Poznań – Licheń – Berlin

Poznań – Berlin – Licheń

I dzień       Poznań

W godz. popołudniowych zwiedzanie (3-4godz.)Poznania: Stary Rynek: ratusz, renesansowy budynek Wagi Miejskiej, fontanna Prozperiny, pręgierz, studzienka z figurką sympatycznej Bamberki. Zamek, biblioteka Raczyńskich- jedna z najstarszych w Polsce następnie przejedziemy autokarem w okolice parku Wilsona i ok. 1,5 – 2 godz. będziemy zwiedzać jedną z najpiękniejszych Palmiarni w Polsce.

II dzień      Berlin

Śniadanie, transfer z hotelu (ok. 1,5 godz.) do Berlina. Zwiedzanie miasta z pilotem: Brama Brandenburska, Reichstag, Aleja Unter den Linden z odbudowanymi zabytkami, Muzeum Inseln, Kościół Marien Kirche., wieża telewizyjna, Tiergarten  oraz Ogród Zoologiczny z jednym z większych akwarium w Europie lub ew. zakupy w supermarkecie. Przyjazd do miejsca zakwaterowania

III dzień    Licheń

Wyjazd w kierunku Lichenia zwiedzanie Bazyliki Matki Bożej Licheńskiej największej w Polsce i jedenastej, co do wielkości na świecie. Tutejsza bazylika po zakończeniu budowy osiągnie powierzchnię ok. 13 tys. m, kw. wieża zaś 120 m wysokości. W zespole budowli centralną funkcję (obecnie) pełni neogotycki kościół parafialny, św. Doroty, wzniesiony w latach 1854-1858. Przed wejściem do kościoła stoi dzwonnica z dzwonem ważącym ok. 6 ton. Warto wspiąć się na jej szczyt w celu podziwiania rozległych widoków na okolicę. W kościele MB Częstochowskiej znajduje się udostępniony zwiedzającym skarbiec. Droga krzyżowa na Golgocie. W latach 1976-1986 powstała Golgota, to kamienny pagórek z labiryntem ścieżek, prowadzących przez stacje drogi krzyżowej w kształcie bram. Szczyt pagórka to dobry punk widokowy m.in. na nową bazylikę.
Cena: uzależniona od ilości osób w grupie oraz jakości bazy noclegowej.
Terminy: do uzgodnienia
W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura.