Kopenhaga – Malmo – 3 dni

Kopenhaga – Malmo 3 dni

Kopenhaga – jest stolicą Królestwa Danii od połowy XV w. Położona jest na wschodnim wybrzeżu wyspy Zelandia i częściowo Amger. Od 1 lipca 2000 połączona jest mostem na Sundem ze szwedzkim Malmo. Dzisiejsza Kopenhaga nie ma już nic wspólnego ze stereotypowym obrazkiem baśni Andersena (sadzawki i brukowane ulice) ustąpiły miejsca nowoczesnym budynkom i arteriom komunikacyjnym godnym nowoczesnej i szybko rozwijającej się metropolii. Malmo – miasto i port w południowej Szwecji na półwyspie Skania nad Sundem. Ośrodek administracyjny regionu. Każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań, znajdzie coś interesującego.
I dzień      I wersja
     
Ok. g. 07-ej wyjazd w kierunku granicy. Zakwaterowanie ok. g. 19-ej w Szczecinie lub okolicach, obiadokolacja i nocleg.

II wersja
                                                                                                           
W godz. porannych wyjazd w kierunku Malborka. Zwiedzanie Zamku Krzyżackiego. Następnie przejazd do Kołbaskowa, obiadokolacja, przekroczenie granicy i jazda w kierunku Rostocku.

II dzień    Kopenhaga
     
W g. porannych przeprawa promowa (ok. 2 g.) do duńskiego portu Gedser. Przejazd do Kopenhagi i objazd miasta. Zobaczymy m.in.: Syrenkę kopenhaską, fontannę Gefion, uroczystą odprawę Gwardii Królewskiej, ratusz miejski, dzielnicę portową Nyheven, ulicę czerwonych świateł, starą zabudowę śródmieścia "Indre By". Zwiedzimy również Ogród Królewski, Muzeum Figur Woskowych, Kościół Marmurowy, Katedrę katolicką i protestancką. Możliwy rejs statkiem po kanałach miasta oraz spacer głównym deptakiem "Streoget". Po południu przejazd riwierą duńską do Helsingeor, zwiedzanie zamku Hamleta z zewnątrz oraz otaczających go fortyfikacji. Przeprawa promowa z Danii do Szwecji. Nocleg w Helsingborg lub okolicach.

III dzień   Lund – Malmo
     
Po śniadaniu, przejazd do miejscowości Lund, zwiedzanie miasta: najcenniejszy obiekt Szwecji – średniowieczna Katedra, ogród botaniczny oraz starówka. Przejazd ze Szwecji do Danii najwspanialszym mostem Bałtyku, który jest najnowocześniejszą 17-kilometrową autostradą zawieszoną nad lustrem wody, łączącym Malmo z Kopenhagą. W późnych g. wieczornych przeprawa promowa do Rostocku. Przekroczenie granicy. Jazda nocą w kierunku miejsca podstawienia autokaru. Zakończenie wycieczki w g. porannych szóstego dnia.

Świadczenia zawarte w cenie:

  1. Przejazd autokarem marki zach. (WC, klimatyzacja, video, uchylne fotele).
  2. 3 międzynarodowe przeprawy promowe.
  3. Wyżywienie zgodnie z programem.
  4. 1 nocleg w hotelu, pok. 2-3 os z łazienkami.
  5. 1 nocleg z pakietem śniadaniowym na terenie Polski.
  6. Opieka pilota – przewodnika.
  7. Ubezpieczenie NNW, KL i bagaż.

Terminy: do uzgodnienia
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie

Uwaga: cena nie obejmuje biletów na rejs statkiem po kanałach Kopenhagi

W celu ustalenia terminu i ceny, zapraszamy do siedziby biura.