Wiedeń – Lednice – Brno – 3 dni

I dzień         Adrspach
Wyjazd w kierunku granicy, przejazd nocny, jazda non stop ok. 11.godz. z krótkimi postojami. W okolicach przejścia w Kudowie Zdr. śniadanie, ewentualna toaleta poranna, przekroczenie granicy. Przejazd do Skalnego Miasta. Skały należą do największych zwartych masywów skalnych nie tylko w Czechach ale również i w całej Europie Środkowej. Wspaniałe dzieło przyrody tworzone przez potężne piaskowcowe skały, grzebienie i skalne wieże.Pobyt w Skalnym Mieście to wędrówka po bajkowym świecie fantastycznych form: Indianin, Kochankowie, Dzban, Fotele Karkonosza i Babuni, Głowa Cukru, Starosta i Starościna, Skalny Zamek, Bliźnięta w Beciku i wiele innych. Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających jest również Mały i Wielki Wodospad czy też śródskalne jeziorko. Dla Chętnych rejs łodzią po jeziorku. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
II dzień        Wiedeń
Śniadanie, przyjazd do Wiednia, spotkanie z przewodnikiem, 4 g. zwiedzanie: przejazd autokarem staromiejską obwodnicą zwaną "Ringiem" czyli kolisty bulwar, który łączy budowle nowych instytucji politycznych i kulturalnych, zobaczymy budynki Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Zamkowego i kościoła Wotywnego. Spacer po starówce, pięknymi ulicami Kartnerstrasse, Graben i Kohlmarkt do gotyckiej Katedry Św. Stefana (Stephansdom), następnie odwiedzimy Hofburg, zimową rezydencję cesarską, gdzie zwiedzimy między innymi skarbiec – Schatzkammer oraz kryptę Kapucynów, w której znajdują się grobowce cesarskie. Następnie spacer przez Ogrody Belwederu (kompleks pałacowy zbudowany przez księcia Eugeniusza Sabaudzkiego) do kościoła Karola Boromeusza. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
III dzień        Wiedeń
Po śniadaniu, wykwaterowanie, przejazd do Wiednia, ciąg dalszy zwiedzania miasta z przewodnikiem (4 godz.). Schönbrunn – dawnego letniego pałacu cesarskiego Habsburgów zbudowanego w XVIII w. Budowla ma ponad 1441 pomieszczeń, a cały kompleks pałacowo-ogrodowy zajmuje obszar 1,76 km2. Spacer po parku w stylu francuskim na Wzgórze Gloriette. W labiryncie alejek kryją się m.in.: imitacja ruin greckich, wzorowanych na ruinach Kartaginy, oraz źródełko Schoner Brunnen, które niegdyś dało nazwę całej posiadłości, Palmiarnia, Ogród Różany. Przejazd na wzgórze Kahlenberg, znane każdemu Polakowi jako miejsce początku potężnej szarży husarii Sobieskiego podczas odsieczy wiedeńskiej. Wizyta w kościele Św. Józefa. Na zakończenie zwiedzania, przejazd do słynnej atrakcji Wiednia – park rozrywki Prater, który proponuje wiele kawiarni, restauracji, barów a przede wszystkim 250 atrakcji rozrywki i zabawy m.in. największą karuzelę świata, Diabelski Młyn, kolejkę strachów, Czarną Mambę, kolejkę parkową i wiele innych. W późnych g. popołudniowych wyjazd w kierunku Polski, w okolicach Cieszyna obiadokolacja. Zakończenie wycieczki w godz. porannych czwartego dnia.
Świadczenia zawarte w cenie:

  1. 2 noclegi w hotelu w Czechach w pobliżu granicy z Austrią, pok. 2-3 os. z pełnym węzłem sanitarnym
  2. Wyżywienie: 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja,
  3. Opieka profesjonalnego pilota
  4. usługi polskojęzycznych przewodników: 2 x Wiedeń
  5. Ubezpieczenie NNW (10000,- EUR)+ KL (2000,- EUR) oraz bagaż (200,- EUR)
  6. Przejazd autokarem marki zach. wyposażonym w wc, video, mini barek, klimatyzację 40 790,00

Uwaga: Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Terminy: do uzgodnienia
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie
W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura