Wiedeń – Bratysława – 3 dni

I dzień        Wiedeń
       
Wyjazd w kierunku Austrii w godz. nocnych. Przyjazd do Wiednia, spotkanie z przewodnikiem, 4 g. zwiedzanie: przejazd autokarem staromiejską obwodnicą zwaną "Ringiem" czyli kolisty bulwar, który łączy budowle nowych instytucji politycznych i kulturalnych, zobaczymy budynki Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Zamkowego i kościoła Wotywnego. Spacer po starówce, pięknymi ulicami Kartnerstrasse, Graben i Kohlmarkt do gotyckiej Katedry Św. Stefana (Stephansdom), słynnej ze swoich kolorowych dachówek a na koniec słynna Opera Wiedeńska (o ile będzie otwarta dla turystów). Następnie odwiedzimy Hofburg, zimową rezydencję cesarską, gdzie zwiedzimy między innymi skarbiec – Schatzkammer oraz kryptę Kapucynów, w której znajdują się grobowce cesarskie.. Następnie spacer przez Ogrody Belwederu (kompleks pałacowy zbudowany przez księcia Eugeniusza Sabaudzkiego) do kościoła Karola Boromeusza. Przejazd do hotelu (Wiedeń lub okolice lub powrót do Czech) zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

II dzień        Wiedeń
    
Po śniadaniu, ciąg dalszy zwiedzania miasta z przewodnikiem (4 godz.) Schönbrunn – dawnego letniego pałacu cesarskiego Habsburgów zbudowanego w XVIII w. Budowla ma ponad 1441 pomieszczeń, a cały kompleks pałacowo-ogrodowy zajmuje obszar 1, 76 km2. Zwiedzanie komnat cesarskich i powozowni karet. Spacer po parku w stylu francuskim na Wzgórze Gloriette. W labiryncie alejek kryją się m.in.: imitacja ruin greckich, wzorowanych na ruinach Kartaginy, oraz źródełko Schoner Brunnen, które niegdyś dało nazwę całej posiadłości, Palmiarnia, Ogród Różany. Przejazd na wzgórze Kahlenberg, znane każdemu Polakowi jako miejsce początku potężnej szarży husarii Sobieskiego podczas odsieczy wiedeńskiej. Wizyta w kościele Św. Józefa. Późnym popołudniem proponujemy zwiedzanie Grinzing – dawnej wioski winiarzy (obecnie dzielnica miasta). Możliwa obiadokolacja za dopłatą różnicy ceny lub obiadokolacja w miejscu zakwaterowania i nocleg.

III dzień 
       Bratysława lub Jaskinie Punkowe
       
Po śniadaniu wykwaterowanie program zwiedzania do wyboru: Bratysława – ogólne zwiedzanie miasta, zamek – położony jest na wzgórzu, w samym centrum Bratysławy, nad brzegiem Dunaju. Katedra św. Marcina- jest największą i najważniejszą świątynią, Stary Ratusz, którego wieża pochodzi z końca XIII w., Pałac Prezydencki – wybudowany w 1760 r, Leni Pałac Arcybiskupi – renesansowa budowla z XVI, w której obecnie mieści się Rada Ministrów, Stary Most- którego otwarcia dokonał sam cesarz Franciszek Józef, Nowy Most – spektakularny a zarazem kontrowersyjny z 2 pylonami wys. 80 m zwieńczonym spodkiem w którym mieści się ekskluzywna restauracja.
      
lub    

Jaskinie Punkowe – okolice Brna (system jaskiniowy utworzony przez niewielki, krasowy potok Punkvia jest jednym z najpiękniejszych podziemnych zakątków Europy. Słynie od dziesiątków lat ze wspaniałej wędrówki korytarzami, pływania łodziami po sporej i głębokiej podziemnej rzece oraz podziwiania słynnej przepaści Macocha (-138,7 m). W późnych g. popołudniowych wyjazd w kierunku Polski. Zakończenie wycieczki w godz. porannych czwartego dnia.

Świadczenia zawarte w cenie:

  1. 2 noclegi w hotelu w Czechach w pobliżu granicy z Austrią, pok. 2-3 os. z pełnym węzłem sanitarnym
  2. Wyżywienie: 2x śniadanie, 2x obiadokolacja,
  3. Opieka profesjonalnego pilota
  4. Usługi polskojęzycznych przewodników: 2 x Wiedeń
  5. Ubezpieczenie NNW (10000,- EUR)+ KL  (2000,- EUR) oraz bagaż (200,- EUR)
  6. Przejazd autokarem marki zach. wyposażonym w wc, video, mini barek, klimatyzację

Uwaga: kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Terminy: do uzgodnienia.
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie.
W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura.