Sandomierz – Koszyce – Budapeszt – 4 dni

I dzień        Sandomierz
W godz. nocnych wyjazd w kierunku Sandomierza. Po dotarciu na miejsce zwiedzanie miasta pod opieką przewodnika ( ok. 4h). Zwiedzanie Sandomierskiego Rynku i zabytkowych kamieniczek. Przejście podziemną trasą turystyczną (słynnymi sandomierskimi lochami XV, XVI w.), spacer obok COLLEGIUM GOSTOMIANUM, Domu Długosza i Zamku Królewskiego, zwiedzanie gotyckiej Katedry, wejście na Bramę Opatowską (widok na piękną panoramę Sandomierza i okolic) – przewodnik objaśnia topografię Sandomierza. Spacer wąwozem Królowej Jadwigi, następnie wyjazd w kierunku miejscowości Solina. Spacer po zaporze wodnej, 1 g. rejs statkiem po jez. Solińskim. Przejazd do miejsca zakwaterowania, nocleg
II dzień        Słowacja – Węgry
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w kierunku Słowacji. Koszyce – spacer po mieście z pilotem (około 2 – 3h). Najbardziej znane historyczne zabytki, znajdują się w drugim co do wielkości mieście na Słowacji, w mieście Koszyce. Prawie wszystkie zabytki Koszyc są skoncentrowane w historycznym centrum miasta, będącym pod względem wielkości powierzchni największym miejskim rezerwatem zabytkowym na Słowacji. Jego centralnym punktem jest wrzecionowaty Rynek Główny, który słusznie uważa się za jeden z najpiękniejszych słowackich rynków. Jest nadzwyczajnie żywą pieszą strefą, otoczoną mnóstwem pięknych zabytkowych budynków. Dominantą miasta i rynku jest gotycka Katedra św. Elżbiety (Dóm sv. Alžbety), który jest największym kościołem na Słowacji a jednocześnie leżącą najdalej na wschód katedrą zachodniego typu w Europie. Przejazd w kierunku Węgier.
W godz. wieczornych przyjazd do Budapesztu – zakwaterowanie w hotelu w centrum lub na obrzeżach miasta, kolacja. Poczuj atmosferę Budapesztu – po kolacji spacer z pilotem – wjazd na wzgórze Gelerta – podziwianie pięknej panoramy miasta nocą, nocleg.
III dzień        Budapeszt
Po śniadaniu, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie stolicy Węgier: Wzgórze Zamkowe: Zamek Królewski (mieszczący obecnie różne muzea i galerie) zaliczany do drugiej po Parlamencie najbardziej reprezentacyjnej budowli Węgier plac św. Trójcy z wspaniałym kościołem św. Macieja, Baszty Rybackie, z których roztacza się piękny widok na brzeg Dunaju, Brama Wiedeńska, Cytadela – panorama Budapesztu. Możliwe wstępy do muzeum Marcepana (wszystkie postaci, obrazy i budynki, każdy detal wykonany jest z kolorowej masy marcepanowej, co wydaje się aż niemożliwe czasem). Po zwiedzaniu muzeum można dokonać zakupów: figurki czy likiery marcepanowe, doskonały prezent z Węgier. Spacer przez fragment ogrodów królewskich. Następie polecamy rejs statkiem po Dunaju lub spacer po wyspie Małgorzaty. Kolacja w jednej z wielu winiarni Budapesztu z muzyką na żywo, kuchnia i folklor madziarski.

IV dzień        Budapeszt 

Po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny na ewentualne zakupy, następnie spotkanie z przewodnikiem i ciąg dalszy zwiedzania ruiny klasztoru Dominikanek, spacer Aleją Artystów, Teatr Letni. Następnie neogotycki Parlament o 268 m długości z zębatą fasadą, ozdobioną 88 postaciami władców węgierskich oraz z gigantyczną kopułą wysokości 96 m, Węgierska Akademia Nauk, kościół św. Stefana, Park Vorasliget – galeria Narodowa i Muzeum Historii Budapesztu przy Placu Bohaterów. Przejazd do centrum miasta, wiecznie żywego i potwornie zatłoczonego, Indywidualny spacer  na główną ulicą miasta, ul. Vaci gdzie usłyszeć można praktycznie wszystkie języki świata. Miejsce to tętni życiem praktycznie całą dobę z  mnóstwem restauracji, klubów czy też sklepów z pamiątkami.
lub
przejazd do Esztergom – krótkie zwiedzanie miasteczka, miejsca koronacji św. Stefana: największa na Węgrzech Bazylika (5-ta co do wielkości na świecie) klasycystyczna budowla mierząca 118 m długości i 40 m szerokości, o kopule wysokiej na 100 m. Bazylika posiada najbogatszy skarbiec w Europie środkowej: klejnoty, drogocenny sprzęt liturgiczny, krzyż koronacyjny z XIII w., średniowieczne haftowane złotem ornaty i inne precjoza, gromadzone przez wieki przez prymasów ostrzyhomskich. Najcenniejszym eksponatem jest Kalwaria króla Macieja Korwina. To arcydzieło, ważące 7 kg, zostało wykonane z czystego złota oraz 213 pereł i 70 drogich kamieni. Późny obiad w restauracji na terenie Węgier, wyjazd w kierunku miejsca podstawienia autokaru. Przyjazd do miejsca podstawienia autokaru w godz. porannych następnego dnia.
Świadczenia zawarte w cenie:

  1. 3 noclegi w hotelu (w tym 1*Hoczew, 2* Budapeszt), pokoje 2-os. z pełnym węzłem sanitarnym
  2. Wyżywienie: 3 * śniadania, 3 * obiadokolacje ( w tym 1 * w winiarni)
  3. Obiad w drodze powrotnej
  4. Opieka pilota.
  5. Bilety wstępów: brama opatowska, podziemna trasa turystyczna, muzeum zamek, katedra, rejs po jez. Solińskim, katedra św. Macieja, rejs statkiem po Dunaju
  6. Przewodnik: Sandomierz, Budapeszt
  7. Ubezpieczenie NNW (5000/2500,- zł)
  8. Transport autokarem o podwyższonym standardzie (video, wc, mini bar, klimatyzacja)

Cena nie zawiera:    Biletu wstępu do skarbca Bazyliki w Esztergom    ok. 500,-HUF/os.
Uwaga: Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Terminy: do uzgodnienia
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie
W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura.