Sandomierz – Łańcut – Bieszczady – Krasiczyn – Leżajsk

Sandomierz – Łańcut – Bieszczady – Krasiczyn – Leżajsk

I dzień     Sandomierz – Łańcut   

We wczesnych godz. rannych ( godz. 02,oo) wyjazd w kierunku Sandomierza. Ok. 09,oo ogólne zwiedzanie miasta pod opieką pilota (bez wstępów), spacer po starym mieście: Katedra, zamek i ratusz, wąwóz Królowej Jadwigi. Przez stulecia woda wyżłobiła w miękkiej glebie lessowej 500-metrowy wąwóz o stromych, wysokich do 10 m ścianach, porośniętych bujną roślinnością. Wąwóz Królowej Jadwigi uważany jest za jedną z największych atrakcji przyrodniczych Sandomierza Collegium Gostomianum – wzniesione na początku XVII w., późnorenesansowe, zachowało pierwotny kształt architektoniczny i funkcję. Jest jedną z najstarszych szkół średnich w Polsce. Sandomierskie lochy – Trasa utworzona została w czasie prowadzenia górniczych prac zabezpieczających Stare Miasto przez połączenie dawnych piwnic i podziemnych składów kupieckich. Łańcut – zwiedzanie z przewodnikiem pałacu magnackiego, dawnej siedziby Lubomirskich i Potockich. Wczesnobarokowa budowla z początku XVII w. Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji zobaczymy: wnętrza zamku, wozownię, oranżerię oraz storczykarnię. Spacer po parku i ogrodach: włoskim, różanym i bylinowym. W godz. wieczornych przyjazd do bazy zakwaterowanie na terenie Bieszczad, obiadokolacja, nocleg.

II dzień     Bieszczady

Po śniadaniu wyjazd z przewodnikiem na całodzienną wycieczkę krajoznawczą (ok. 200 km) po Bieszczadach: Górzanka (cerkiew z jedynym w Polsce rzeźbionym ikonostasem), piesza wycieczka w góry (ok. 3 g.) na Połoninę Wetlińską do „Chatki Puchatka” – 1228 m. npm. przejazd doliną Wołosatego – Stuposiany (sesja zdjęciowa przy ujściu Wołosatego do Sanu). Następnie przejazd dużą obwodnicą bieszczadzką przez Lutowiska – Czarna – Równia (cerkiew bojkowska z pocz. XVIII w. z zewnątrz sylwetka) – Ustjanowa (dawne szybowisko) – Stefkowa – Olszanica (pałac) – Uherce Mineralne w Myczkowcach wstępy do centrum Kultury Ekumenicznej, gdzie zobaczymy w miniaturze 102 drewniane świątynie karpackie z pogranicza polsko-słowackiego. Przyjazd do bazy zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

III dzień     Solina – Krasiczyn – Leżajsk

Śniadanie, wykwaterowanie,przyjazd do Soliny, spacer po zaporze wodnej, 1 g. rejs statkiem po jez. solińskim. Przejazd do Krasiczyna, zwiedzanie zamku. Zamek w Krasiczynie to jeden z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowo – manierystycznej w Polsce, należy również do najpiękniejszych zamków w Europie. Został zbudowany na przełomie XVI i XVII wieku przez Stanisława Krasickiego i jego syna Marcina. Dwie ściany parawanowe Zamku zdobione są piękną ażurową attyką. W narożach znajdują się cztery okrągłe baszty – Boska, Papieska, Królewska i Szlachecka (ich nazwy symbolizują aprobowaną przez fundatorów hierarchię świata, obejmującą doczesność i wieczność). Z Dziedzińca Zamkowego, okolonego arkadowymi podcieniami, podziwiać można niezwykle rzadko spotykane przepiękne sgraffitowe dekoracje przedstawiające sceny biblijne, medaliony z popiersiami cesarzy, wizerunki polskich królów oraz sceny myśliwskie. Po trasie krótkie zwiedzanie Klasztoru Bernardynów w Leżajsku, którego fundatorem był Łukasz Opaliński. Klasztor słynie z przepięknego brzmienia organów zbudowanych w 1693r oraz zachwycających oko XVII w dzieł snycerzy: stalle, obramowania drzwi czy też główny ołtarz. W godz. popołudniowych wyjazd w drogę powrotną, po trasie późny obiad. Zakończenie wycieczki w godz. nocnych.

Świadczenia zawarte w cenie:

  • 2 noclegi na terenie Bieszczad, (ośrodek wczasowy lub hotel pok. 2-3 os. z łazienkami)
  • wyżywienie: 2 śniadania + 2 obiadokolacje, 1 obiad w drodze powrotnej
  • opieka pilota
  • bilety wstępów: zamki w Łańcucie i Krasiczynie, BPN, CKE, rejs statkiem
  • usługi przewodnika
  • ubezpieczenie NNW (5000/2500,- PLN)
  • transport autokarem o podwyższonym standardzie

Cena: uzależniona od ilości osób w grupie oraz jakości bazy noclegowej.
Terminy: do uzgodnienia
W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do siedziby biura