Chorwacja-Split-Trogir

SPLIT – TROGIR – KRKA – PN KORNATI – PLITWICKIE JEZIORA – 7 Dni

I dzień          Czechy

Wyjazd w kierunku Czech, zakwaterowanie w hotelu, ok. granicy Czechy/Austria obiadokolacja, czas wolny, nocleg

II dzień        Zadar
Po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd w kierunku bazy zakwaterowania w okolicach Zadaru lub m. Sibenik. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, obiadokolacja.
Uwaga: baza stacjonarna ze śniadaniami i obiadokolacjami, codzienne wypady wg poniższej propozycji.
III dzień      Split

Wycieczka do Splitu – 200 tysięczne miasto słynie z portu, który jest dla Chorwacji morskim oknem na świat. Dla zwiedzających główną atrakcją jest Stare Miasto położone w obrębie murów ogromnego pałacu rzymskiego cesarza Dioklecjana (III w. n.e). Zwiedzanie z przewodnikiem: Pałac Dioklecjana, mury obronne, Brązowa Brama, Katedra Św. Dujama ze Skarbcem, Złota Brama, pomnik Grzegorza z Ninu, Kwartał Wenecki, Riva – nabrzeże palmowe. Po południu zwiedzanie z przewodnikiem malowniczego położonego na wyspie Trogiru: Twierdza Kamerlengo z XV w., Brama Morska, Stary Port, Katedra św. Wawrzyńca, plac Jana Pawła II, Loggia Sądowa. Zakupy na słynnym trogirskim targu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
IV dzień       Krka

Po śniadaniu , ok. g. 09.00 wyjazd w kierunku słynnych Wodospadów Krka. Spacer po starym Stradinie. Rejs statkiem spacerowym do wodospadów. Wizyta w skansenie. Spacer malowniczą trasą krajoznawczą wśród rozlewisk, jezior i wodospadów rzeki Krka. Uwaga ! Dla chętnych możliwość kąpieli pod najpiękniejszym wodospadem – Stradiński Buk ! W godzinach popołudniowych powrót do hotelu. Wypoczynek nad morzem.  Obiadokolacja i nocleg.

V dzień        PN Kornati

Czas wolny lub całodzienny rejs statkiem do PN Kornati (fakultatywnie płatne ok. 300,- KN). Naturalne piękno wysp Kornati jest słynne w całym świecie. Cały archipelag liczy ok. 140 wysp i wysepek. Wyspy znane są przede wszystkim z klifów tzw. koron, wcinających się w morze stromych skał (prawdopodobnie stąd pochodzi nazwa Kornati). Ze względu na swoją wapienną budowę znajduje się tu wiele jaskiń, wąwozów i kotłów krasowych, a cały park jest miejscem wielbicieli nurkowania które często są po prostu wystającymi z morza skałami. Wyspy są bezludne, przybywają na nie jedynie miłośnicy nurkowania, żeglarstwa i niczym nieskażonej nadmorskiej przyrody oraz ciszy i słońca. Na wyspach nie ma żadnych źródeł słodkiej wody, jedynie w grotach i zagłębieniach skalnych czasami zatrzymuje się deszczówka.

VI dzień       Park Narodowy Plitvickie Jeziora

Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd do jednej z najpiękniejszych atrakcji turystycznych Chorwacji. Park Narodowy Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki i klony, znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo na długości 8 km i połączonych ze sobą 72 wodospadami. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO. Późnym popołudniem wyjazd w kierunku Polski, po trasie późna obiadokolacja w okolicach Zagrzebia.

VII dzień      Powrót

Przekroczenie granicy w Cieszynie. Przyjazd do miejsca podstawienia autokaru

Świadczenia zawarte w cenie:

– 5 noclegów w tym: 1 x Czechy, 4 x Chorwacja
– 5 śniadań, 6 obiadokolacji
– taksa klimatyczna w Chorwacji
– bilety wstępu: PN Krka, PN Plitwickie Jeziora, katedry Trogirze i Splicie
– usługi miejscowych przewodników
– opieka pilota
– ubezpieczenie KL (10000,- EUR), (NNW (2000,- EUR) oraz bagaż (200,- EUR)
– transport autokarem o podwyższonym standardzie
Termin: maj, czerwiec lub wrzesień
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie