Kozłówka – Lublin – Kazimierz – Nałęczów – Puławy

 

P R O G R A M

I dzień        Lublin – Kozłówka
Wyjazd w godzinach nocnych w kierunku Lublina, zwiedzanie pod opieką przewodnika. Zamek królewski w Lublinie z Kaplicą Zamkową – pierwotnie zbudowany w XII wieku, w XIII wieku dobudowano do niego romański donżon (wieżę mieszkalno-obronną), wielokrotnie przebudowywany, podczas okupacji niemieckiej mieściło się tam więzienie, później na takie same cele Zamek zaadaptowało NKWD, dopiero w połowie lat 50. W XX wieku powstało tu muzeum. Brama Grodzka, inaczej Brama Żydowska – brama miejska , pozostałość pierwszych murowanych elementów obwarowań miasta, brama Krakowska, Trybunał, Katedra z zakrystia akustyczną.
Po południu wyjazd w kierunku Kozłówki i zwiedzanie z przewodnikiem parku i pałacu Zamoyskich. Obecnie w skład zespołu pałacowo-parkowego w Kozłówce wchodzą: Pałac –  zbudowany w stylu późnego baroku, na przełomie XIX i XX w. rozbudowany i urządzony przez Konstantego Zamoyskiego, Teatralnia – sale konferencyjna i ekspozycyjna, Kaplica – wystrój architektoniczny oraz wyposażenie wnętrza wzorowano na kaplicy wersalskiej. Organy z organolą zostały zbudowane w 1907 roku przez firmę E. F. Walckera w Ludwigsburgu. Oficyny Północna I Południowa, Kordegardy, Pawilony Północny (Galeria Sztuki Socrealizmu i kawiarnia) i Południowy (Powozownia). Zakwaterowanie, obiadokolacja integracyjna  i nocleg.
II dzień        Nałęczów – Kazimierz – Puławy
Po śniadaniu, wykwaterowanie i zwiedzanie m.in.: Nałęczowa: Muzeum B. Prusa w pałacu Małachowskich, M. Żeromskiego, Kazimierza „perła nad Wisłą”: Rynek – zdobione kamienice Przybyłów, Góra Trzech Krzyży, Kościół Faro – Franciszkanów Reformowanych, Kościół św. Jana Chrzciciela i Bartłomieja – jest nawet straszy od miasta, górują tam ładne renesansowe szczyty dachu nad wejściem i nad prezbiterium, rzeźby oraz malarstwo sakralne, ruiny zamku, baszta – okrągła kamienna wieża o wys. 20 m., średnicy 10 m i grubych murach sięgających miejscami szerokości 4m. Z tarasu przy dobrej pogodzie roztaczają się rozległe widoki na dolinę Wisły, a także Zamek w Janowcu.
Popołudniu przyjazd do Puław i zwiedzanie: Zespół parkowo-pałacowy Czartoryskich – dawna rezydencja Lubomirskich i Sieniawskich., Pałac oraz na terenie parku wiele zabytkowych budowli, m.in. Świątynia Sybilli, Domek Gotycki-  budowany w modnym na początku XIX wieku stylu angielskim postawiony został z myślą o rozszerzeniu zbiorów narodowych gromadzonych w położonej obok Świątyni Sybilli i lokowania w nim kolekcji sztuki europejskiej, kościół Wniebowzięcia NMP, Pałac Marynki, Brama Rzymska, Domek Grecki, Domek Żółty, Altana Chińska, marmurowy Sarkofag, rzeźba Tankreda i Kloryndy. Późny obiad w Puławach lub okolicy, przyjazd do miejsca podstawienia autokaru ok. północy.
Świadczenia zawarte w cenie:

  1. Nocleg w hotelu w okolicach Kazimierza lub Lublina, pok. 2-3 os. z pełnym węzłem sanitarnym
  2. Opieka pilota.
  3. Bilety wstępów: pałac w Kozłówce, zamek królewski, k. Faro, baszta, zamek, M. Prusa i Żeromskiego, zespół parkowo-pałacowy w Puławach
  4. Wyżywienie: 1 śniadanie , 1 obiadokolacja integracyjna, 1 obiad w drodze powrotnej
  5. Usługi przewodnickie (Kotłówka, Lublin, Kazimierz)
  6. Ubezpieczenie (NNW (5000/2500,- PLN)
  7. Transport autokarem o podwyższonym standardzie (video, wc, mini bar, klimatyzacja) 

Uwaga: Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Terminy: do uzgodnienia.
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie.
W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura.