Karpacz – Praga

Karpacz – Praga – Kutna Hora

I dzień      Karpacz
Wyjazd z Ełku w godz. nocnych w kierunku granicy. Przejazd nocny. Ok. 09:00 przyjazd do Karpacza, spotkanie z przewodnikiem. Ogólne zwiedzanie miasta, następnie z Karpacza Górnego wjazd wyciągiem krzesełkowym na Kopę, ponad 2 km jazdy do stóp Śnieżki (1602 m n.p.m,), piesze wejście na najwyższy szczyt Karkonoszy(ok. 1 godz.). Piesze zejście do Karpacza. Następnie wyjazd autokarem do Szklarskiej Poręby, zwiedzanie pięknego kurortu wypoczynkowo-sportowego znajdującego się u stóp Szrenicy. Wstępy do Karkonoskiego Parku Narodowego, piesze przejścia szlakami do wodospadów: spada kaskadą Wodospad Szklarki(13 m.), najpopularniejszy, choć nie najwyższy wodospad Karkonoszy. Z dzielnicy Huta, czerwonym szlakiem dojście do większego wodospadu, Kamieńczyka, opada on z wysokości 27 m. Przyjazd do bazy zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

II dzień    Praga
     
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Pragi. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie praskich Hradczan: barokowy klasztor Norbertanów na Strachowie z pięknym kościołem i biblioteką – z ogrodów klasztornych popatrzymy na panoramę miasta, pałac Czerninów – jedna z największych barokowych rezydencji w Europie Środkowej, sanktuarium MB Loretańskiej – najważniejsze sanktuarium maryjne w Pradze – zwiedzanie bogatego skarbca ze słynną Diamentową Monstrancją, Klementinum – wielki zespół dawnego kolegium jezuitów, obecnie Biblioteka Narodowa, dzielnica żydowska – Józefów – zwiedzenie Starego Cmentarza i 6 synagog (z uwagi na szabat w soboty muzeum nieczynne), Rynek Starego Miasta z okazałym Ratuszem i słynnym zegarem astronomicznym, pomnik Jana Husa, gotycki kościół NMP przed Tynem, o godz. 12.00 uroczysta zmiana warty na reprezentacyjnym dziedzińcu zamkowym, Zamek Praski – stara część ze słynną Salą Władysława Jagiellończyka, czyli Hrad, od którego dzielnica wzięła nazwę: Brama Macieja z XVII w., zabudowania Kancelarii Prezydenckiej, bazylika Św. Jerzego, Pałac Królewski, katedra Św. Wita – najokazalsza gotycka świątynia w Europie Środkowej, panorama z wieży zegarowej, w której przechowywane są regalia królów czeskich, zawdzięczająca swą nazwę mieszkającym tu w średniowieczu złotnikom – Złota Uliczka – najbardziej nastrojowe miejsce na praskim zamku, Most Karola – najsłynniejszy średniowieczny most w Europie z galerią barokowych pomników, przyjazd do hotelu na chwilę wypoczynku i obiadokolację. Ponowny przejazd do Pragi na spektakl muzyczny światło – woda – dźwięk, czyli Krzyżykowe Fontanny. Powrót na nocleg.

III dzień    Praga

     
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania miasta: Mała Strana – dzielnica położona na zboczach zamkowego wzgórz, która obfituje w piękne i bogato zdobione barokowe pałace i kamienice oraz malownicze ogrody. Pałac i Ogrody Wallensteinów – będące siedzibą największych czeskich rodów Wyszehrad – druga siedziba czeskich książąt, kolebka czeskiej państwowości – potężna twierdza z końca XVII , romańska rotunda Św. Marcina, kolegiata Św. Piotra i Pawła, Cmentarz Wyszehradzki, miejsce pochówku najwybitniejszych przedstawicieli czeskiej sztuki, nauki i polityki XIX i XX w., kościół Św. Mikołaja – jedna z najokazalszych barokowych świątyń w Europie, kościół i klasztor Kawalerów Maltańskich, przejście przez Wyspę Kampę na Most Legii i pod Teatr Narodowy , "Tańczący Dom – Ginger i Fred" – najciekawszy przykład współczesnej architektury w Pradze, powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg lub po kolacji pojedziemy:
1. nocny rejs statkiem po Wełtawie z kolacją i dancingiem – 640 Kć,
2. spektakl muzyczny światło-woda dźwięk, czyli Krzyżykowe Fontanny – 150 Kć, wyjście do słynnej dyskoteki (kilka poziomów, kilka klubów, różne style muzyczne) od 100 Kć,
3. kolacja z degustacją piwa w słynnej restauracji U FLEKU – od 595 Kć,

IV dzień    Praga + Kutna Hora
     
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu, dalszy ciąg zwiedzania Pragi: Plac Wacława – serce współczesnej Pragi, czas wolny, który można spędzić w jednej z wielu piwiarni np "U Fleku" z możliwością degustacji tamtejszego piwa lub słynnej Becherovki (49 + 79 Kć). Następnie przejazd do Kutnej Hory – pięknego średniowiecznego miasteczka wpisanego na Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, zwiedzanie katedry Św. Barbary oraz zabytkowej kopalni srebra ( ok. 110,- Kć ).
ok. 18,oo wyjazd do Polski. Przyjazd do Ełku w godz. rannych następnego dnia.
 
Świadczenia zawarte w cenie:

  1. Transport zachodnim autokarem klasy LUX (klimatyzacja, barek, WC, video),
  2. 1 nocleg w Karpaczu lub okolicach
  3. 2 noclegi w hotelu 2* w Pradze, pokoje 2 -3 osobowe z łazienkami,
  4. Wyżywienie: 3 śniadanie, 3 obiadokolacja,
  5. Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
  6. Opieka licencjonowanego pilota
  7. 2 x miejscowy przewodnik (Karpacz, Praga)
  8. Bilety wstępów: Śnieżka, KPN, wodospady, Loreta – Skarbiec, katedra Św. Wita, Złota Uliczka, Pałac Królewski, Muzeum Żydowskie, kościół Św. Mikołaja,

Terminy: do uzgodnienia
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie
W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura.