Karlskrona – Malmo – Lund – Kopenhaga – 4 dni

Wycieczka 4 dniowa

I dzień        Gdynia – Karlskrona
W godz. południowych wyjazd z miejsca podstawienia autokaru w kierunku Gdyni. Po dojeździe na miejsce zaokrętowanie na prom, nocny rejs do Karlskrony, obiadokolacja, możliwość uczestnictwa w rozrywkach (dyskoteka z muzyką na żywo, ruletka i inne) nocleg.
II dzień        Karlskrona – Lund – Malmo
Po śniadaniu na promie (bufet), zejście na ląd, przejazd autokarem na zwiedzanie miasta. W drodze do centrum wjeżdżamy na punkt widokowy Bryggareberget – panorama miasta i archipelagu. Zwiedzanie Karlskrony zaczynamy od Nabrzeża Królewskiego, stanowiącego granicę miedzy cywilną a wojskową częścią miasta. Za Bastionem Aurora położony jest główny port wojenny szwedzkiej floty (często zobaczyć tu można zacumowane okręty podwodne). Następnie zobaczymy: najstarszy budynek w mieście, luterański Kościół Admiralicji z końca XVII w., zarazem największy drewniany kościół w Szwecji, Park Admiralicji z zabytkową dzwonnicą, pod którą prowadzi stary tunel kolejowy. Odwiedzamy dzielnicę miniaturowych drewnianych domów na wyspie Björkholmen oraz Targ Rybny z pomnikiem handlarki ryb. Z Targu Rybnego przejeżdżamy przez centrum miasta główną ulicą Ronnebygatan, przy której skupia się większość sklepów, resturacji i kawiarni w mieście. Następnie przejazd do rynku Stortorget, centralnego placu i najwyżej położonego punktu w centrum miasta, na środku tego największego rynku północnej Europy stoi figura Karola XI, założyciela Karlskrony, przy rynku usytuowane są również dwa kościoły z XVIII w, ratusz i romantyczna wieża ciśnień. Następnie przejazd na wyspę Stumholmen i wstępy do Muzeum Morskiego, które prezentuje m.in. zbiory modeli okrętów, makiety opowiadające o życiu na morzu, broń, dzieje i techniki badań podwodnych (wystawa w tunelu podwodnym), rzeźby dziobowe i wiele innych atrakcji. Przejazd do Lund, wizyta w imponującej romańskiej katedrze i spacer przez najstarszą część uniwersytetu w Lund (obecnie największa wyższa uczelnia w Skandynawii). Przyjazd do Malmo, objazd miasta z pokazaniem najciekawszych miejsc: Dużego i Małego Placu, starówki, bazy promowej i zespołu parkowego Malmohus. Zakwaterowanie w Malmo lub okolicach, obiadokolacja, nocleg.
III dzień        Kopenhaga
Po śniadaniu wyjazd ze szwedzkiego brzegu do stolicy Danii – Kopenhagi. Przejazd mostem nad wodami cieśniny Øresund łączącej brzegi Szwecji i Danii (imponujące widoki!) i przejazd do Kopenhagi malowniczą drogą wzdłuż wybrzeża. W stolicy Danii zobaczymy między innymi: Syrenkę Kopenhaską, fontannę Gefion, uroczystą odprawę warty Gwardii Królewskiej, Ratusz Miejski, wolne miasto Christiania, osiemnastowieczną dzielnicę portową Nyhaven, ulicę czerwonych świateł, starą zabudowę śródmieścia "Indre By". Zwiedzimy: Ogród Królewski,  Kościół Marmurowy, Katedrę Katolicką i Protestancką. Na koniec zwiedzania wizyta w starym browarze Carslsberg. Wystawa pokazująca dawne metody warzenia piwa i możliwość skosztowania różnych odmian najsłynniejszego duńskiego trunku. Wyjazd w drogę powrotną późnym popołudniem, ponownie przez most Øresundsbron. Przejazd do Karlskrony, odprawa pasażerska, odpłynięcie promu, obiadokolacja, przy obfitym bufecie szwedzkim, dyskoteka przy muzyce na żywo lub za dodatkową opłatą pobyt w Pure Nordic Spa z szeroką gamą masaży, nocleg.

IV dzień        Gdynia
Śniadanie (bufet) na promie, ok. 08,oo zejście z promu, przejazd do miejsca podstawienia autokaru po trasie obiad, zakończenie wycieczki w godz. popołudniowych.

Świadczenia zawarte w cenie:

  1. Trzy noclegi w tym: 2 na promie, kabiny wewnętrzne 2 os. oraz 1 nocleg w hotelu w Malmo lub okolicach, pok. 2 os. z łazienkami
  2. Bilet dwustronny na prom
  3. Opieka pilota.
  4. Bilety wstępów: muzeum Morskie w Karlskronie, browar Carslsberg
  5. Wyżywienie: 3 śniadania , 3 obiadokolacje, 1 obiad w drodze powrotnej
  6. Ubezpieczenie KL (10000,- EUR), (NNW (2000,- EUR) oraz bagaż (200,- EUR)
  7. Transport autokarem o podwyższonym standardzie (video, wc, mini bar, klimatyzacja)   

Uwaga: cena nie obejmuje pobytu w Pure Nordic Spa za 2 godz..    50,00 zł/os

Cena: uzależniona od ilości osób w grupie oraz jakości bazy noclegowej
Terminy: do uzgodnienia
Zapraszamy do siedziby biura w celu uzgodnienia szczegółów.