Częstochowa – Kraków – Oświęcim – Wieliczka – Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice – OPN – 3 dni

I dzień        Częstochowa – Kraków
W późnych godzinach wieczornych wyjazd w kierunku Częstochowy. Dojazd na miejsce i uczestnictwo we Mszy św. połączonej z mającym miejsce każdego dnia odsłonięciem Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, krótkie zwiedzanie klasztoru Paulinów oraz zakup pamiątek. Przyjazd do Krakowa i zwiedzanie miasta pod opieką przewodnika. Droga Królewska: kościół św. Floriana, Brama Floriańska, Barbakan, Rynek Główny, Sukiennice, plac Dominikański i Wszystkich Świętych, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Kuria Biskupia, WAWEL: katedra, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie, baszty (Złodziejska i Sandomierska), bramy (Wazów, Herbowa, Bernardyńska), Smocza Jama, opcja: wstępy do Komnat Królewskich (dodatkowo płatne). Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.
II dzień/sb.        Wieliczka – Oświęcim – Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska
Po śniadaniu zwiedzanie Kopalni Soli (3h) w Wieliczce. Kopalnia Soli „Wieliczka” to jeden z najcenniejszych zabytków kultury materialnej na ziemiach polskich, rocznie odwiedzany przez ponad milion turystów z całego świata. To także zabytek klasy światowej, wpisany jako jeden z pierwszych obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Kopalnia to dorobek kilkudziesięciu pokoleń górników, pomnik historii Polski i narodu polskiego – marka, która kształtowała się w świadomości Polaków przez stulecia. Przyjazd do Oświęcimia i zwiedzanie Auschwizt-Birkenau (3,5 h). Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru, ludobójstwa i Szoah. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do Trzeciej Rzeszy. Bezpośrednim powodem utworzenia obozu była powiększająca się liczba aresztowanych masowo Polaków i przepełnienie istniejących więzień. Początkowo miał to być kolejny z obozów koncentracyjnych, tworzonych przez nazistów już od początku lat trzydziestych. Stał się równocześnie ośrodkiem nazistowskiego planu wymordowania Żydów zamieszkujących okupowane przez III Rzeszę tereny. Po południu wyjazd autokarem na trasę: Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice (Zwiedzanie z pilotem). Kalwaria Zebrzydowska Sanktuarium M.B. Kalwaryjskiej – to jedno z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych miejsc pielgrzymkowych w Polsce. Tu na stokach góry Żar i w dolinie rzeki Skawiny powstał wyjątkowy zespół sakralny określony mianem „Polskiej Jerozolimy”. Wadowice – rodzinne miasto Ojca Świętego (Muzeum Papieskie, Bazylika NMP). Wyjazd w kierunku hotelu, obiadokolacja, następnie wyjazd do jednego z krakowskich teatrów. Po spektaklu powrót do hotelu, nocleg.
III dzień      Ojców
Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w kierunku Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie z przewodnikiem: Jaskini Łokietka, w której jak głosi legenda ukrywał się Władysław Łokietek, zamku rycerskiego w Pieskowej Skale – to jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce oraz jedyna warownia na Szlaku Orlich Gniazd, która dotrwała do dzisiejszych czasów. W jego wnętrzach prezentowane są kolekcje mebli i malarstwa z XIX w. Zobaczymy również, największą atrakcję OPN: ostańcowe skały – o fantastycznych kształtach maczug, iglic, bram i baszt. Wyjazd w kierunku miejsca podstawienia autokaru, po drodze obiadokolacja. Przyjazd na miejsce w późnych godzinach nocnych.

Świadczenia zawarte w cenie:

  1. Bilety wstępu (Muzeum Martyrologii w Oświęcimiu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Groby Królewskie, Dzwon Zygmunta, Barbakan, Kościół Mariacki, smocza Jama, Ojców Zamek, Jaskinia Łokietka, Muzeum Papieskie)
  2. Przewodnik: Oświęcim, Wieliczka, Kraków, OPN
  3. 2 noclegi w domu wycieczkowym lub hotelu w Krakowie lub okolicy
  4. Wyżywienie ( 2 śniadanie, 2 obiadokolacje, obiad w drodze powrotnej)
  5. Ubezpieczenie NNW (na sumę 5000zł)
  6. Transport autokarem o podwyższonym standardzie (video, wc, mini bar, klimatyzacja)
  7. Opieka pilota.   

Dodatkowo płatne:
•    bilety wstępu do Teatru (w zależności od rodzaju  spektaklu i miejsca) cena 30-100,-/os.
•    Komnaty Królewskie na Wawelu 17,-/os.
•    Podziemia Rynku Głównego w Krakowie 10,-/os.
•    Przewodnik po Podziemiach 150,-/grupy 30-osobowej
•    dopłata do obiadokolacji integracyjnej 40,-
Uwaga: kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Terminy: do uzgodnienia.
Cena: uzależniona od terminu i ilości osób w grupie.
W celu ustalenia szczegółów serdecznie zapraszamy do siedziby biura.