Adrspach-Praga- Kutna Hora – 4 dni

Adrspach-Praga-Kutna Hora – 4 dni
I dzień              Polska
W godz. wieczornych podstawienie autokaru wg wskazania, wyjazd w kierunku granicy w Kudowie Zdr., Jazda nocą
II dzień Skalne Miasto w Adrspach
W godz. porannych przyjazd do Kudowy Zdr. , krótki postój ok. 2 godz. na poranna toaletę, wymiana dewiz oraz ewentualne śniadanie (płatne z własnej kieszeni uczestników).
Następnie przejazd do Adrspach, zwiedzanie z przewodnikiem Skalnego Miasta. Skały należą do największych zwartych masywów skalnych nie tylko w Czechach ale również i w całej Europie Środkowej. Wspaniałe dzieło przyrody tworzone przez potężne piaskowcowe skały, grzebienie i skalne wieże. Pobyt w Skalnym Mieście to wędrówka po bajkowym świecie fantastycznych form: Indianin, Kochankowie, Dzban, Fotele Karkonosza i Babuni, Głowa Cukru, Starosta i Starościna, Skalny Zamek, Bliźnięta w Beciku i wiele innych… Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających jest również Mały i Wielki Wodospad czy też śródskalne jeziorko, możliwy rejs łódka po jeziorku za dodatkową opłatą (50,- Kc).
W godz. popołudniowych przyjazd do Pragi, do wyboru 2 opcje:
1) obiadokolacja na statku za dopłatą różnicy ceny. 2-godz. rejs statkiem  po Wełtawie (na statku posiłek w formie bogatego bufetu szwedzkiego). Ze statku widok na: Most Karola (dwukrotne przepłynięcie pod mostem), Teatr Narodowy, ”Tańczący Dom-Ginger i Fred”, Rudolfinom (filharmonię praską), Skałę Wyszechradzką z tzw. Łaźniami Libuszy (ruiny obronnego bastionu średniowiecznego zamku, na urwisku tuż nad Wełtawą) oraz z neogotyckim kościołem Św. Piotra i Pawła dwukrotnie w czasie podróży wpłynięcie statkiem do śluzy
2) obiadokolacja w hotelu, zakwaterowanie, nocleg
III dzień           Praga
po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Pragi zaczniemy od Hradczan:
Ma to swoje uzasadnienie w topografii miasta, Hradczany są wyżej położone niż Mała Strana czy Stare Miasto, więc unikniemy wspinania się pod górkę. Zobaczymy m.in. barokowy klasztor Norbertanów na Strachowie ze wspaniałą biblioteką i pięknym kościołem przyklasztornym, Loreta-sanktuarium Matki Boskiej Loretańskiej (najważniejsze sanktuarium maryjne w Pradze), rynek hradczański. W trakcie zwiedzania uroczysta zmiana warty na placu przed Zamkiem Praskim. Dalsze zwiedzanie: Zamek Praski z Pałacem Królewskim i słynną Salą Władysławowską, Bazylika Św. Jerzego (najstarszy kościół w Pradze), Katedra Św. Wita, Wacława i Wojciecha, Złota Uliczka, ogrody królewskie i ogrody Wallensteina. Przejazd metrem pod Wełtawą do centrum miasta.
Następnie spacer przez Stare Miasto do Mostu Karola – najsłynniejszy średniowieczny most w Europie z galerią barokowych pomników, przejście na Małą Stranę – (dzielnica położona na zboczach zamkowego wzgórz, która obfituje w piękne i bogato zdobione barokowe pałace i kamienice oraz  malownicze ogrody). Wjazd kolejką linowo-ziemną na Górę Petrin skąd można podziwiać wspaniałą panoramę Pragi. Wizyta w kościele Panny Marii Zwycięskiej i adoracja figurki Jezulatka Praskiego.
powrót do hotelu na kolację i nocleg lub kolacja (czeskie i morawskie specjały) w restauracji z muzyką na żywo (kapela ludowa – cymbały, skrzypce) tzw. czeski folk Klienci mają możliwość spędzenia wieczoru z żywą kapelą i pokazów tańców ludowych z Czech, Moraw i Słowacji  profesjonalnych tancerzy w oryginalnych strojach ludowych.
Fakultatywnie w godz. późno wieczornych przejazd do dzielnicy Vystaviste na spektakl typu: światło, dźwięk, woda „Krzyżykowe Fontanny” to miejsce którego nie można ominąć, niesamowite przedstawienie, uczta dla ducha i zmysłów: do wznoszących się i opadających strug wody dołączona jest oprawa muzyczna utworów Straussa, Mozarta, Dworzaka, Smetany czy też F. Mercury Madonny i innych.  W letnich miesiącach dodatkową atrakcją jest balet z repertuarem przedstawień m.in.: Wesele Figara, Rusałka, Atlantyda….
IV dzień            Praga- Kutna Hora
po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do centrum Pragi, dzień pod opieką pilota
Plac Wacława miejsce historycznych wydarzeń: tu proklamowano pierwszą republikę, stąd ruszyły pochody manifestantów w 1989, które doprowadziły do ,,aksamitnej rewolucji”. Dawniej średniowieczny targ koński obecnie szeroka aleja głównie dla pieszych jest teraz praskim głównym placem handlowym. Spacer z pilotem po Vaclavskim Namesti do Namesti Republiki. Po drodze zobaczymy: Karolinum – najstarszy uniwersytet w Europie Środkowej, Teatr Stanów, Bramę Prochową i obecny Dum-piękny przykład praskiej secesji. Około południa wyjazd w kierunku Kutnej Hory, wpisanej na listę UNESCO. Zwiedzanie miasta niegdyś zwanego „skarbcem kraju” pod opieką pilota. Krótkie zwiedzanie miasta zwanego też „ Kamiennym miastem” słynącego w średniowieczu z wydobycia srebra. Historyczna starówka to architektoniczny klejnot o znaczeniu europejskim. Zobaczymy mi.in: Włoski Dwór – pierwotna siedziba Wacława II, Kolegium Jezuickie, Kamienny Dom – perła gotyckiej architektury, późnogotycką studnię. Wstępy do katedry św. Barbary – jednej z najpiękniejszych w Czechach.
Wyjazd w kierunku kraju.
Przyjazd do miejsca podstawienia autokaru w godz. porannych piątego dnia.
Świadczenia zawarte w cenie:
1.      2 noclegi w Pradze lub okolicach pok. 2-3 os. z łazienkami
2.      Wyżywienie zgodnie z programem
3.      Bilety wstępów:  Skalne Miasto, Hradczany, biblioteka, wjazd kolejką linową na górę Petrin, katedra w Kutnej Hora
4.      Opieka pilota
5.      Usługa przewodnika w Pradze
6.      Ubezpieczenie NNW (10000,-€) + KL  (2000,- €) oraz bagaż (200,- €)
7.      Przejazd autokarem marki zach. wyposażonym w wc, video, mini barek, klimatyzację
Cena nie obejmuje:
1.       Spektakl światło i dźwięk „Krzyżykowe fontanny”
2.       Rejsu statkiem z obiadokolacją (kolacja w formie bogatego bufetu: aperitif,  (cieple dania mięsne, owoce,  ciasto, sery, sałaty…..) – różnica ceny
3.       Kolacji w restauracji z muzyką folkową (Przykładowe menu kolacji: Aperitif, Praska szynka krojona od kości , mieszanka pieczonych mięs (mięso z kurczaka, schab wędzony i wieprzowy ),surówka, placki smażone, knedel bułczany, ziemniaki gotowane, wariacja czeskich deserów, kawa – herbata, piwo, wino)
Termin: do ustalenia.
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie.
W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do siedziby biura.