Golub Dobrzyń – Toruń – Biskupin – Gniezno – Poznań
I dzień
Wyjazd z miejsca podstawienia autokaru w kierunku Golubia-Dobrzynia, przyjazd i zwiedzanie zamku. Zbiory gromadzone w Muzeum Regionalnym PTTK w Golubiu – Dobrzyniu liczą 559 muzealiów z dziedziny archeologii, etnografii i historii (głównie militaria). Są one przede wszystkim darem miejscowego społeczeństwa, część uzyskano w trakcie prac badawczo-archeologicznych prowadzonych na zamku, część to zakupy. Następnie przejazd do Torunia, przejazd ulicą, przy której znajduje się rozgłośnia Radia Maryja, następnie spacer po rynku głównym. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta: Ratusz Staromiejski stoi niemal na samym środku toruńskiego Rynku Głównego. Pomnik Mikołaja Kopernika stoi na Starym Rynku przed budynkiem Ratusza, Rynek, Krzywa Wieża, Ruiny Zamku Krzyżackiego, Dom Mikołaja Kopernika – muzeum dysponuje pamiątkami po astronomie oraz ukazuje klimat ówczesnych domów mieszczańskich, jedną z atrakcji jest makieta średniowiecznego Torunia. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
II dzień
Po śniadaniu, wyjazd w kierunku Biskupina. Biskupin najbardziej znany w Europie Środkowej rezerwat archeologiczny. Badania wykopaliskowe rozpoczęły się w 1934 roku, . Imponujący był rozmach prowadzonych prac wykopaliskowych, w których stosowano nowoczesne metody badań. W ich wyniku odkryte zostały konstrukcje drewniane osiedla sprzed ponad 2700 lat ( zachowane w znakomitym stanie ). Przed wojną Biskupin był nazywany "Polskimi Pompejami". Zwiedzanie, najbardziej znanego w Europie środkowej Rezerwatu Archeologicznego – badania wykopaliskowe rozpoczęto w 1934 roku, odkryto konstrukcje drewniane osiedla sprzed ponad 2700 lat (zachowane w znakomitym stanie). Na półwyspie zrekonstruowano jedynie fragment osiedla. Najbardziej charakterystycznym z nich jest brama. Po jej obu stronach znajdują się dwa odcinki wału oraz falochron. Plany odkrytych w czasie wykopalisk konstrukcji pozwoliły na wierną rekonstrukcję przyziemnych części wszystkich obiektów do wysokości 1 m. Wyższe partie zrekonstruowano na podstawie niektórych pośrednich danych, wyjazd w kierunku Gniezna. Zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej. Katedra jest jednym z najważniejszych zabytków Gniezna oraz miejscem spoczynku św. Wojciecha. Gromadzi ona w swoich wnętrzach niezliczoną ilość dzieł sztuki w tym jeden z najsłynniejszych zabytków epoki romańskiej – XII-wieczne Drzwi Gnieźnieńskie i XVII-wieczną srebrną trumnę z relikwiami św. Wojciecha. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
III dzień
Śniadanie, wyjazd do Poznania, zwiedzanie miasta Stary Rynek: Ratusz – zaprojektowany przez włoskiego architekta, frontową ścianę zdobi renesansowa loggia i attyka, w południe można zauważyć tradycyjne koziołki. Nieopodal ratusza znajduje się budynek Wagi miejskiej, a także fontanna Prozerpiny i pręgierz, następnie przejedziemy autokarem w okolice parku Wilsona i ok. 1,5 – 2 godz. będziemy zwiedzać jedną z najpiękniejszych Palmiarni w Polsce. Wyjazd w drogę powrotną, późny na obiad. Przyjazd do miejsca podstawienia autokaru w późnych godzinach nocnych.
Cena: uzależniona od ilości osób w grupie oraz jakości bazy noclegowej.
Terminy: do uzgodnienia.
W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura.