Wiedeń – Budapeszt – 4 dni

 

I dzień        Brno – Wiedeń
Wyjazd w kierunku Czech w godz. ( sugerujemy 20,oo) wieczornych dnia poprzedniego. Przyjazd w okolice Brna, zwiedzanie Jaskiń Punkowych. Jaskinie Punkvi, Macocha (Punkevni jaskyné, Macocha) – system jaskiniowy utworzony przez niewielki, krasowy potok Punkvia jest jednym z najpiękniejszych podziemnych zakątków Europy. Słynie od dziesiątków lat ze wspaniałej wędrówki korytarzami, pływania łodziami po sporej i głębokiej podziemnej rzece oraz podziwiania słynnej przepaści Macocha (-138,7 m). Po południu przyjazd do Wiednia, 4 g. zwiedzanie pod opieką przewodnika. Przejazd autokarem staromiejską obwodnicą zwaną „Ringiem”, zobaczymy budynki Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Zamkowego i kościoła Wotywnego. Następnie spacer przez Ogrody Belwederu (kompleks pałacowy zbudowany przez księcia Eugeniusza Sabaudzkiego) do kościoła Karola Boromeusza. Następnie odwiedzimy Hofburg, zimową rezydencję cesarską, gdzie zwiedzimy między innymi skarbiec – Schatzkammer oraz kryptę Kapucynów, w której znajdują się grobowce cesarskie. Spacer po starówce, pięknymi ulicami Kartnerstrasse, Graben i Kohlmarkt do gotyckiej Katedry Św. Szczepana (Stephansdom), słynnej ze swoich kolorowych dachówek a na koniec słynna Opera Wiedeńska (o ile będzie otwarta dla turystów). Przejazd do hotelu (Wiedeń lub okolice) zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
II dzień        Wiedeń
Po śniadaniu, ciąg dalszy zwiedzania miasta z przewodnikiem (4 godz.) Schönbrunn – dawny letni pałac cesarski Habsburgów zbudowany w XVIII w. Zwiedzanie komnat cesarskich i powozowni karet. Czas wolny w ogrodach. Po południu przejazd na wzgórze Kahlenberg, znane każdemu Polakowi jako miejsce początku potężnej szarży husarii Sobieskiego podczas odsieczy wiedeńskiej. Wizyta w kościele Św. Józefa.Na zakończenie programu zwiedzanie – Opery Wiedeńskiej (o ile będzie otwarta dla turystów). Późnym popołudniem proponujemy zwiedzanie Grinzing – dawnej wioski winiarzy (obecnie dzielnica miasta). Możliwa Obiadokolacja za dopłatą różnicy ceny lub obiadokolacja w miejscu noclegu i nocleg.
III dzień        Budapeszt 
Po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny na ewentualne zakupy, następnie spotkanie z przewodnikiem i ciąg dalszy zwiedzania ruiny klasztoru Dominikanek, spacer Aleją Artystów, Teatr Letni. Następnie neogotycki Parlament o 268 m długości z zębatą fasadą, ozdobioną 88 postaciami władców węgierskich oraz z gigantyczną kopułą wysokości 96 m, Węgierska Akademia Nauk, kościół św. Stefana, Park Vorasliget – galeria Narodowa i Muzeum Historii Budapesztu przy Placu Bohaterów. Przejazd do centrum miasta, wiecznie żywego i potwornie zatłoczonego, Indywidualny spacer  na główną ulicą miasta, ul. Vaci gdzie usłyszeć można praktycznie wszystkie języki świata. Miejsce to tętni życiem praktycznie całą dobę z  mnóstwem restauracji, klubów czy też sklepów z pamiątkami.
lub
przejazd do Esztergom – krótkie zwiedzanie miasteczka, miejsca koronacji św. Stefana: największa na Węgrzech Bazylika (5-ta co do wielkości na świecie) klasycystyczna budowla mierząca 118 m długości i 40 m szerokości, o kopule wysokiej na 100 m. Bazylika posiada najbogatszy skarbiec w Europie środkowej: klejnoty, drogocenny sprzęt liturgiczny, krzyż koronacyjny z XIII w., średniowieczne haftowane złotem ornaty i inne precjoza, gromadzone przez wieki przez prymasów ostrzyhomskich. Najcenniejszym eksponatem jest Kalwaria króla Macieja Korwina. To arcydzieło, ważące 7 kg, zostało wykonane z czystego złota oraz 213 pereł i 70 drogich kamieni. Późny obiad w restauracji na terenie Węgier, wyjazd w kierunku miejsca podstawienia autokaru. Przyjazd do miejsca podstawienia autokaru w godz. porannych następnego dnia.
Świadczenia zawarte w cenie:

  1. 3 noclegi w hotel lub pensjonat: 2 x Wiedeń lub okolice, 1 x Budapeszt pok. 2-3 os. z pełnym węzłem sanitarnym
  2. Wyżywienie: 3x śniadanie, 3x obiadokolacja,
  3. Opieka profesjonalnego pilota
  4. Usługi polskojęzycznych przewodników: 2 x Wiedeń oraz 1 x Budapeszt
  5. Ubezpieczenie NNW (4000,- EUR)+ KL  (5000,- EUR) oraz bagaż (150,- EUR)
  6. Przejazd autokarem marki zach. wyposażonym w wc, video, mini barek, klimatyzację

Cena nie zawiera:
1. Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:
– J. Punkowe
– Wiedeń (Hofburg, katedra św. Stefana, k. św. Józefa, Belweder, Schnbrunn, Opera)
– Budapeszt (kościół Macieja, Bazylika, rejs statkiem)
– Bazylika w Esztergom    ok. 500,-HUF/os.
Uwaga: Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Terminy: do uzgodnienia
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie
W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura.