Malbork – Kopenhaga – Malmo – Lund – 3 dni

I dzień    Do wyboru:   
I wersja:   Ok. godz. 07-ej wyjazd w kierunku granicy. Zakwaterowanie ok. g. 19-ej w Szczecinie lub okolicach obiadokolacja, nocleg. Za śniadanie pakiet śniadaniowy, wyjazd w kierunku Rostocku o g. 02,oo
II wersja:     Malbork
W godz. rannych wyjazd w kierunku Malborka. W g. 14-17,oo zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Krzyżackiego. W pierwszej połowie XIII wieku, na prawym brzegu Krzyżacy rozpoczęli budowę zamku, który wkrótce stał się jedną z najpotężniejszych budowli obronnych. 1 stycznia 1961 roku utworzono Muzeum Zamkowe. Największa dzisiaj gotycka twierdza w Europie składa się z trzech zamków, a wewnątrz murów jest zamknięty obszar o powierzchni 20 ha. Muzeum obejmuje Zamek Średni i Zamek Wysoki. W grudniu 1997 roku zespół zamkowy wpisany został na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Przejazd do Kołbaskowa, obiadokolacja, przekroczenia granicy i jazda w kierunku Rostoku.
II dzień        Kopenhaga   
Przeprawa morska (ok. 2 godziny) do duńskiego portu Gedser na wyspie Falster, przejazd do Kopenhagi (ok. 150 km), objazd miasta. W stolicy Danii zobaczymy między innymi: Syrenkę Kopenhaską, fontannę Gefion, uroczystą odprawę warty Gwardii Królewskiej, Ratusz Miejski, wolne miasto Christiania, osiemnastowieczną dzielnicę portową Nyhaven, ulicę czerwonych świateł, starą zabudowę śródmieścia "Indre By". Zwiedzimy: Ogród Królewski, Muzeum Figur Woskowych, Kościół Marmurowy, Katedrę Katolicką i Protestancką. Rejs statkiem po kanałach miasta, spacer głównym deptakiem "Streoget" oddechem Kopenhagi. W godzinach popołudniowych przejazd riwierą duńską do Helsingeor, zewnętrzne zwiedzanie zamku "Hamleta" wraz z jego fortyfikacjami, przeprawa promowa z Danii do Szwecji do bazy promowej Helsingborg, Nocleg.
III dzień        Lund – Malmo
Po śniadaniu przejazd do miejscowości Lund, zwiedzanie: średniowiecznej Katedry najcenniejszego obiektu Szwecji, uniwersyteckiego ogrodu botanicznego i starówki. Przejazd do Malmö, objazd miasta z pokazaniem najciekawszych miejsc: Dużego i Małego Placu, starówki, bazy promowej i zespołu parkowego Malmohus. Późnym popołudniem przejazd do punktu widokowego mostu Oeresund. Przejazd ze Szwecji do Danii najwspanialszym mostem Bałtyku, który jest najnowocześniejszą 17-kilometrową autostradą zawieszoną nad wodami Bałtyku, łączącą Malmo i Kopenhagę. Przeprawa do Rostocku., przekroczenie granicy w Kołbaskowie. Jazda nocą w kierunku miejsca podstawienia autokaru. Zakończenie wycieczki w g. przedpołudniowych IV dnia.
        
Świadczenia zawarte w cenie: 

 1. Transport autokarem o podwyższonym standardzie
 2. Bilet wstępu na zamek w Malborku
 3. Przewodnik w Malborku
 4. Obiadokolacja na terenie Polski
 5. 3 międzynarodowe przeprawy promowe (Rostock – Gedser – Rostock, Helsingor – Helsingborg);
 6. Przejazd mostem łączącym Kopenhagę z Malmo;
 7. Nocleg w hotelu w Szwecji, pokoje 2-osobowe, śniadanie;
 8. Obsługa pilota-przewodnika na całej trasie wycieczki;
 9. Ubezpieczenie KL i NNW.  

Wersja 1

 1. Transport autokarem o podwyższonym standardzie
 2. 3 międzynarodowe przeprawy promowe (Rostock – Gedser – Rostock, Helsingor – Helsingborg)
 3. Przejazd mostem łączącym Kopenhagę z Malmo
 4. Nocleg w hotelu w Szwecji ze śniadaniem, pokoje 2-osobowe
 5. Nocleg w hotelu z pakietem śniadaniowym na terenie Polski
 6. Obiadokolacja na terenie Polski
 7. Obsługa pilota-przewodnika na całej trasie wycieczki
 8. Ubezpieczenie KL i NNW.  

Uwaga: kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Terminy: do uzgodnienia.
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie.
W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura.