Adsprach – Praga – 5 dni

Adsprach (Skalne miasto)- PRAGA – Kutna Hora – 5 dni

I dzień       

Wyjazd z Ełku w godz. nocnych w kierunku granicy. Przejazd nocny.

II dzień          Skalne Miasto w Adsprach

Ok. 10,oo przyjazd do Adrspach- Skalne Miasto w Czechach – nazwa skalne miasta nie oznacza, że wśród skał żyją ludzie, ale dlatego, że skały stoją tak gęsto i blisko siebie jak budynki w mieście i poruszamy się wśród nich po „ulicach” momentami trzeba przechodzić przez bardzo wąskie szczeliny a miejscami można spotkać większe przestrzenie otoczone ze wszystkich stron skałami nazywane „placami”. Skały należą do największych zwartych masywów skalnych nie tylko w Czechach, ale również i w całej Europie Środkowej. Wspaniałe dzieło przyrody tworzone przez potężne piaskowcowe skały, grzebienie i skalne wieże. Tak wielkie zgrupowanie niezwykłych form skalnych tworzy całe tzw. skalne miasteczka oraz labirynty „Rzeźnicka Siekierka”, „Ogród Karkonosza” czy też „Myśliwy na czekaniu”, wodospady. Przejażdżka łodzią ok. 20 min. po skalnym jeziorze (300m długości i ok. 3 m głębokości). Przyjazd do bazy zakwaterowania (okolice Pragi), obiadokolacja i nocleg.

III dzień         Praga

Po śniadaniu wyjazd do Pragi – miasta stu mostów, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie praskich Hradczan: barokowy klasztor Norbertanów na Strachowie z pięknym kościołem i biblioteką – z ogrodów klasztornych popatrzymy na panoramę miasta, pałac Czerninów – jedna z największych barokowych rezydencji w Europie Środkowej, sanktuarium MB Loretańskiej – najważniejsze sanktuarium maryjne w Pradze – zwiedzanie bogatego skarbca ze słynną Diamentową Monstrancją Klementinum – wielki zespół dawnego kolegium jezuitów, obecnie Biblioteka Narodowa, dzielnica żydowska – Józefów – zwiedzenie Starego Cmentarza i 6 synagog (z uwagi na szabat w soboty muzeum nieczynne) Rynek Starego Miasta z okazałym Ratuszem i słynnym zegarem astronomicznym, pomnik Jana Husa, gotycki kościół NMP przed Tynem, katedra Św. Wita – najokazalsza gotycka świątynia w Europie Środkowej, panorama z wieży zegarowej, w której przechowywane są regalia królów czeskich, zawdzięczająca swą nazwę mieszkającym tu w średniowieczu złotnikom – Złota Uliczka – najbardziej nastrojowe miejsce na praskim zamku Most Karola – najsłynniejszy średniowieczny most w Europie z galerią barokowych pomników, przyjazd do hotelu na chwilę wypoczynku i obiadokolację. Ponowny przejazd do Pragi na spektakl muzyczny światło – woda – dźwięk, czyli Krzyżykowe Fontanny. Powrót na nocleg.

IV dzień          Praga

Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania miasta: Mała Strana – dzielnica położona na zboczach zamkowego wzgórz, która obfituje w piękne i bogato zdobione barokowe pałace i kamienice oraz malownicze ogrody. Pałac i Ogrody Wallensteinów – będące siedzibą największych czeskich rodów Wyszehrad – druga siedziba czeskich książąt, kolebka czeskiej państwowości – potężna twierdza z końca XVII, romańska rotunda Św. Marcina, kolegiata Św. Piotra i Pawła, Cmentarz Wyszehradzki, miejsce pochówku najwybitniejszych przedstawicieli czeskiej sztuki, nauki i polityki XIX i XX w., kościół Św. Mikołaja – jedna z najokazalszych barokowych świątyń w Europie, kościół i klasztor Kawalerów Maltańskich, przejście przez Wyspę Kampę na Most Legii i pod Teatr Narodowy , „Tańczący Dom – Ginger i Fred” – najciekawszy przykład współczesnej architektury w Pradze, powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg lub:
1. pieczenie na rożnie specjalnie marynowanego prosięcia ok. 40 kg – ok. 7000,-Kc/grupa
2. wędzona na ogniu szynka wieprzowa 10 kg – 5000,-Kc/grupa
3. ognisko z pieczeniem kiełbasek – ok. 80,-Kc/osoba
4. staroczeska oryginalna wieprzowa uczta (kaszanki, golonki, salcesony) – 150,-Kc/osoba

V dzień           Praga + Kutna Hora

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu, dalszy ciąg zwiedzania Pragi, Plac Wacława – serce współczesnej Pragi, czas wolny, który można spędzić w jednej z wielu piwiarni np „U Fleku” z możliwością degustacji tamtejszego piwa lub słynnej Becherovki (49 + 79 Kć). Następnie przejazd do Kutnej Hory – pięknego średniowiecznego miasteczka wpisanego na Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, zwiedzanie katedry Św. Barbary oraz zabytkowej kopalni srebra ( ok. 110,- Kć). W godzinach wieczornych wyjazd do Polski. Przyjazd do Ełku w godz. rannych następnego dnia.

Świadczenia zawarte w cenie:

  1. Transport zachodnim autokarem klasy LUX (klimatyzacja, barek, WC, video),
  2. 3 noclegi w hotelu 2* w okolicach Pragi, pokoje 2 -3 osobowe z łazienkami,
  3. Wyżywienie: 3 śniadanie, 3 obiadokolacja,
  4. Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
  5. Opieka licencjonowanego pilota
  6. Miejscowy przewodnik w Pradze
  7. Bilety wstępów: Skalne Miasto, przejażdżka łodzią, Loreta – Skarbiec, katedra Św. Wita, Złota Uliczka, Pałac Królewski, Muzeum Żydowskie, kościół Św. Mikołaja oraz spektakl światło – woda – dźwięk

Terminy: do uzgodnienia
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie

W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura