Park Jurajski – Pieniny – Słowacja – 3 dni

Wycieczka 3 dniowa
 
P R O G R A M
I dzień         Bałtów – Łopuszna – Dębno Podhalańskie
Wyjazd z przewodnikiem w kierunku Bałtowa i zwiedzanie Parku Jurajskiego. Przejazd w kierunku bazy zakwaterowania na terenie Pienińskiego Parku Narodowego, w drodze do bazy zobaczymy m.in. w Łopusznej: dwór ( zespół dworski ) rodziny Tetmajerów, drewniany kościół p.w. Św. Trójcy z pocz. XVI w., grób księdza prof. Józefa Tischnera oraz w Dębnie Podh. modrzewiowy kościół p.w. św. Michała Archanioła z końca XV w., wpisany na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO w 2003 r. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

II dzień        Niedzica – Czorsztyn –Szczawnica
Po śniadaniu zwiedzanie: Niedzica zwiedzanie zapory, spacer na przystań, wstępy do zamku, średniowieczna warownia wzniesiona na prawym brzegu jez. Czorsztyńskiego we wsi Niedzica Zamek, na obszarze Polskiego Spisza (Pieniny Spiskie). Zamek ten został wzniesiony w początkach XIV w. przez węgierskiego kolonizatora ziem granicznych Rudolfa Berzewiczego. Następnie Czorsztyn – zwiedzanie ruin zamku. Zamek zbudował  Kazimierz Wielki w celu obrony szlaku handlowego na Węgry. W XIV wieku  starostą był tu Zawisza Czarny. Rozbudowany w XVI wieku, zrekonstruowany przez starostę Jana Baranowskiego 1651 roku zamek opanował bunt chłopski, prowadzony przez Kostkę Napierskiego i Stanisława Łętowskiego. W swej świetności na zamku gościli m..in. Ludwik Węgierski, królowa Jadwiga, Jan Kazimierz. W 1930 roku zamczysko uznano za zabytek kultury narodowej. Przejazd autokarem do Szczawnicy, krótkie zwiedzanie miasta, wjazd i zjazd wyciągiem krzesełkowym na Palenicę, następnie powrót do bazy zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.
III dzień        Słowacja      
Po śniadaniu, wykwaterowanie, przejazd autokarem do granicy słowackiej, następnie objazd autokarem (bez wstępów): Czerwony Klasztor (zespół klasztorny z XIV w. zwany Lechnickim)– Kieżmark (zamek,  bazylika, drewniany kościół  XVII w., średniowieczny rynek z ratuszem) – Spiska Sobota / klejnot zabytków (kolorowe kamieniczki, kościół, dzwonnica, dom miejski. Uzdrowisko Vyżne Rużbachy – jeziorko trawertynowe, spacer po uzdrowisku.
Poprad – stare królewskie miasto z pięknie zachowanym Starym Rynkiem. W godzinach popołudniowych powrót do kraju, późny obiad, wyjazd w kierunku miejsca podstawienia autokaru. Zakończenie wycieczki w godz. nocnych.
Świadczenia zwarte w cenie:

  1. 2 noclegi w Niedzicy lub okolicach, pok. 2-3-4 os. z łazienkami
  2. 2 śniadania,  2 obiadokolacje, 1 obiad w drodze powrotnej
  3. Opieka pilota
  4. Usługi miejscowych przewodników
  5. Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów: park Jurajski,  zamek w Niedzicy i Czorsztynie, PPN, wjazd i zjazd na Palenicę,
  6. Ubezpieczenie NNW
  7. Transport autokarem o podwyższonym standardzie   

Uwaga: kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Terminy: do uzgodnienia.
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie.
W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura.