Wilno 07.12.2019 balet EGLE

Produkcja  Eglė Królowa węzy  została wystawiona przez zespół z Wielkiej Brytanii. Najważniejszym celem choreografa George’a Williamsona było powtórzenie niemal mitycznej historii w spójny i zrozumiały sposób: „Moim punktem wyjścia był szokujący finał tej historii, kiedy Eglė zamienia siebie i swoje dzieci w drzewa”.

Eglė była córką księcia litewskiego, pewnego dnia, kiedy kąpała się w jeziorze, z wody wynurzył się wielki czarny wąż. Przemówił do niej ludzkim głosem i zażądał by została jego żoną. Eglė przeraziła się i zaczęła w panice płynąć ku brzegowi, jednak wąż dogonił ją, oplótł się wokół niej i ponowił żądanie. Ślub odbył się na zamku ojca Eglė. Wąż podczas uroczystości przybrał ludzką postać i okazał się bardzo przystojnym mężczyzną. Okazało się, że nazywał się Žaltys i był bogiem tutejszych wód i jezior…

Po  śmierci męża, zamordowanego przez braci Eglė, nie  mając gdzie się podziać, modliła się do bogów o pomoc. Bogowie, litując się nad nią, przemienili ją w świerk (po litewsku eglė), starszego jej syna w dąb, młodszego w jesion, córkę zaś w osikę.

data godzina treść
07.12.19` g. 08.00 wyjazd w kierunku w kierunku Wilna
Czas wolny w Wilnie – spacer po Starym Mieście
g. 18.30 wstępy do Opery Narodowej

Balet pt. „Egle – królowa Węży”

ok. 21.30 wyjazd w kierunku Polski
przyjazd do Ełku ok. północy
Cena zawiera:

·         bilet wstępu do opery, miejsca w II, III, IV, VI rzędzie

·         Ubezpieczenie AXA (NNW na 2000,- €, KL 10000,- €)

·         opieka pilota

·         transport autokarem o podwyższonym standardzie

 

cena za os. w zł.
240,-
WordPress Theme built by Shufflehound.