Bieszczady z wypadem do Lwowa

Bieszczady z wypadem do Lwowa

Kazimierz – Sandomierz – Bieszczady – Lwów – Łańcut  

I dzień             Kazimierz – Sandomierz

Zwiedzanie Kazimierza: Mały Rynek, w jednej z piekarni można kupić słynne koguty lub inne wyroby cukiernicze. Kościół Faro – Franciszkanów Reformowanych, kompleks sakralny, który góruje nad południową pierzeją rynku. Kościół św. Jana Chrzciciela i Bartłomieja – Kościół jest nawet straszy od miasta, górują tam ładne renesansowe szczyty dachu nad wejściem i nad prezbiterium, rzeźby oraz malarstwo sakralne. Zamek – wzniesiony ok. 1341 roku w czasie panowania Kazimierza Wielkiego, jako bastion obronny przeciwko Tatarom. Od strony zachodniej do zamku przylega baszta, okrągła kamienna wieża o wys. 20m., średnicy 10m i grubych murach sięgających miejscami szerokości 4m. Z tarasu widokowego przy dobrej pogodzie roztaczają się rozległe widoki na dolinę Wisły, a także Zamek w Janowcu.

II dzień            Bieszczady (pętla bieszczadzka ok. 200 km)

Po śniadaniu wyjazd z przewodnikiem na całodzienną wycieczkę krajoznawczą po Bieszczadach. Baligród – cmentarz wojenny, Przełęcz Wyżna – wejście na Połoninę Wetlińską – 1253 m, centrum Bieszczadzkiego Parku Narodowego.Połonina Wetlińską należy do Bieszczad Wysokich, ponieważ obejmują swoim zasięgiem wszystkie najwyższe pasma górskie Bieszczadów. Krótkie zwiedzanie Ustrzyk Dolnych, powrót na obiadokolację i nocleg.

III dzień           Lwów

Po śniadaniu wyjazd do Lwowa (ok. 200 km). Zwiedzanie Lwowa: Góra zamkowa z kopcem Unii Lubelskiej, ruiny starej fortecy i panoram miasta, cerkiew św. Mikołaja, Cerkiew św. Paraskiewskiej Piątnicy – uważana za “perłę” o znaczeniu światowym architektury sakralnej, uniwersytet Jana Kazimierza, Ossolineum, cmentarz Orląt oraz Łyczakowski. Krótka przerwa na spożycie posiłku we własnym zakresie. Piesze zwiedzanie Lwowa (ok. 4 godz.) Rynek, królewska kamienica, włoskie podwórko, Katedra Ormiańska, kościół i klasztor Bernardynów, prospekt Swobody od pomnika A. Mickiewicza i fontanny św. Maryi Panny do Wałów Hetmańskich. Ok. 17-ej wyjazd w kierunku przejścia granicznego. Przyjazd do bazy zakwaterowanie na obiadokolację i nocleg.

IV dzień           Łańcut – Leżajsk

Po śniadaniu, wykwaterowanie, wyjazd do Soliny, zwiedzanie zapory na jez. solińskim, przyjazd do Łańcuta, zwiedzanie z przewodnikiem pałacu magnackiego, wyjazd w kierunku Ełku, po trasie późny obiad, przyjazd do Ełku w godz. nocnych.

Cena: uzależniona od ilości osób w grupie oraz jakości bazy noclegowej

Terminy: do uzgodnienia

W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do siedziby biura.