I dzień Opatów-Sandomierz
W godz. nocnych wyjazd w kierunku Sandomierza. Przyjazd do Sandomierza w godzinach porannych, zwiedzanie miasta pod opieką przewodnika: Sandomierski Rynek oraz zabytkowe kamieniczki, przejście podziemną trasą turystyczną (słynnymi sandomierskimi lochami XV, XVI w.), spacer obok COLLEGIUM GOSTOMIANUM, Domu Długosza i Zamku Królewskiego, zwiedzanie gotyckiej Katedry, wejście na Bramę Opatowską (widok na piękną panoramę Sandomierza i okolic) przewodnik objaśni topografię Sandomierza, spacer wąwozem Królowej Jadwigi. W okolicach godz. popołudniowych wyjazd w kierunku Krasiczyna, następnie zwiedzanie zamku. Zamek w Krasiczynie to jeden z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowo – manierystycznej w Polsce, należy również do najpiękniejszych zamków w Europie. Został zbudowany na przełomie XVI i XVII wieku przez Stanisława Krasickiego i jego syna Marcina. Dwie ściany parawanowe Zamku zdobione są piękną ażurową attyką. W narożach znajdują się cztery okrągłe baszty – Boska, Papieska, Królewska i Szlachecka (ich nazwy symbolizują aprobowaną przez fundatorów hierarchię świata, obejmującą doczesność i wieczność). Z Dziedzińca Zamkowego, okolonego arkadowymi podcieniami, podziwiać można niezwykle rzadko spotykane przepiękne sgraffitowe dekoracje przedstawiające sceny biblijne, medaliony z popiersiami cesarzy, wizerunki polskich królów oraz sceny myśliwskie. Po zwiedzaniu Krasiczyna przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja integracyjna przy muzyce mechanicznej, nocleg.
II dzień Bieszczady
Po śniadaniu wyjazd z przewodnikiem na całodzienną wycieczkę krajoznawczą (ok. 200 km) po Bieszczadach: Lesko, Uherce Mineralne, Myczkowce – " Ogródek Ekumeniczny", Bóbrka,Łobozew, Ustjanowa, Ustrzyki Dolne Czarna Górna – cerkiew, Lutowiska, Stuposiany, Ustrzyki Górne, piesze wejście na Połoninę Wetlińską do schroniska "Chatka Puchatka ", Wetlina, Smerek, Dołżyca – ( w tej miejscowości skończymy trasę przejazdu " Dużą Obwodnicą Bieszczadzką " ), dalej przejazd drogą łącznikową do miejscowości Bukowiec – położona jest na trasie " Małej Obwodnicy Bieszczadzkiej ", Wołkowyja, Polańczyk, przyjazd do Soliny, spacer po zaporze wodnej, 1 g. rejs statkiem po jez. Solińskim następnie przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.
III dzień Sanok-Krasiczyn
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w kierunku Sanoka, zwiedzanie pod opieką pilota:Cerkwii Świętej Trójcy i Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, które jest największym skansenem w Polsce – ma powierzchnię 38 ha. Składa się z pięciu sektorów, odpowiadających głównym grupom etnicznym południowo – wschodniej Polski, i liczy łącznie kilkadziesiąt obiektów, od wiejskich chat do kapliczek przydrożnych, a także dwie cerkwie ( trzecia w trakcie rekonstrukcji ) i kościół. Muzeum Historyczne w Sanoku – Galeria Zdzisława Beksińskiego Posiada bogate zbiory sztuki współczesnej, głównie dzieła artystów polskich tworzących na emigracji, we Francji, przekazane muzeum w formie darów i zakupów. Są wśród nich dzieła Jana Wacława Zawadowskiego, Wacława Żaboklickiego, Ludwika Lille, Józefa Pankiewicza, Hanny Rudzkiej-Cybisowej i Jana Cybisa, Olgi Boznańskiej i Tadeusza Makowskiego, Jana Ekierta. Galeria autorska Zdzisława Beksińskiego – artysty pochodzącego z Sanoka i zamieszkałego tutaj. Wyjazd w kierunku Zamościa, spacer po mieście, następnie wyjazd w drogę powrotną, po trasie późny obiad. Zakończenie wycieczki w godz. nocnych.
Świadczenia zawarte w cenie:
1. 2 noclegi z HB ( w tym 1 x kolacja integracyjna)
2. Obiad w drodze powrotnej
3. Opieka pilota.
4. Bilety wstępów: rejs po jez. Solińskim
5. Przewodnik:,Sandomierz, Bieszczady,Krasiczyn
6. Ubezpieczenie NNW (5000/2500,- zł)
7. Transport autokarem o podwyższonym standardzie (video, wc, mini bar, klimatyzacja)
Cena: uzależniona od ilości osób w grupie oraz jakości bazy noclegowej.
Terminy: do uzgodnienia.
W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do siedziby biura.