Szlak Piastowski

I dzień        Toruń- Biskupin
We wczesnych godz. rannych wyjazd w kierunku Torunia. Po dojeździe spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Torunia. Ratusz Staromiejski stoi niemal na samym środku toruńskiego Rynku Głównego. Należy do najbardziej monumentalnych osiągnięć architektonicznych średniowiecznej Europy. Zwiedzanie Ratusza rozpoczyna się od wejścia na wieżę, z której roztacza się niepowtarzalny widok na starówkę. Dodatkową atrakcją jest możliwość oglądania szczegółów panoramy miasta przez lunetę. Na parterze, w pomieszczeniach dawnych sukiennic, zobaczyć można wystawę toruńskiego rzemiosła oraz ekspozycję średniowiecznych witraży toruńskich. Dwór Artusa (z zewnątrz) – wzniesiony w roku 1891 w miejscu dawniejszego dworu, obecnie "Centrum Kultury" Pomnik Mikołaja Kopernika stoi na Starym Rynku przed budynkiem Ratusza. Dom pod Gwiazdą – jedna z najwspanialszych kamienic barokowych w Toruniu pochodząca z końca XVII wieku.Rynek, Krzywa Wieża, Ruiny Zamku Krzyżackiego, Dom Mikołaja Kopernika – muzeum dysponuje pamiątkami po astronomie oraz ukazuje klimat ówczesnych domów mieszczańskich, jedną z atrakcji jest makieta średniowiecznego Torunia. Czas wolny na zakup Pierników Toruńskich i następnie przejazd autokarem w kierunku Biskupina.
Zwiedzanie Biskupina, który przed wojną zwany był "Polskimi Pompejami”. Zwiedzanie, najbardziej znanego w Europie Środkowej Rezerwatu Archeologicznego – badania wykopaliskowe rozpoczęto w 1934 roku, odkryto konstrukcje drewniane osiedla sprzed ponad 2700 lat (zachowane w znakomitym stanie). Na półwyspie zrekonstruowano jedynie fragment osiedla. Najbardziej charakterystycznym z nich jest brama. Po jej obu stronach znajdują się dwa odcinki wału oraz falochron. Plany odkrytych w czasie wykopalisk konstrukcji pozwoliły na wierną rekonstrukcję przyziemnych części wszystkich obiektów do wysokości 1 m. Wyższe partie zrekonstruowano na podstawie niektórych pośrednich danych. Po skończonym zwiedzaniu Biskupina przyjazd do miejsca zakwaterowania, kolacja integracyjna przy dźwiękach muzyki mechanicznej, nocleg.
II dzień        Gniezno- Kruszwica
Po śniadaniu zwiedzanie Gniezna pod opieką przewodnika. Katedra Gnieźnieńska położona na Wzgórzu Lecha jest jednym z najważniejszych zabytków Gniezna oraz miejscem spoczynku św. Wojciecha. Gromadzi ona w swoich wnętrzach niezliczoną ilość dzieł sztuki w tym jeden z najsłynniejszych zabytków epoki romańskiej – XII-wieczne Drzwi Gnieźnieńskie i XVII-wieczną srebrną trumnę z relikwiami św. Wojciecha. Zwiedzimy także Stare Miasto z XVI w., kanonie na Wzgórzu Lecha fundacji prymasa Potockiego z lat 30. XVIII w. oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego. Ok. 13 wyjazd w kierunku Kruszwicy i zwiedzanie kolebki Państwa Polskiego. Kruszwica to miejsce najstarszych pamiątek z legendarną Mysią Wieżą owianą czarem baśni i legend historycznych o Popielu i Piaście, zwiedzanie Starego Miasta z rynkiem i zabytkowymi kamienicami oraz ruin gotyckiego zamku z Mysią Wieżą, z której rozciąga się piękny widok na miasto i na całe jezioro Gopło, słynnej kruszwickiej kolegiaty romańskiej z XII w., grodzisko wczesnośredniowieczne (na południowym końcu Półwyspu Rzępowskiego). Wieczorem powrót do miejsca podstawienia autokaru , po trasie obiadokolacja.

Świadczenia zawarte w cenie:

  1. Nocleg w hotelu w Gnieźnie lub okolicach, pok. 2-3 os. z pełnym węzłem sanitarnym
  2. Opieka pilota.
  3. Bilety wstępów: Ratusz Staromiejski, Dom Mikołaja Kopernika, Katedra Gnieźnieńska, Muzeum Archeologiczne Początków Biskupinie, Muzeum Początków Państwa Polskiego, Mysia Wieża w Kruszwicy
  4. Wyżywienie: 1 śniadanie , 1 obiadokolacja integracyjna, 1 obiad w drodze powrotnej
  5. Usługi przewodnickie (Toruń, Gniezno, Biskupin)
  6. Ubezpieczenie (NNW (5000/2500,- PLN)
  7. Transport autokarem o podwyższonym standardzie (video, wc, mini bar, klimatyzacja)       

    Cena nie zawiera DJ podczas kolacji integracyjnej    300,00 zł/grupa

Terminy: do uzgodnienia.
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie.
W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura.