Sztokholm

„Wenecja Północy”
– jedna z najpiękniejszych stolic świata. Siedziba królów szwedzkich, miasto przyznawania prestiżowej Nagrody Nobla.
O jego urodzie decyduje położenie w labiryncie wysp i cieśnin oraz oryginalna architektura.

I dzień        Gdańsk – Nynashamn
        
W godz. przedpołudniowych wyjazd z miejsca podstawienia autokaru w kierunku Gdańska. Po dojeździe na miejsce, odprawa graniczna, zaokrętowanie pasażerów pasażerów autokaru na prom, nocny rejs do Nynashamn, obiadokolacja, możliwość uczestnictwa w rozrywkach (dyskoteka i inne) nocleg.

II dzień        Sztokholm –cz.I

Śniadanie serwowane na promie, podziwianie wybrzeży Szwecji, przyjście promu do Nynäshamn, odprawa graniczna, przejazd autokarem do Sztokholmu, autokarowe zwiedzanie Sztokholmu w tym m.in. punkt widokowy Fjällgatan z przepiękną panoramą miasta, Stare Miasto, Wyspa Rycerska Gamla Stan (Stare Miasto) obejmuje swym zasięgiem 4 wyspy: Stadsholmen, Ridderholmen, Helgeandsholmen i Stromsborg. Miejscowość do dziś zachowała swój średniowieczny wygląd i klimat, jest atrakcją dla koneserów sztuki, ma niemal niezliczoną liczbę zabytków architektury, które trzeba zobaczyć, aby poczuć ducha odległej epoki. Spacerując wąskimi, brukowanymi uliczkami, warto odkrywać pozostałości starych fortyfikacji i warsztatów. Następnie przejazd ze Sztokholmu do Nynäshamn – baza promowa, przejazd na nocleg, obiadokolacja serwowana w restauracji na promie, dancing, dyskoteka, kawiarnia.

III dzień        Sztokholm –cz.II

Śniadanie na promie i dalsze zwiedzanie Sztokholmu autokarem z przewodnikiem, czas wolny na zakupy(wieża telewizyjna, opera, teatr narodowy, itp., ratusz, statek Waza. Sztokholmski Stadshuset uważany jest za jeden z symboli Szwecji. Architekt ratusza zainspirowany był weneckim Pałacem Dożów. W 1930 roku w sztokholmskim ratuszu po raz pierwszy odbyło się wręczenie Nagrody Nobla. Vasa Museum to szwedzki okręt wojenny, pochodzący z XVII wieku, jedyny, który przetrwał do dzisiaj. Statek jest wystawiony w specjalnie wybudowanym muzeum. Film opowiadający o dziejach statku można obejrzeć w szesnastu wersjach językowych. Muzeum to przyciąga więcej zwiedzających niż jakiekolwiek inne muzeum w Skandynawii. Statek jest ozdobiony mnóstwem rzeźb i zachował się prawie w 95 procentach w oryginale, przez ponad 300 lat spoczywał na dnie morza. W muzeum wystawione są obiekty znalezione na statku, które przywracają do życia minione wieki i są świadectwem ich świetności. W godzinach wieczornych powrót na prom, zaokrętowanie, wypłynięcie do Gdańska, obiadokolacja serwowana w restauracji na promie oraz dyskoteka.

IV dzień        Gdańsk

Śniadanie (bufet) na promie, ok. 12,oo zejście z promu, przejazd do miejsca podstawienia autokaru po trasie obiad, zakończenie wycieczki w godz. wieczornych,

Swiadczenia zawarte w cenie:

1.    Trzy noclegi na promie, kabiny wewnętrzne 2 os.
2.    Bilet dwustronny na prom
3.    Opieka pilota.
4.    Bilety wstępów: ratusz, muzeum Vasa
5.    Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje na promie, 1 obiad w drodze powrotnej
6.    Ubezpieczenie KL (10000,- EUR), (NNW (2000,- EUR) oraz bagaż (200,- EUR)
7.    Transport autokarem o podwyższonym standardzie (video, wc, mini bar, klimatyzacja)   

Cena: uzależniona od ilości osób w grupie oraz jakości bazy noclegowej

Terminy: do uzgodnienia

W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do siedziby biura.