekty z zewnątrz, spacer po Via Verdi i Via Ghibellina, Palazzo Gondi i Bargello, dom Dantego Alighieri,  Torre della Pagliazza (jeśli czas nam na to pozwoli Duomo (Katedra), Campanile Giotto oraz Baptysterium, Piazza della Rapubblica, gdzie znajduje sie słynna Kawiarnia Paszkowski, słynny Prosiaczek przy Loggia Del Porcellino, Piazza della Signoria z Ratuszem (Palazzo Vecchio) ze słynnym Dawidem Michała Anioła i innymi ciekawymi dziełami sztuki, Plac Piazzale Dell’ Uffizi, słynny Most Złotników Ponte Vecchio .
Obiadokolacja i nocleg w okolicach Wenecji

16-09-16’        Wenecja

Śniadanie. Przejazd do Wenecji. Jest to niezwykłe miasto, wpisane na  listę UNESCO, położone na 100 wyspach oplecionych labiryntem kanałów. Główna ulica Wenecji Canal Grande uważana jest z najpiękniejszą ulicę świata. Jej zabudowa nosi wpływy Orientu, włoskiego baroku i renesansu.
Rejs tramwajem wodnym do centrum Wenecji, zwiedzanie miasta – spacer wzdłuż nabrzeża i legendarny Most Westchnień, przepiękny Pałac Dożów, stanowiący arcydzieło weneckiego gotyku, Plac i Bazylika św. Marka – wspaniała świątynia poświęcona patronowi Wenecji, spacer nad kanałami do Mostu Rialto malowniczo przerzuconego nad Canale Grande. Rejs powrotny na parking, przejazd autokarem na obiadokolację.
Ok. 20-ej wyjazd w kierunku Polski

17-09-16’        Polska
W godz. porannych przekroczenie granicy w Cieszynie, po trasie późne śniadanie. Przyjazd do miejsca podstawienia autokaru w późnych godz. popołudniowych

CENA – 1895,00 zł

Świadczenia zawarte w cenie:

 1. 5 noclegów w hotelach **/*** na terenie Włoch (1 w ok. Rimini, 3 ok. Rzymu,1 ok. Wenecji) oraz 1 w okolicach granicy z Austrią,  pok. 2-3 os. z pełnym węzłem sanitarnym
 2. Wyżywienie: 7 x śniadania (wzmocnione ), 6 x obiadokolacje z napojami
 3. Kolacja integracyjna z muzyką na żywo z ½ l piwa lub wina
 4. Taxa klimatyczna we Włoszech
 5. Opieka profesjonalnego pilota
 6. Ubezpieczenie NNW (2000,- EUR)+ KL  (10000,- EUR) oraz bagaż (200,- EUR)
 7. opłata za wjazdy autokarem do miast we Włoszech,
 8. Przejazd autokarem marki zach. wyposażonym w wc, video, mini barek, klimatyzację

cena nie zawiera obligatoryjnej dopłaty za bilety wstępów oraz przewodników: (ceny obowiązujące w 2015’) 95,00 EURO
Wenecja – tramwaj wodny, Skarbiec Bazyliki
Florencja – kościół Santa Croce
Rzym – M. Watykańskie + kaplica Sykstyńska, schody do Bazyliki, Krypty, 2 x audio przewodnik/słuchawki, przejazdy metro,
Asyż – audio przewodnik/słuchawki, Bazylika św. Franciszka
Przewodnicy – 1 x Florencja, 2 x Rzym; 1 Wenecja
Monte CassinoMuzeum M.. Cassino

uwaga:

 1. kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
 2. kalkulację sporządzono na podstawie cen obowiązujących w dn. 30.10.2015
 3. zastrzegamy prawo ponownego przeliczenia ceny w przypadku podwyżek cen paliwa, dewiz itp