Karpacz– Czeski Raj – P R A G A – Kutna Hora

Karpacz– Czeski Raj – P R A G A – Kutna Hora
I dzień            Polska
W godz. wczesno porannych podstawienie autokaru wg wskazania, wyjazd w kierunku Karpacza. W godz. popołudniowych przyjazd do stolicy Karkonoszy, wjazd z przewodnikiem, górskim wyciągiem krzesełkowym na Kopę (podczas jazdy fantastyczne widoki na Karkonosze i Rudawy Janowieckie), piesze wejście (ok. 1 godz.) na najwyższy szczyt –  Śnieżkę (1602 m n.p.m.). Piesze zejście do podnóża góry. Zakwaterowanie , obiadokolacja, nocleg. Fakultatywnie: możliwość rezerwacji wstępów do groty solnej – sesja ok. 45 min. lub 1 godz. wstęp do kompleksu basenów w hotelu Sandra SPA lub innym
II dzień           Czeski Raj 
Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd przez Lubawkę do krainy skał i kamieni szlachetnych, jaskiń i skalnych miast, zamków, rycerzy i… rozbójnika Rumcajsa – Czeskiego Raju. Dzień dla miłośników pięknych krajobrazów, ale również tego, co kryje w sobie wnętrze ziemi. W programie wstępy do:
Bozkovskiej Jaskini – dolomitowa jaskinia z największym podziemnym jeziorem w Czechach ozdobiona fantazyjnymi formami naciekowymi; Zamek Trosky –  dominanta i symbol Czeskiego Raju, ruiny średniowiecznego zamku stoją na bazaltowym kanale wulkanicznym z dwoma wierzchołkami. Na wyższym wierzchołku stoi kanciasta wieża Panna, na niższym pięciokątna Baba, z której przy ładnej pogodzie widać Pragę, Mladą Boleslaw, Karkonosze, Czeskie Śródgórze i przede wszystkim ogromną część Czeskiego Raju. Prachowskie Skały – Obszar Skał Prachowskich zajmuje powierzchnię 243,4 ha. 31 grudnia 1933r. został uznany za Państwowy Rezerwat Przyrody. Przed wiekami, w wyniku osadzania się na dnie morza mezozoicznego piaskowców, margli oraz opoki powstało szczególne ukształtowanie terenu, które posiada ogromną wartość przyrodniczą i kulturową. Skały Prachowskie składają się z wysokich, wysmukłych wież i kolumn, pomiędzy którymi, znajdują sie głębokie i wąskie wąwozy. Centrum skał tworzy pośród ciosów piaskowca romantyczne "skalne miasto"( Średnia wysokość n.p.m. wynosi tu 350-450 m). Następnie krótki spacer po miasteczku Rumacajsa, zwanego również bramą do Czeskiego Raju – Jiczin,  które kamienną zabudowę (wczesnobarokowy pałac, pałacyk letni z loggią, nowy kościół i budynki dla jezuitów) zawdzięcza Albrechtowi von Valdstein, wg ambitnych projektów włoskich architektów. W godz. wieczornych przyjazd do Pragi, obiadokolacja na statku za dopłatą różnicy ceny, 2-godz. rejs statkiem  po Wełtawie (na statku posiłek w formie bogatego bufetu szwedzkiego).  Ze statku widok na: Most Karola (dwukrotne przepłynięcie pod mostem), Teatr Narodowy, ”Tańczący Dom-Ginger i Fred”, Rudolfinom (filharmonię praską), Skałę Wyszechradzką z tzw. Łaźniami Libuszy (ruiny obronnego bastionu średniowiecznego zamku, na urwisku tuż nad Wełtawą) oraz z neogotyckim kościołem Św. Piotra i Pawła dwukrotnie w czasie podróży wpłynięcie statkiem do śluzy lub obiadokolacja w hotelu, zakwaterowanie, nocleg
III dzień         Praga
po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Pragi zaczniemy od Hradczan: ma to swoje uzasadnienie w topografii miasta, Hradczany są wyżej położone niż Mała Strana czy Stare Miasto, więc unikniemy wspinania się pod górkę. Zobaczymy m.in. barokowy klasztor Norbertanów na Strachowie ze wspaniałą biblioteką  i pięknym kościołem przyklasztornym, Loreta-sanktuarium Matki Boskiej Loretańskiej (najważniejsze sanktuarium maryjne w Pradze), rynek hradczański. W trakcie zwiedzania uroczysta zmiana warty na placu przed Zamkiem Praskim. Dalsze zwiedzanie: Zamek Praski z Pałacem Królewskim i słynną Salą Władysławowską, Bazylika Św. Jerzego (najstarszy kościół w Pradze), Katedra Św. Wita, Wacława i Wojciecha, Złota Uliczka, ogrody królewskie i ogrody Wallensteina. Przejazd metrem pod Wełtawą do centrum miasta. Następnie spacer przez Stare Miasto do Mostu Karola – najsłynniejszy średniowieczny most w Europie z galerią barokowych pomników, przejście na Małą Stranę – (dzielnica położona na zboczach zamkowego wzgórza, która obfituje w piękne i bogato zdobione barokowe pałace i kamienice oraz  malownicze ogrody). Wjazd kolejką linowo-ziemną na Górę Petrin skąd można podziwiać wspaniałą panoramę Pragi. Wizyta w kościele Panny Marii Zwycięskiej i adoracja figurki Jezulatka Praskiego, powrót do hotelu na kolację i nocleg lub kolacja (czeskie i morawskie specjały) w restauracji z muzyką na żywo (kapela ludowa – cymbały, skrzypce) tzw. czeski folk. Klienci mają możliwość spędzenia wieczoru z żywą kapelą i pokazów tańców ludowych z Czech, Moraw i Słowacji profesjonalnych tancerzy w oryginalnych strojach ludowych. Fakultatywnie w godz. późno wieczornych przejazd do dzielnicy Vystaviste na spektakl światło, dźwięk, woda „Krzyżykowe Fontanny”, to miejsce którego nie można ominąć, niesamowite przedstawienie, uczta dla ducha i zmysłów: do wznoszących się i opadających strug wody dołączona jest oprawa muzyczna utworów Straussa, Mozarta, Dworzaka, Smetany czy też F. Mercury Madonny i innych. W letnich miesiącach dodatkową atrakcją jest balet  z repertuarem przedstawień m.in.: Wesele Figara, Rusałka, Atlantyda…. 
IV dzień          Praga – Kutna Hora
po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do centrum Pragi, dzień pod opieką pilota. Plac Wacława miejsce historycznych wydarzeń: tu proklamowano pierwszą republikę, stąd ruszyły pochody manifestantów w 1989, które doprowadziły do ,,aksamitnej rewolucji”. Dawniej średniowieczny targ koński obecnie szeroka aleja głównie dla pieszych jest teraz praskim głównym placem handlowym. Spacer z pilotem po Vaclavskim Namesti do Namesti Republiki. Po drodze zobaczymy: Karolinum – najstarszy uniwersytet w Europie Środkowej, Teatr Stanów, Bramę Prochową i obecny Dum-piękny przykład praskiej secesji. Ok. południa wyjazd w kierunku Kutnej Hory, wpisanej na listę UNESCO. Krótkie zwiedzanie, pod opieką pilota, miasta zwanego też „Kamiennym miastem” słynącego w średniowieczu z wydobycia srebra. Historyczna starówka to architektoniczny klejnot o znaczeniu europejskim. Zobaczymy mi.in: Włoski Dwór – pierwotna siedziba Wacława II, Kolegium Jezuickie, Kamienny Dom – perła gotyckiej architektury, późnogotycką studnię. Wstępy do katedry św. Barbary – jednej z najpiękniejszych w Czechach.
Późny obiad, wyjazd w kierunku kraju. Przyjazd do miejsca podstawienia autokaru w godz. porannych piątego dnia.
Świadczenia zawarte w cenie:

  1. 3 noclegi (1 w Karpaczu lub okolicach oraz 2 noclegi w Pradze) pok. 2-3 os. z łazienkami
  2. Wyżywienie: 3 śniadania oraz 4 obiadokolacje
  3. Opieka pilota
  4. usługi przewodników: Karpacz, Praga
  5. Ubezpieczenie NNW (10000,-€) + KL  (2000,- €) oraz bagaż (200,- €)
  6. Przejazd autokarem marki zach. wyposażonym w wc, video, mini barek, klimatyzację

Termin: do ustalenia.
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie.
W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do siedziby biura.


WordPress Theme built by Shufflehound.