Wiedeń – Dolina Wachau – 3 dni

I dzień        Wiedeń
       
Wyjazd w kierunku Austrii w godz. nocnych. W okolicach Cieszyna, krótka przerwa na poranną toaletę, śniadanie, przejazd przez Czechy do Austrii. Przyjazd do Wiednia, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie: spacer po starówce, pięknymi ulicami Kartnerstrasse, Graben i Kohlmarkt do gotyckiej Katedry Św. Stefana (Stephansdom), słynnej ze swoich kolorowych dachówek a na koniec słynna Opera Wiedeńska (o ile będzie otwarta dla turystów). Następnie odwiedzimy Hofburg, zimową rezydencję cesarską, gdzie zwiedzimy między innymi skarbiec – Schatzkammer oraz kryptę Kapucynów, w której znajdują się grobowce cesarskie.. Następnie spacer przez Ogrody Belwederu (kompleks pałacowy zbudowany przez księcia Eugeniusza Sabaudzkiego) do kościoła Karola Boromeusza. Przejazd do hotelu w Czechach, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

II dzień        Wiedeń

Po śniadaniu, ciąg dalszy zwiedzania miasta z przewodnikiem (4 godz.), dzień bez wstępów. Przejazd autokarem staromiejską obwodnicą zwaną "Ringiem" czyli kolisty bulwar, który łączy budowle nowych instytucji politycznych i kulturalnych, zobaczymy budynki Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Zamkowego i kościoła Wotywnego. Następnie  przejazd do Schönbrunn – dawnego letniego pałacu cesarskiego Habsburgów zbudowanego w XVIII w. Budowla ma ponad 1441 pomieszczeń, a cały kompleks pałacowo-ogrodowy zajmuje obszar 1, 76 km2. Spacer po parku w stylu francuskim na Wzgórze Gloriette. W labiryncie alejek kryją się m.in.: imitacja ruin greckich, wzorowanych na ruinach Kartaginy oraz źródełko Schoner Brunnen, które niegdyś dało nazwę całej posiadłości, Palmiarnia, Ogród Różany. Przejazd na wzgórze Kahlenberg, znane każdemu Polakowi jako miejsce początku potężnej szarży husarii Sobieskiego podczas odsieczy wiedeńskiej. Wizyta w kościele Św. Józefa. Późnym popołudniem proponujemy zwiedzanie Grinzing – dawnej wioski winiarzy (obecnie dzielnica miasta). Możliwa obiadokolacja za dopłatą różnicy ceny lub obiadokolacja w miejscu zakwaterowania i nocleg.

III dzień        Dolina Wachau (Leobendorf – Krems – Durnstein – Melk)
       
Dolina ze względu na swoje unikalne walory widokowe, architektoniczne i kulturowe została wpisana w 2000 roku na listę UNESCO. Wspaniałe krajobrazy tej doliny wypełniają lasy i winnicena stokach, a wśród nich wznoszą się imponujące zamki i klasztory.

opcja I

Po śniadaniu i wyjazd do malowniczej Doliny Wachau – gdzie podróżować będziemy tzw. Via Imperialis (Drogą Cesarską). Zwiedzimy m. in. bajeczny zamek z dziecięcych bajek Kreuzenstein: posadowiony na wysokim wzniesieniu, mury obronne, baszty, most zwodzony nad fosą).Odbudowany w XIX w. przez filantropa hrabiego Wilczka. Uważany przez znawców jest za idealny przykład średniowiecznego zamku rycerskiego. Na uwagę m. in. zasługuje intrygująca kuchnia wyposażona w mechaniczny rożen czy też potężny stół (najpierw wstawiono stół, a dopiero później wznoszono ściany kuchni). Następnie przejazd autokarem do Krems, miasta-portu, najstarszego miasta Dolnej Austrii, malowniczo położonego nad Dunajem, perły architektury renesansowej. Krótki spacer uliczkami z pięknymi , kolorowymi kamienniczkami i dalej do Durnstein – miasteczka położonego tuż nad Dunajem, do którego niemal wchodzi barokowa kolegiata WMB oraz  górują ruiny zamku z pięknym widokiem na Dunaj. Po południu przejazd do miejsca pielgrzymek austriackich cesarzy, miasteczka Melk z pieczołowicie odrestaurowanym drugiego co do wielkości w Europie, opactwem Benedyktynów, z dziedzińca którego rozciąga się zachwycająca panorama na Dunaj. Zwiedzanie klasztoru Benedyktynów z przepięknym barokowym kościołem p.w. św. Piotra i Pawła. Na uwagę zasługuje jedna z najpiękniejszych na świecie biblioteka, która była podobno inspiracją dla tej z "Imienia róży"Umberto Eco oraz barokowe, ręcznie malowane, spiralne schody. najcenniejszym eksponatem opactwa jest Krzyż z Melku.
       
lub opcja II   

       
po wykwaterowaniu przejazd autokarem Krems, krótki spacer, następnie ok. 3 g. rejs statkiem po Dunaju do Melk, gdzie ze stateczku grupa będzie podziwiać przepiękne widoki doliny. W Melk zwiedzanie do opactwa Benedyktynów. Późnym popołudniem wyjazd w drogę powrotną do kraju. Na terenie Czech późna kolacja. Zakończenie wycieczki w godz. porannych czwartego dnia.

Świadczenia zawarte w cenie:

  1. 2 noclegi w hotelu w Czechach w pobliżu granicy z Austrią, pok. 2-3 os. z pełnym węzłem sanitarnym
  2. Wyżywienie: 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja,
  3. Bilety wstępów: Hofburg, opactwo Benedyktynów, zamek Kreuzenstein
  4. Opieka profesjonalnego pilota
  5. Usługi polskojęzycznych przewodników: 2 x Wiedeń
  6. Ubezpieczenie NNW (10000,- EUR)+ KL  (2000,- EUR) oraz bagaż (200,- EUR)
  7. Przejazd autokarem marki zach. wyposażonym w wc, video, mini barek, klimatyzację

Uwaga: Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Terminy: do uzgodnienia
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie
W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura.