Adrspach-Karlove Vary – Praga – Kutna Hora 4 dni

Adrspach – Karlove Vary – Praga – Kutna Hora I dzień        Polska
podstawienie autokaru wg wskazania, wyjazd w kierunku w kierunku granicy w Kudowie Zdr. Jazda nocą

II dzień      Skalne Miasto w Adrspach
w godz. porannych przyjazd do Kudowy Zdr. , krótki postój ok. 2 godz. na poranna toaletę, wymiana dewiz oraz ewentualne śniadanie (płatne z własnej kieszeni uczestników)
Następnie przejazd do Adrspach, zwiedzanie  z przewodnikiem Skalnego Miasta
ok. 4 godz.Skały należą do największych zwartych masywów skalnych nie tylko w Czechach ale również i w całej Europie Środkowej. Wspaniałe dzieło przyrody tworzone przez potężne piaskowcowe skały, grzebienie i skalne wieże.
Pobyt w Skalnym Mieście to wędrówka po bajkowym świecie fantastycznych form: Indianin, Kochankowie, Dzban, Fotele Karkonosza i Babuni, Głowa Cukru, Starosta i Starościna, Skalny Zamek, Bliźnięta w Beciku i wiele innych…      Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających jest również Mały i Wielki Wodospad czy też śródskalne jeziorko.
obiad w czeskiej gospodzie po trasie dojazdu do Pragi
w godz. popołudniowych przyjazd do Pragi i spacer z pilotem po Vaclavskim Namesti do Namesti Republiki. Po drodze zobaczymy: Karolinum-najstarszy uniwersytet w Europie Środkowej, Teatr Stanów, Bramę Prochowa i Obecny Dum-piękny przykład praskiej secesji.
zakwaterowanie w hotelu w Pradze, kolacja, nocleg
III dzień      Karlove Vary
śniadanie, wyjazd do Karlovych Var
malowniczo położonego uzdrowiska w zachodnich Czechach, słynącego z produkcji Becherovki – likieru ziołowego. Spacer po centrum, Stara i Nova Louka – dwa eleganckie deptaki. Kolumnady z XIX i XX w. pod którymi skrytych jest 12 źródeł z leczniczą wodą, Kolumnada Vridelni kryje słynny gejzer – blisko 2 tys. l wody o temp. 72 °C wypływających z gł. prawie 3 tys. m. wyrzucanych co minutę na wysokość. 12-15 m.     Zwiedzanie wytwórni likierów Becherovka (zabytkowe piwnice oraz degustacja 3 rodzajów likierów).
Czas wolny na zakupy. Po południu powrót do Pragi
2-godz. rejs statkiem po Wełtawie (na statku posiłek w formie bogatego bufetu szwedzkiego z napojami). Ze statku widok na Most Karola (dwukrotne przepłynięcie pod mostem), Teatr Narodowy, ”Tańczący Dom-Ginger i Fred”, Rudolfinom (filharmonię praską), Skałę Wyszechradzką z tzw. Łaźniami Libuszy oraz z neogotyckim kościołem Św. Piotra i Pawła dwukrotnie w czasie podróży wpłynięcie statkiem do śluzy
Następnie spacer przez Stare Miasto do Mostu Karola – najsłynniejszy średniowieczny  most w Europie z galerią barokowych pomników, krótki odpoczynek w pobliskichkawiarenkach.Transfer do hotelu, nocleg

IV dzień      Praga
po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Pragi zaczniemy od Hradczan:
ma to swoje uzasadnienie w topografii miasta, Hradczany są wyżej położone niż Mała Strana czy Stare Miasto, więc unikniemy wspinania się pod górkę.
Zobaczymy m.in. barokowy klasztor Norbertanów na Strachowie ze wspaniałą biblioteką
i pięknym kościołem przyklasztornym, Loreta-sanktuarium Matki Boskiej Loretańskiej (najważniejsze sanktuarium maryjne w Pradze), rynek hradczański. W trakcie zwiedzania uroczysta zmiana warty na placu przed Zamkiem Praskim. Dalsze zwiedzanie: Zamek Praski z Pałacem Królewskim i słynną Salą Władysławowską, Bazylika Św. Jerzego (najstarszy kościół w Pradze), Katedra Św. Wita, Wacława i Wojciecha, Złota Uliczka, ogrody królewskie i ogrody Wallensteina. Przejazd metrem pod Wełtawą do centrum miasta. Następnie spacer przez Stare Miasto do Mostu Karola – najsłynniejszy średniowieczny most w Europie z galerią barokowych pomników, przejście na
Małą Stranę – (dzielnica położona na zboczach zamkowego wzgórz, która obfituje w piękne i bogato zdobione barokowe pałace i kamienice oraz  malownicze ogrody) Wjazd kolejką linowo-ziemną na Górę Petrin skąd można podziwiać wspaniałą panoramę Pragi. Wizyta w kościele Panny Marii Zwycięskiej i adoracja figurki Jezulatka Praskiego.    powrót do hotelu na kolację, następnie w godz. późno wieczornych przejazd do dzielnicy Vystaviste na spektakl typu: światło, dźwięk, woda „Krzyżykowe Fontanny”
to miejsce którego nie można ominąć, niesamowite przedstawienie, uczta dla ducha i zmysłów: do wznoszących się i opadających strug wody dołączona jest oprawa muzyczna utworów Straussa, Mozarta, Dworzaka, Smetany czy też F. Mercury Madonny i innych.
W letnich miesiącach dodatkową atrakcją jest balet
z repertuarem przedstawień m.in.: Wesele Figara, Rusałka, Atlantyda….     V dzień    Praga- Kutna Hora
po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny na ew. zakupy
następnie wyjazd w kierunku Kutnej Hory, wpisanej na listę UNESCO. Zwiedzanie miasta niegdyś zwanego „skarbcem kraju” pod opieką pilota.
Krótkie zwiedzanie miasta zwanego też „ Kamiennym miastem” słynącego w średniowieczu z wydobycia srebra. Historyczna starówka to architektoniczny klejnot o znaczeniu europejskim. Zobaczymy mi.in: Włoski Dwór – pierwotna siedziba Waclława II, Kolegium Jezuickie, Kamienny Dom – perła gotyckiej architektury, późnogotycką studnię.
Wstępy do katedry św. Barbary – jednej z najpiękniejszych w Czechach.      późny obiad w centrum miasta, wyjazd w kierunku kraju.
Przyjazd do miejsca podstawienia autokaru w godz. porannych czwartego dnia.

świadczenia zawarte w cenie:

  • 3 noclegi w Pradze lub okolicach pok. 2-3 os. z łazienkami
  • Wyżywienie zgodnie z programem
  • Opieka pilot
  • usługi przewodnika w Pradze
  • Ubezpieczenie NNW (10000,-€) + KL  (2000,- €) oraz bagaż (200,- €)
  • Przejazd autokarem marki zach. wyposażonym w wc, video, mini barek,     klimatyzację    

Cena nie zawiera biletów wstępu ok. 1500,- CZK
Termin: do uzgodnienia
Cena: uzależniona od ilości osób (min 35) w grupie oraz jakości hotelu

W celu ustalenia szczegółów serdeczni zapraszamy do siedziby biura

WordPress Theme built by Shufflehound.