Jaskinia Postojna – Split – Trogir – PN Krka – Dubrownik – PN Kornati – Plitwickie Jeziora – 9 dni

Jaskinia Postojna – Split – Trogir – PN Krka – Dubrownik – PN Kornati – Plitwickie Jeziora

I dzień     Czechy
w godz. wczesno porannych wyjazd z miejsca podstawienia autokaru w kierunku Czech, całodzienna jazda z krótkimi postojami przez Polskę i Czechy, w godz. późno popołudniowych zakwaterowanie w hotelu w okolicach granicy Czechy/Austria, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

II dzień     Czechy – Słowenia
po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd w kierunku Słowenii na zwiedzanie Jaskini Postojnej. Od ponad 200 lat jaskinia Postojna przyciąga tłumy turystów z całego świata. Łączna długość odkrytej do tej pory części zespołu jaskiń to 21 kilometrów, co czyni ją największą i najczęściej odwiedzaną formacją skalną na płaskowyżu Kras. Szacuje się, że do dziś jaskinię odwiedziło ponad 35 milionów zwiedzających z ponad 150 krajów, w tym liczne koronowane głowy oraz znane osobistości. Malowniczy krajobraz pod powierzchnią Ziemi kryje w sobie wiele tajemnic, a jednocześnie obiecuje niezapomniane przygody. Postojna to najsłynniejsza jaskinia świata, najważniejsza słoweńska atrakcja turystyczna i jedna z największych form krasowych. Tylko tutaj można wybrać się na przejażdżkę podziemną koleją oraz podziwiać z bliska najsłynniejszego przedstawiciela podziemnego królestwa – odmieńca jaskiniowego. Przejazd na nocleg tranzytowy, zakwaterowanie, obiadokolacja.

III dzień     Split – Trogir
po śniadaniu wycieczka do Splitu – to obecnie największe 200 tysięczne miasto Dalmacji słynące z portu, który jest dla Chorwacji morskim oknem na świat. Stare Miasto położone w obrębie murów ogromnego pałacu rzymskiego cesarza Dioklecjana (III w. n. e) wpisane na listę UNESCO. Zwiedzanie z przewodnikiem: stare miasto, którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu, krzyżują się tu wpływy weneckie, węgierskie i austriackie. Zobaczymy antyczny pałac cesarza Dioklecjana, jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (IV-V w.), Katedrę, mauzoleum cesarza i malowniczy port. Przejazd do Trogiru, jednego z najładniejszych, klimatycznych miasteczek. Spacer po malowniczej starówce, zobaczymy między innymi ratusz z przełomu XIV – XV wieku i katedrę św. Wawrzyńca z XIII wieku. Twierdza Kamerlengo z XV w., Brama Morska, Stary Port, Katedra św. Wawrzyńca, plac Jana Pawła II, Loggia Sądowa. Przejazd do hotelu w Trogirze lub okolicach, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

IV dzień     Wodospady rzeki Krka
po śniadaniu, ok. g. 09.00 wyjazd w kierunku słynnych Wodospadów Krka. Park Narodowy położony nad najpiękniejszą chorwacką rzeką krasową. Słynie z siedmiu przepięknych wodospadów, z których największy – Skardiński Buk  wraz z siedemnastoma kaskadami mierzy 45,7 m wysokości. Będąc w parku nie można nie wspiąć się na wyżyny, aby podziwiać panoramę malowniczej wyspy Visovac z uroczym kościołem i klasztorem franciszkanów. Na terenie parku znajdują się też pozostałości twierdz i liczne młyny pamiętające dawne czasy. Uwaga! Dla chętnych możliwość kąpieli pod najpiękniejszym wodospadem – Stradiński Buk! W godzinach popołudniowych powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

V dzień     DubrownikMakarska
śniadanie w formie pakietu, wyjazd do Dubrownika – kto nie słyszał o tzw. Perle Adriatyku usytuowanej w południowej Dalmacji, wpisanej na listę UNESCO dziedzictwa kultury światowej. Zwiedzanie miasta pod opieką miejscowego przewodnika, zobaczymy m.in. pałac Sponza, gotycki klasztor Franciszkanów, barokowy kościół świętego Błażeja, wielką i małą studnię Onofira, kolumnę Orlanda, jedne z największych w Europie mury miejskie, odwach z wieżą zegarową i wiele innych miejsc, których nie sposób wymienić. Czas wolny na indywidualny spacer uliczkami miasta czy też wspinaczka na basztę Minceta, ze szczytu której rozciąga się przepiękny widok na miasto i port. W godz. popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przejazd słynną RIWIERĄ MAKARSKĄ ok. 60 km odcinek wybrzeża z postojami w jej najpiękniejszych miejscach – stare osady pod klifami z jeszcze zachowaną architekturę wiejską, stare domy, miejscowości turystyczne z fantastycznymi plażami w zatoczkach oraz wspaniały dar przyrody – monumentalna góra Biokovo. Obiadokolacja i nocleg.

VI dzień     Park Narodowy Kornati (całodzienny rejs statkiem)
Po śniadaniu, transfer do portu, wejście na statek i całodzienny rejs statkiem z przerwą na kąpiel w słonym jeziorze Mir. Naturalne piękno wysp Kornati jest słynne w całym świecie. Cały archipelag liczy ok. 140 wysp i wysepek. Wyspy znane są przede wszystkim z klifów tzw. koron, wcinających się w morze stromych skał (prawdopodobnie stąd pochodzi nazwa Kornati). Ze względu na swoją wapienną budowę znajduje się tu wiele jaskiń, wąwozów i kotłów krasowych, a cały park jest miejscem wielbicieli nurkowania, które często są po prostu wystającymi z morza skałami. Wyspy są bezludne, przybywają na nie jedynie miłośnicy nurkowania, żeglarstwa i niczym nieskażonej nadmorskiej przyrody oraz ciszy i słońca. Na wyspach nie ma żadnych źródeł słodkiej wody, jedynie w grotach i zagłębieniach skalnych czasami zatrzymuje się deszczówka. Podczas rejsu serwowane będą przekąski, danie główne na gorąco, napoje oraz miejscowe trunki. Ok. 19-ej powrót do bazy zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg

VII dzień     dzień wolny
po śniadaniu czas wolny do wykorzystania wg własnych upodobań, obiadokolacja, nocleg

VIII dzień     Plitwickie Jeziora
po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd do jednej z najpiękniejszych atrakcji turystycznych Chorwacji, Park Narodowy Plitvickie Jeziora, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO. Obszar parku to buki, jodły, świerki, klony oraz 16 turkusowych jezior położonych tarasowo na długości 8 km i połączonych ze sobą 72 wodospadami. Kolor jezior ciągle się zmienia od błękitnego przez jasnozielony aż po ciemno niebieski czy siwy. Kolor zależny jest od ilości minerałów i organizmów żyjących w wodzie, oraz różnego kąta promieni słonecznych. Drewnianymi mostkami można wędrować aż 18 km brzegiem jeziorek i strumieni, między huczącą wodą. W kilku jeziorach wolno się kąpać. W późnych godz. popołudniowych wyjazd w kierunku kraju, po trasie w okolicach Zagrzebia obiadokolacja.

IX dzień       Polska
w godz. porannych przekroczenie granicy w Cieszynie, śniadanie. Przejazd do miejsca podstawienia autokaru. Zakończenie wycieczki w godz. wczesno wieczornych.

świadczenia zawarte w cenie:

  1. 7 noclegów w tym: 1 x Czechy, 6 x Chorwacja, pokoje 2 os. z pełnym węzłem sanitarnym
  2. 8 śniadań (szwedzki stół), 8 obiadokolacji (dwa dania oraz napój)
  3. taksa klimatyczna w Chorwacji
  4. opieka pilota
  5. audio guide: bezprzewodowy zestaw słuchawkowy
  6. ubezpieczenie KL (10000,- EUR), (NNW (2000,- EUR) oraz bagaż (200,- EUR)
  7. transport autokarem o podwyższonym standardzie (uchylne siedzenia, DVD, klimatyzacja, toaleta, mini bar)

Terminy: do uzgodnienia

Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie

W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura