Brno – Wiedeń – Budapeszt 4 dni

I dzień        Brno – Wiedeń
       
Wyjazd w kierunku Czech w godz. ( sugerujemy 20,oo) wieczornych dnia poprzedniego. Przyjazd w Okolice Brna, zwiedzanie Jaskiń Punkowych. Jaskinie Punkvi, Macocha (Punkevni jaskyné, Macocha) – system jaskiniowy utworzony przez niewielki, krasowy potok Punkvia jest jednym z najpiękniejszych podziemnych zakątków Europy. Słynie od dziesiątków lat ze wspaniałej wędrówki korytarzami, pływania łodziami po sporej i głębokiej podziemnej rzece oraz podziwiania słynnej przepaści Macocha (-138,7 m). Po południu przyjazd do Wiednia, 4 g. zwiedzanie pod opieką przewodnika. Przejazd autokarem staromiejską obwodnicą zwaną "Ringiem", zobaczymy budynki Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Zamkowego i kościoła Wotywnego. Następnie spacer przez Ogrody Belwederu (kompleks pałacowy zbudowany przez księcia Eugeniusza Sabaudzkiego) do kościoła Karola Boromeusza. Następnie odwiedzimy Hofburg, zimową rezydencję cesarską, gdzie zwiedzimy między innymi skarbiec – Schatzkammer oraz kryptę Kapucynów, w której znajdują się grobowce cesarskie. Spacer po starówce, pięknymi ulicami Kartnerstrasse, Graben i Kohlmarkt do gotyckiej Katedry Św. Szczepana (Stephansdom), słynnej ze swoich kolorowych dachówek. Przejazd do hotelu (Wiedeń lub okolice) zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

II dzień        Wiedeń

Po śniadaniu, ciąg dalszy zwiedzania miasta z przewodnikiem (4 godz.) Schönbrunn – dawnego letniego pałacu cesarskiego Habsburgów zbudowanego w XVIII w. Zwiedzanie komnat cesarskich i powozowni karet. Czas wolny w ogrodach. Po południu przejazd na wzgórze Kahlenberg, znane każdemu Polakowi jako miejsce początku potężnej szarży husarii Sobieskiego podczas odsieczy wiedeńskiej. Wizyta w kościele Św. Józefa. Uczestnictwo w nabożeństwie w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 19,00. Obiadokolacja, nocleg.

III dzień        Budapeszt

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do centrum Budapesztu. Wzgórze Zamkowe, Baszta Rybacka, Kościół Macieja, Brama Wiedeńska, Zamek Królewski, zaliczany do drugiej, po Parlamencie, najbardziej reprezentacyjnej budowli Węgier. Cytadela – panorama Budapesztu. Rejs statkiem po Dunaju. Przejazd do hotelu w centrum lub na obrzeżach miasta, zakwaterowanie, kolacja w winiarni. Po kolacji wjazd na wzgórze Gelerta – podziwianie pięknej panoramy miasta nocą.     

IV dzień        Budapeszt
Po śniadaniu, dalsze zwiedzanie pod opieką przewodnika (4 godz.) stolicy Węgier: spacer po Wyspie Małgorzaty, ruiny klasztoru Dominikanek, spacer Aleją Artystów, Teatr Letni. Następnie Parlament, Węgierska Akademia Nauk, kościół św. Stefana, Park Vorasliget – Galeria Narodowa i Muzeum Historii Budapesztu przy Placu Bohaterów. Indywidualny spacer – ulicą Vaci lub przejazd do Esztergom – krótkie zwiedzanie miasteczka – miejsca koronacji św. Stefana: największa na Węgrzech Bazylika (5-ta co do wielkości na świecie) ze skarbcem. W późnych g. popołudniowych wyjazd w kierunku Polski.
Zakończenie wycieczki w godz. porannych piątego dnia.

Świadczenia zawarte w cenie:  

  1. 3 noclegi w hotel lub pensjonat: 2 x Czechy w pobliżu granicy z Austrią, 1 x Budapeszt lub okolice, pok. 2-3 os. z pełnym węzłem sanitarnym
  2. Wyżywienie: 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja
  3. Obiadokolacja w drodze powrotnej
  4. Opieka profesjonalnego pilota
  5. Bilety wstępu: CZECHY – Jaskinie Punkowe, WIEDEŃ – Hofburg, katedra św. Stefana, Schonbrunn (z ogrodami i audio przewodnikiem), powozownia, opera, BUDAPESZT – Kościół św. Macieja, rejs statkiem
  6. Usługi polskojęzycznych przewodników: 2 x Wiedeń oraz 2 x Budapeszt
  7. Ubezpieczenie NNW (4000,- EUR)+ KL  (5000,- EUR) oraz bagaż (150,- EUR)
  8. Przejazd autokarem marki zach. wyposażonym w wc, video, mini barek, klimatyzację  

Uwaga: Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Terminy: do uzgodnienia
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie
W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura.