Bawaria – Alpy – Austria – 7 dni

Wycieczka 7 dniowa

 

PROGRAM

I dzień         

W godz. popołudniowych wyjazd z miejsca podstawienia autokaru w kierunku Wiednia (jazda nocą).

II dzień        Wiedeń

Przyjazd do Wiednia, całodniowe zwiedzanie pod opieką przewodnika. Wiedeń to wspaniałe miasto europejskie pełne cudownych zabytków, pomników, ale także kwitnącej młodej kultury. Przejazd Ringstrasse- Ring biegnący wokół Starego Miasta w Wiedniu jest pełen pięknych budowli i miejsc, w których warto na chwilę usiąść i poczuć klimat miasta. Trafiamy na ulicę Karntner Strasse, na której przywitała nas urocza melodia Mozarta. Idziemy dalej na Stephansplatz, gdzie naszym oczom ukaże się widok strzelistej katedry św. Szczepana- zwiedzanie wnętrza.
Żelaznym punktem wycieczki do Wiednia będzie Siedziba Habsburgów – Hofburg. Każdy z władców wprowadzał do pałacu nowe trendy w sztuce, stąd wnętrza i okolice obfitują w rozmaite style i niespodzianki. 2600 pokoi, muzea, kaplice, ogrody…Zwiedzanie opery oraz spacer po wspaniałym ogrodzie Belwederu w stylu francuskim z fontannami, basenami i wodospadami. Następnie zwiedzanie Schönbrunn – dawnego letniego pałacu cesarskiego Habsburgów zbudowanego w XVIII w. Zwiedzanie komnat cesarskich i powozowni karet. Czas wolny w ogrodach. W godz. wieczornych powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.
III dzień       Salzburg

Po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd w kierunku Salzburga, całodniowe zwiedzanie pod opieką przewodnika. Salzburg jako ważne centrum turystyczne oraz sportów zimowych jest jedną z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscowości w Austrii. Stare miasto Salzburga o dużych walorach historycznych zostało wpisane w 1996 na Listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zwiedzanie Starego Miasta m.in.: Katedra św. Ruperta, Kościół św. Piotra wraz ze skalnymi kaplicami. Spacer Getreidegasse –najdłuższa ulicą starówki, zwiedzanie średniowiecznej twierdzy Hohensalzburg – panorama miasta i zamek obronny. Przechadzka śladami Mozarta m.in.: dom i pomnik Mozarta. Spacer po ogrodach arcybiskupich Mirabell.     
W godz. wieczornych przyjazd do miejsca zakwaterowania w Zell am See lub okolicach, obiadokolacja, nocleg

IV dzień        Alpy

Po śniadaniu wykwaterowanie, ciąg dalszy zwiedzania rozpoczniemy od Zell am See- ważnym ośrodku sportów zimowych – tzw. Europa Sportregion. Rozgrywano tu zawody w ramach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim oraz Pucharu Świata w snowboardzie. Następnie przejazd do Kaprun – znanego kurortu zimowego położonego u stóp lodowca Kitzteinhorn, wjazd na lodowiec i podziwianie panoramy Alp. Przejazd do Krimml i zwiedzanie Fabryki Kryształów Swarovskiego położonej przy wodospadzie Krimml, Wejście do galerii znajduje się po prawej stronie małego wodospadu wypływającego z ust olbrzyma. Jej zawartość jest równie zaskakująca jak zewnętrzna forma. Jest tu wystawa kryształowej biżuterii i bibelotów, ale też największy kryształ świata o rozmiarze 300.000 karatów, wielka kulista sala przypominająca piłkę golfową, kryształowa piramida, kalejdopskop i wiele innych atrakcji. Wieczorem obiadokolacja, zakwaterowanie w okolicach Axamer Lizum, nocleg.

V dzień         Bawaria

Po śniadaniu wykwaterowanie, ciąg dalszy zwiedzania Bawarii – krainy baśniowych zamków i pałaców. Zamek Neuschwanstein, Nowy Łabędzi Kamień- XIX-wieczny zamek neoromańsko-pseudomauretańsko-neogotycki położony w Bawarii, nad przełomem rzeki Pöllat w Alpach Bawarsko-Tyrolskich, na pograniczu Niemiec i Austrii, dwa kilometry od kolejnego zamku-Hohenschwangau, -ten zamek został wzniesiony przez króla Maksymiliana II Bawarskiego, położony w niemieckiej wiosce Hohenschwangau niedaleko Füssen, w południowo-zachodniej Bawarii. Następnie przejazd do Insbrucka i zwiedzanie miasta – stolicy Tyrolu jednego z austriackich krajów związkowych. Miasto jest położone w dolinie rzeki Inn pomiędzy wysokimi szczytami gór. W Innsbrucku z łatwością można zauważyć wpływy rodziny cesarskiej na wygląd zabytkowej części miasta. To właśnie dzięki nim powstały tu najpiękniejsze budynki. Miejsca szczególnie warte obejrzenia w Innsbrucku to: Złoty Dach zbudowano by uczcić małżeństwo Maksymiliana I z Biancą Marią Sforzą z Mediolanu. Nieopodal Złotego Dachu zobaczymy wieżę miejską – Stadtturm, w której codziennie grany jest hejnał, Łuk Triumfalny i wejdziemy do Katedry św. Jakuba. Po dniu pełnym wrażeń obiadokolacja, powrót do hotelu i nocleg.

VI dzień        Monachium

Po śniadaniu wykwaterowanie, ciąg dalszy zwiedzania, tym razem stolicy Bawarii -Monachium. Monachium położone nad rzeka Izara jest trzecim co do wielkości miastem Niemiec. Stolica Bawarii posiada wszystko, co jest potrzebne by zaspokoić gust najbardziej wymagającego turysty – tętniącą życiem starówkę, wspaniałe muzea, galerie, parki, pałace i ogrody.
Monachium jest miastem kontrastów jednej strony pieczołowicie kultywuje się tu prawdziwą bawarską tradycje, z drugiej strony, metropolia nad Izara chlubi sie swoją nowoczesnością. Zwiedzanie centrum Monachium Marienplatz ze Starym i Nowym Ratuszem, następnie przejazd do Herrenchiemsee późnych zwiedzanie zamku na wyspie. Pałac Herrenchiemsee położony jest na wyspie na największym jeziorze Bawarii W kompleksie parkowo-pałacowym bawarski władca urzeczywistnił swoje marzenie o miejcowej "kopii Wersalu". Wnętrze budowli charakteryzuje sie niebywałym przepychem. Do najciekawszych pomieszczeń należą: Wielka Galeria Lustrzana oraz Chambre de Parade. W późnych godz. popołudniowy wyjazd w kierunku Polski. Po trasie późny obiad. Zakończenie wycieczki w godz. przedpołudniowych siódmego dnia (jazda nocą).

Świadczenia zawarte w cenie:  

  1. 4 x noclegi w hotelach-gasthofach w tym: 1 x okolice Wiednia, 1 x okolice Zell am See ,2 x okolice Axamer Lizum, pok. 2 os. z pełnym węzłem sanitarnym
  2. Opieka pilota
  3. Wyżywienie: 4 x śniadań, 4 x obiadokolacji, 1 x obiad w drodze powrotnej
  4. Usługi przewodnickie ( Wiedeń, Salzburg, Monachium)
  5. Ubezpieczenie KL (10000,- EUR), (NNW (2000,- EUR) oraz bagaż (200,- EUR)
  6. Transport autokarem o podwyższonym standardzie (video, wc, mini bar, klimatyzacja)   

Dodatkowo płatne bilety wstępu(do wyboru):    Ceny w €

– katedra św. Szczepana – 4,50
– wykopy w katedrze – 1,80
– muzeum w katedrze – 5,00
– Muzeum Sissi – 12,40
– dom Mozarta – 10,00
– twierdza Hohensalzburg – 11,00
– kolejka Kitzsteinhorn – 24,00
– Fabryka kryształów Svarovskiego – 9,50
– zamek Neuschwanstein – 8,00
– zamek Hochenschwangau – 8,00
– Muzeum Złoty Dach-Stadtmuseum-stadtturm – 7,00
– pałac Herrenchiemsee – 7,00
Cena: uzależniona od ilości osób w grupie oraz jakości bazy noclegowej

Terminy: do uzgodnienia

W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do siedziby biura.